Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon soknak számít a 10 és...

Nagyon soknak számít a 10 és fél kiló hízás?

Figyelt kérdés
29+3 hetes vagyok,és 10 és fél kilót híztam eddig.A védőnőm szerint ez nagyon sok,és diétáznom kell.Mennyi pluszra számíthatok még a végéig?1800 kcal-át ehetek egy nap,de sokszor még azt sem érem el,olyan 1400-1500-öt eszek.Sajnos eddig a hátamra,a combomra,a karomra,a fenekemre és a csípőmre híztam.Le fog menni az össze plusz szülés után?Vagy számíthatok arra,hogy csomó rajtam marad?Most 89 kiló vagyok.Vizesedik a bokám és a kezeim is.
2013. febr. 22. 12:43
 1/8 katalin79 ***** válasza:
10 és fél kg? :-) az a megengedett, én elsö babámmal 20kg pluszt szedtem magamra, na az sok volt 60-al kezdtem és 80,5 el mentem szülni,hálisten ez leis ment rollam rögtön, most a második babával 65-el kezdtem és most vagyok 19 hetesen 71kg, de azért nem akarok megint 20-at összeszedni :-)
2013. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mivel első babám lesz,és amióta eszemet tudom mindig fogyózom,de amikor teherbe estem akkor az elején nagyon sokat ettem,mivel az állandó fogyókúra miatt ki voltam éhezve mindenre,és úgy voltam vele a terhesség elején,hogy na most mindent szabad,és ettem mindent ami jól esett,és addig amíg ki nem pukkadtam. :/ Hát most meg amit az elején bekajáltam,azt most kell visszafognom.Rá kellett jönnöm,hogy valóban nem eszünk kettő helyett.Úgyhogy szülés után le akarok fogyni legalább 68 kilóra és annyival teherbe esni majd a kis tesóval.

Tudom,hogy a 10-12 kiló hízás a megengedett,de most ne a formaságokat meg a hivatalos oldalát nézzük.Most nézzük a való életben..sok a 10és fél kiló 29 hetesen vagy még jónak mondható??És még mennyi fog feljönni kb??

2013. febr. 22. 13:00
 3/8 anonim ***** válasza:
mivel vizesedsz így nem számít soknak, mert hatalmas súlya van a víznek. vizelet fehérét és a vérnyomásod nézesd meg mindenképp ha eddig nem tetted. én a védőnőmnek mondtam hogy vizesedek, nekem nem lett ez figyelembe véve, kár volt :( 30 hetesen toxémiás lettem, senki nem vette észre, 39 hetes terhesen karácsonykor korházba kerültem és megcsászároztak. intenzív osztályon karácsonyoztam a gyermekem nélkül, mert ő nem lehetett velem, borzalmas volt.
2013. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 katalin79 ***** válasza:
ez nem is az internetes oldalakbol,vagy könyvekböl ,de a 10 az neked is meg a babának is egészséges,én a szülés elötti hetekben már nem szedtem magamra 1dkg se, a vizesedés nem minden esetben a sulytol van, a szülés után 70-el jöttem haza ithon ugyszint lement 60-ra,diétázni nem érdemes,a pici amig szopizik csak ugy repkednek lefelé a kilok észre se veszed,
2013. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondtam a védőnőmnek,hogy vizesedik a kezem meg a bokám,de nem mondott rá semmit sem,csak annyit,hogy diétázzak,szóval tud róla.A vérnyomásom nézem minden nap itthon,de nem magas egyáltalán,inkább alacsony.Vizeletet minden hónapban nézet a védőnőm,legutóbb január végén néztek,de eddig nem volt gond a vizeletemmel,nem volt benne fehérje.Szóval ilyen gondjaim nincsenek,úgyhogy egyenlőre még nem mondhatom,hogy toxémiás lennék.Remélem már erre a kis időre már nem is leszek!!

Hát nagyon remélem,hogy már nem fog sok feljönni,mert nem szeretnék 20 kiló plusszal menni szülni.Már ezt a 10 és fél kilót is megérzi a szívem is,mert néha olyanokat belehasít a fájdalom :/

2013. febr. 22. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a 26. hétig híztam 11 kg-ot :) Persze, nekem is azt mondta a védőnő, hogy ezentúl már csak óvatosan egyek...

Nem tudom miért lett a rögeszméjük, hogy 10-12 kg hízás a normális és aki ettől többet hízik az már eláshatja magát.

Szerintem ez alkati kérdés is, rajtam pl. teljesen eloszlik ez a súly.

Nyilván nálad már az egészségügyi szempontokat is figyelembe kell venni, de egyél nyugodtan, hogy szépen fejlődjön a kisbabád:)

2013. febr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem! Én is ekörül tartottam minden terhességemnél (ebben az időszakban), a vége 14-17 kg lett, de mindegyik szülés után lement.
2013. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor annyira nem keseredek el..végül is rajtam is arányos ez a plusz súly :)

Remélem le is fog menni..hátha még vékonyabb is leszek szülés után,mint előtte :)

2013. febr. 23. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!