Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szent Imre kórházban szült...

Szent Imre kórházban szült valaki? Milyen ott az ellátás, ha nincs fogadott orvos?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert oda tartozom, és voltam ott egyszer, igen kulturált hely, de az ellátás is?

2013. febr. 19. 13:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát volt aki megnyugtatott, volt aki aggódásra késztetett, de akkor összességében jó kórház? :) Aminek örülök, hiszen hallottam rémtörténeteket más kórházakról... :( Persze szívesen fogadom a további tapasztalatokat :)
2013. márc. 20. 16:44
 12/20 A kérdező kommentje:
10-es válaszoló remélem nincs nagy baj. Vagy miért fekszel bent? És hányadikára vagy kiírva?
2013. márc. 20. 16:46
 13/20 anonim ***** válasza:

szia!

1es vagyok. túl vagyunk rajta... császár lett, pedig szépen megindult a dolog.

a szülészetről: rendben van teljesen, nagyon kedvesek, figyelmesek :) nálam 3 szülésznő is bent volt.. azaz 1 szülésznő 2 tanuló, de a tanulók sokakkal nagyobb támaszt nyújtottak a vajúdás alatt. 2 perces fájásokkal már a szülőszobában feküdtem, de esett a baba szívhangja, így sürgősségi császár lett. minden nagyon flottul, olajozottan ment, meg sem ijedtem, mikor mondták, hogy műteni fognak, biztonságban éreztem magunkat 100%-ig.

a doki aki műtött nagyon kedves volt, a gyermekágyon minden nap bejött hozzánk, ránk nézett, hogy hogy gyógyul a sebem, a picit is megnézte :)


gyermekágyon: a nővérek közül 1 volt aki kicsit mogorvább volt( lehet csak rossz napja volt) amúgy mindenki jó fej.

csecsemősök: mivel császáros voltam így nem szóltak, hogy éjszakára beadtam a babát. (bajos volt még a felkelés, nem tudtam volna megfelelően ellátni)

csak pelenka és popsikrém kell a babának, bár nekünk mondták, hogy vihetünk saját ruhát is ha akarunk.

amit ajánlok neked, hogy vigyél textil pelust 2-3 darabot a büfiztetéshez, pelenkázáshoz. meg egy plédet a babának- amit mi kaptunk az nagyon vacak anyagú volt, jobb lett volna a saját puha pléd.

a kaja... kórházi kaja, ezzel mindent elmondtam :)


általában figyelnek arra, hogy az első babás anyukákat tapasztalt kismamikkal rakják egy szobába, a segítség miatt (persze, ha nem egyágyasba mész...)


mindent összevetve hamar elment a 4 nap, nem is volt vészes :)

könnyű, gyors szülést, jó babázást, és gyors felépülést a szülés után :)

2013. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És a látogatók? A babát is látogathatják, vagy csak engem?
2013. márc. 20. 19:13
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia! 2011-ben szültem itt. Nekem a vajúdás 19 órát tartott, abból 15 órát 2-3 perces fájásokkal, fájdalomcsillapítót nem kaptam, ez volt az egyetlen negatívum, pedig többször kértem...Amúgy nekem nem volt bajom a közös vajúdóval sem, aranyos lányokkal voltam együtt, csak ők sokkal hamarabb kikerültek :D Sima szülőszobában voltam, teljesen rendben volt, bár kicsit túlklímázátk(de lehet, hgy a kimerültségtől fáztam, nem tudom). Orvosom nem, csak szülésznőm volt, remek ügyeletest kaptam! Engem bizony minden nap meglátogatott, és meg is vizsgálta a sebem, pedig egy fillért sem kapott tőlem!!! A gyermekággyal semmi panaszom nem volt. Kétágyas szobába kerültem, de kérdezték, hogy szeretnék-e egyedül lenni(nem szerettem volna, de nem is bánom, mert azóta is tartjuk a kapcsolatot a lánnyal, és most együtt várjuk a következőt:) ), a babám az első éjjel bent volt, a túl hosszú vajúdás miatt javasolták, meg kicsit ki is hűlt, berakták melegedni. Segítettek a szoptatásban, levideózhattam az első fürdetést, berakták a kislányom fülbevalóját, szerintem nagyon kedvesek voltak, minden kérdésre készségesen válaszoltak! Mondjuk tényleg keltegettek, mikor végre elaludtma, de azért ne felejtsük, mégiscsak kórház, természetes, hogy van vizit, 3 napot meg ki lehet bírni!

A babának csak pelus és popsitörlő kell(én vittem kissapit a huzat miatt, takarót, textilpelust is neki), egyébként mindent biztosítanak! Az étel kórházi, semmi extra, de ehető szerintem! Üveges vizet vigyél magaddal, arra szükség lesz, legalábbis én az állandó szopitól egész nap ittam...

Szerintem semmi gond nem lesz, tiszta hely, szép kényelmes! jó babázást!

2013. márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 szsuzs ***** válasza:
igen, összességében rendben van, csak a fájdalomcsillapításnak még a lehetősége sincs.(ritka mint a fehér hol aki itt kap)anno én is úgy álltam neki, hogy persze, minél természetesebben, de mikor átéltem és nem volt más választásom, pedig meggondoltam -volna- magam, semmi ilyen segítség nem volt.
2013. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

megint 1. vagyok.

úgy van, hogy a babát az ajtón keresztül nézhetik, te kimehetsz a társalgóba. már nincs influenza járvány szerencsére... mikor én voltam bent, akkor még le volt zárva az osztály, de nem volt vészes a 4 nap, simán ki lehet bírni :)

2013. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fekszem bent a kórházban. Magas a vérnyomásom, emiatt fektettek be.

Vasárnapig látogatási tilalom volt, most már ezt feloldották, ettől függetlenül látogatók nem jöhetnek be az osztályra. Ez régen is így volt. A babákat egy üvegajtón keresztül lehet megnézni, de az anyukák kimehetnek az üvegajtón túlra a látogatókhoz. Ezt múlt vasárnapig nem lehetett megtenni.

2013. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is a szent Imréről érdeklődnék, remélem nem gond,hogy ide írok. Szerintem egyik kórházban sem étlapról lehet választani, szóval szerintem ebben nincs különbség. És ahol én szültem korábban, ott sem volt fájdalomcsillapítás, ezt már megmondták az elején, de persze van olyan kórház ahol van(én ezt nem is tudtam idáig) :). Azt szeretném kérdezni, hogy akkor sem mehetsz be a szülőszobába, ha épp nem foglalt? Muszáj a vajúdóban lenned? PL. én az első gyerkőcnél 2 órát vajúdtam összesen, tehát már eléggé ki voltam tágulva úgy érkeztem, ha most is ilyen lesz, akkor is be kell mennem a vajúdóba? Köszönöm, és bocsi, hogy ide írtam
2013. ápr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Hát nekem úgy volt, hogy mikor bementünk, már majdnem 3 ujjnyira tág voltam, és a beöntés után zuhanyoztam, és engem a szülésznő egyből befektetett a szülőszobára, ahol kábé 4-6 órát vajúdtam. Így csak erről tudok nyilatkozni. Alig voltam a vajúdóban, de nem tudom másnál ez hogyan is működik igazából...
2013. ápr. 22. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!