Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan érkezik a baba....

Hamarosan érkezik a baba. Kaptam három babás könyvet. Lesokkoltam, beparáztam, kirázott a hideg-meleg.. Annyi pici apróság van amire figyelni kell. Ti nem féltek?

Figyelt kérdés

Kezdem a párna témánál, akkor párnát ne használjak?

Takaró. Azt írja a kiságy aljára fektessem, és gyűrjem be a szivacs alá hogy ne gabajodjon bele. Dehát nagy az a paplan, nem tudom begyűrni, akkor ne használjam, mit csináljak vele? Rendes pléddel takarjam majd éjszakára? Nem fog megfázni abban a vékony paplanban?

----TEJ___ Anyatej minden áron, vagy egy kis teát lehet? Nem lehet?

Hason vagy háton?

Kisfiúnak fel kell húzni vagy sem?

Aludhat ágyban, vagy az elejétől szoktassam a kiságyba? De a könyv szerint az első három hónapban "nem nevelhető" ilyenekre.....

Mosdatás az első hetekben: száraz mosdatás vagy kádban fürcsi?

Tényleg kell a szemét forralt majd kihűtött vízzel mosni? FEj részen csak vattával törölgetni?

Babakocsi: Csak bolygósított kerekeket érdemes...miért?

Cumisüveg: a cumisüveg rontja az anya-gyerek kapcsolatot...

Öltöztetés: jó melegen több rétegbe, vagy ugyanúgy mintha mi öltöznénk fel. (itt hívta fel a könyv a figyelmet a bölcsőhalálra, hogy ált. azért van mert befűtik a gyereket...

Sorolhatnám még...

Tapasztalt kismamik!!!!!!! S.O.S!!!!!


2009. szept. 8. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én még nem vagyok anyuka, én is csak várom még a pocaklakót, de birom, amit az uncsimék csináltak: szó szerint a gyereken gyakorlatoztak: nem baj, ha kifolyik a kaki, legközelebb megtanulják, hogy kell tisztába tenni, és még sorolhatnám. Amiket te emlegetsz, azok olyan pici apróságok, amik eszedbe sem fognak jutni, mikor ott leszel a babával. Nyilván az első napokban minden rezdülését figyelni fogod, tudni fogod, mire hogy reagál, éjjel minden rezdülésére felriadsz. Így tanulod meg, mit és hogyan kell csinálni.


A nálam okosabbak itt majd le fogják írni, hogy a baba tarkójánál kell nézni, hogy melege van-e...

Én úgy tudom, hogy akkora nagy paplant, amit nem tudsz a matrac alá dugni, nem érdemes adni rá, mert csak belecsavarodik, elvész alatta, nem kap levegőt, ha alá mocorog...

Hogy a kisfiúnak fel kell-e húzni, azt majd a védőnő megmondja, de azt szokták mondani, hogy addig kell húzni csak, amíg könnyen jön, nem szabad erőltetni...

A cumisüvegről én azt olvastam - megjegyzem, egyetértek vele - hogy anyatejet csak cicből kapjon, cumisüvegből nem. De ha csak így tudsz vele kimozdulni otthonról, akkor úgyis használni fogod a cumisüveget, tökmindegy, mit ír a könyv.


És még valami: GYEREKET NEM LEHET KÖNYVBŐL NEVELNI


És ne parázz, hamarabb kitanulod a „mesterséget”, mint gondolnád!


Egy 20 hetes pocis

2009. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%

Én azt mondom, hogy az életben kétféle dolog van:

evilágra és túlvilágra való


Ha életképes vagány a gyerek akkor nem kell ilyen vackokkal foglalkozni, ha meg nem akkor meg úgyis mindegy. Egyébként is, ha valami nem tetszik neki, akkor úgyis ordítani fog.

2009. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

....én is így gondolom, de annyi "jó tanács és intelem" terem itt a neten meg, hogy már belesokaltam a rengeteg információban.

Igen, gondolom gyereket könyvből nem lehet nevelni, nem is a neveléséről volt a kérdés, hanem az ápolásáról, gondozásáról.

Csak úgy csuklóból nem jönnek ki olyan dolgok hogy hogy fürdessem, mert ha azt a nyamvadék könyvet nem nézem át eszembe sem jut, hogy jajj a fülébe ne menjen víz..... Első baba, és senki, SENKI nincs aki segíthetne, ezért olvastam a könyvet el.

2009. szept. 8. 19:24
 4/20 anonim ***** válasza:

Gyorsan tedd el a szekrény aljába:) Az anyai ösztönöd nem fog cserben hagyni, ösztönösen tudni fogod hogy a babádnak mi a jó!!!! Ha néhány praktizáló kismama tanácsát kikéred egy-egy konkrét ügyben, az is sokat segít, de minden gyerek más, erről nem nagyon lehet követendő könyvet írni:) bízz magadban, hallgass az ösztöneidre, minden menni fog, utólag majd te is csodálkozol, hogy ilyen +"könnyű" volt beleszokni az anyaságba! Minden jót!

29 hetes + 22 hós

2009. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Fülébe ne menjen viz? Vannak olyanok, hogy vízben szülnek... Meg ha jól tudom a pocakban is lében van a gyerek, akkor most nem mindegy? o.0
2009. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Keress egy másik könyvet, mert ha elolvasás után ennyi kérdésed van akkor valami hiba lépett a rendszerbe!

:D:D:D

Nem kell parázni, valahogy mi is felnőttünk, biztos ment víz a fülünkbe...

2009. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

:):) ...épp ez az, hogy három könyvet olvastam át, és így van ennyi kérdésem...:):) Több dolog is üti egymást, én meg naív gondoltam ha kiolvasom őket hülyébb nem leszek......és tessék....:):):):)

Majd lesz ahogy lesz és kész :)

2009. szept. 8. 20:09
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Párnát nem szabad. Egy textil pelust tehetsz a feje alá.

Paplan: egy újszülöttnek nem kell paplan. Inkább hálózsák.

Tea felesleges. Kicsi forralt víz vagy babavíz adható szomjúságra.

Alvás: kiságy.

Bolygó kerekekkel könnyebb az irányváltás.


De ha nincs segítséged, akkor fordulj a védőnőhöz. Vagy nem szimpatikus? nem segítőkész? A legjobb ő lenne Neked! Általában szívesen segítenek, pont az ilyen kérdésekben, amiket föltettél!


Én mindent elolvastam, mindenkit meghallgattam, figyeltem az ösztöneimre is, és így az infókat összegyúrva folyt a babaápolás, később a nevelés.

2009. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük sorban a kérdéseid:


1. Párna nem kell, a textilpelust azért szokták a feje alá tenni, ha bukna ne kelljen napjában többször lepedőt cserélni. De nekünk a 2. hónaptól már ez sem működött, mert maga alá gyűrte. 2 naponta cseréltem a lepedőt.

2. Kezdetben tényleg nagy a paplan. Én nem gyűrtem be, hanem ketté hajtottam, és az egyik oldalán feküdt, a másikkal takartam be. Anyukám mondta, mert elég nehezen aludt el, szerinte kemény volt neki a matrac. De lehet hálózsák is, ahogy a többiek írták. Eleinte még nem mocorog annyit, hogy maga alá gyűrje a takarót.

3. Régebben teáztatták a gyereket, főleg, ha éjjel felkelt, hogy ne szokjon rá az éjszakai cicizésre. Most meg már nagyon tiltják. Mondván, ha kéri, adj neki cicit. Hát, ebben neked kell döntened. Én télen nem adtam neki teát, csak nyáron a nagy melegben. Igaz, szerencsém volt, mert az én babám aludt rendesen éjszaka, nem kellettek ilyen fortélyok.

4. Régi tipp: ha hason altatod, nem lesz hasfájós, meg nem nyeli vissza, ha böfizik. A legújabb kutatások szerint viszont a bölcsőhalál hason fektetve következik be. A legjobb, ha háton fekteted, a fejét kicsit oldalra hajtva, ha esetleg bukik, akkor ki tudjon folyni.

5. Lányom van, a felhúzást nem tudom, de vagy 2 vagy 3 éves korukig nem kell húzogatni, mert eltéped csak neki, és kárt csinálsz. De ezt majd a szülészeten is el fogják mondani.

6. Altatás: már az elejétől tanulja az alvást. Hogy hol altatod, az a te dolgod, mindkét tábornak vannak heves ellenzői és pártolói. Mi külön ágyban altattuk, mert szerettem volna megtartani a privát szféránkat. De hallottam olyat, hogy már semmi más megoldást nem találtak, mert sehogy nem aludt a gyerek. Szerintem először mindenképp próbáld meg a külön ágyat.

7. Mi kádban fürdettük, csak arra vigyázz, hogy amíg a köldöke le nem száradt, azt nem érheti víz. Ezért írták a száraz fürcsit? vagy miért? Még nem hallottam.

8. Mi a fejét is rendesen megmostuk.

9. Bolygósított kerékkel könnyebb kezelni a babakocsit.

10. Cumisüveg. Hát, ezt is nagyon ellenzik. Ugyanakkor, ha néha el kell menned, és szeretnéd otthon hagyni valakire, nem árt, ha már az első 3 hónapban rászoktatod. Csak egy-egy alkalommal adj neki belőle inni, ne túl sokszor. Az igaz, hogyha többször abból kap inni, nem fogja elfogadni utána a cicit, mert az üvegből sokkal jobban folyik. Ez a cumizavar. Egy barátnőm járt így, fél évig fejhette a tejét. Azért ezt kihagynám.

11. Öltöztetés: bentre: a baba szobájában ne legyen több 22 foknál. Télen body, rugi, takaró. Ha túlmelegszik, attól lehet a bölcsőhalál.

Kintre meg mint a felnőttek plusz egy réteg.


Remélem mindenre válaszoltam. Bár biztos lesznek, akik mást gondolnak. De szerintem is a védőnő meg a nagymamák jobb tanácsokkal szolgálnak, mint a könyvek.

2009. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) A védőnőmet még úgymond "nem láttam", még egyszer sem nálunk, tehát beszélni ilyen dolgokról abszoult nem tudtam.

A cumisüveg dolog érdekes lesz, mert főiskolába járok, és a család megígérte hogy ne halasszak, mert ők majd segítenek mindenben, és hozzák a picit is, és ott lesz valakivel amig nekem tartanak az óráim. Inni meg csak úgy tud tejcit ha lefejem előtte. Szünetem annyi meg nincs két óra között hogy tudjon szopizni. Az aventes cumisüveget vettem, azt mondják az a legjobb ami hasonlít a cicire. Nagyon remélem nem lesz ilyen baj, hogy nem fog neki kelleni a tej csakis az üvegből.

Akkor télen is elég a kis body,rugdalózó max egy pléd?

Édsanyámtól pólyát kapunk, szerintetek meddig legyen a pici benne, állandóan, vagy csak időszakosan kell bele tenni? Hány hónapos koráig? Úgy aludhat? Ha pólyás akkor nem kell nagyon felöltöztetni, elég egy body? Akkor takaró sem kell?

A száraz mosdatást az első két hétre írta a könyv, hogy felesleges, és csak előzőleg felforralt, majd lehűtött vizes vattával kell áttörölgetni a gyereket. (szemet is)


Köszönöm még egyszer!!! :))

2009. szept. 8. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!