Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért erőlteti ilyen görcsösen?

Miért erőlteti ilyen görcsösen?

Figyelt kérdés
Jelenleg ideiglenesen anyámnál lakok, mert albérletet keresünk a párommal. Ő nem itt lakik. Két héttel ezelőttig dolgoztam, nem bejelentetten egy cégnél, ülőmunkát végeztem, de jelenleg ott nincs munka most. Két éve vagyok ott és egy évben egyszer előfordul, hogy egy ideig nincs munka. Most is épp olyan az időszak, de már nem is szeretnék visszamenni. Inkább nyugalomban pihenéssel várnám az első babám. A párom dolgozik és küldi a pénzt anyunak miattam, amíg itt vagyok. De anya folyamatosan nyúz, hogy dolgozzak, mert nem jó, hogy nem dolgozok. Olyankor mondom neki, hogy most ugye nincs munka. Erre jön azzal, hogy akkor menjek vissza a két évvel ezelőtti munkahelyemre... Az egy raktár volt, ahol naphosszat 50 kg-s dobozokat kellett pakolgatni. Nincs bajom a munkával, csináltam egy évig azt is, de terhesen én nem szeretnék ilyen súlyokat pakolászgatni. Mellesleg diákmunka volt és havi 160 óráért kaptam 55 ezer forintot. Én ennyiért nem akarok terhesen fizikai munkát végezni. Ekkor jön anyám azzal, hogy a terhesség nem betegség és lehet emelni és az a kis pénz is pénz. Tudom, hogy ebben igaza van, de azért nem mindegy, hogy mekkora súlyt, mennyiért és, hogy nyugodt e a terhességem vagy sem. De hangsúlyozom, hogy nem ingyen vagyok itt, mert a párom küld pénzt. Már a mostani munkahelyemre se szeretnék visszamenni, nemhogy egy raktárba... Szeretném a babát kellően felkészülten fogadni és nyugodt terhességgel várni Szerintetek? 5 és fél hónapos kismama.

2013. febr. 22. 08:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%
te hány éves vagy?
2013. febr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
65%

Annyiban igaza van anyádnak, hogy igy nem kapsz jóformán semmit a gyerekre.


De ettöl függetlenül igy vállalni gyereket, hogy se lakás, se munkahely, se fizetés, elég felelötlenség töletek.

2013. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok és nem lehetett bejelentett munkám nappali tagozat miatt. Éppen most azért nincs albérlet, mert váltanunk kellett. A fejünk felől adta el a tulaj a tudtunk nélkül... A párom dolgozik. Nagyon sokan vállalnak gyereket albérletbe. Miért lenne felelőtlenség? Gyes-t fogok utána kapni, de én nem tudom, hogy miért azt kell nézni amit az állam ad a gyerek után.. Amúgy se lenne Gyedem, mert nappali tagozatos sulis vagyok, amit csak most fognak majd megszüntetni a baba miatt. Nem értem...
2013. febr. 22. 08:34
 4/35 anonim ***** válasza:
50%

Nekem meg ép fordítva volt mikor terhes voltam én is fizikai munkát végeztem . Nekem meg mindig mondták ,hogy menjek táppénzre ne ,hogy valami bajom legyen és a babának.

Amúgy meg nem biztos ,hogy bárhova is felvennének terhesen .

2013. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Ha arra várnék, hogy saját házam/lakásom legyen, akkor akár 40 éves koromig várhatnék kb. Én is albérletbe születtem és 7 éves koromig laktunk ott a szüleimmel, aztán költöztünk saját házba. Mégis a gyerekkorom is hiánytalan volt. És mint írtam van munkahelye a páromnak és én is két éve vagyok egy munkahelyen, csak éppen feketén az iskolám miatt.
2013. febr. 22. 08:40
 6/35 A kérdező kommentje:
Hahóóó emberek látom feleslegesen írok ide. Mondom van munkám!! :D :D :D
2013. febr. 22. 08:41
 7/35 A kérdező kommentje:
Nem felvételről van szó, dolgozhatnék ott ahol eddig, de nincs rá szükség anyagilag, mert a párom jól keres. És ő is meg én is azt szeretnénk ha nyugodt terhességem lenne, mert stresszes a munkahelyem. Nem azért vagyok itt, mert ingyen élek, hanem mert még nem találtuk megfelelő albérletet.
2013. febr. 22. 08:43
 8/35 A kérdező kommentje:
Most befejezem még ezt az évem nappali tagozaton a sulimban, mert ugye ezért nem voltam bejelentve a munkahelyemen és jövőre levelezős felsőoktatásra megyek.
2013. febr. 22. 08:44
 9/35 anonim ***** válasza:
29%
azért erőlteti, mert fél, h a végén a nyakán marad az egész család. Neked még nincs diplomád, csak egy kis zsebpénzt kerestél diákmunkával, saját lakásotok sincs. CSak a párod keres, akinek el kell tartania magát meg téged itthon. Na, és akkor ilyen körülmények közé születik egy baba, akit szintén el kell tartania. Anyukád meg fél, hogy ha a pasi egyszer megunja a banánt, neki kell eltartania majd benneteket.
2013. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%
nem érted, hogy a munka után nincs gyes, gyed, tgyás, semmi? ha nem vagy bejelentve? mondjuk ebből a szempontból felesleges melózni, úgyis az előző év után kapnád. szerintem nappali tagozatra még nem kellett volna gyereket vállalni, nem az albérlettel, anyuval stb.-vel van itt a gond. kicsit várhattatok volna.
2013. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!