Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás! Mi volt az, amit...

Babavárás! Mi volt az, amit megvettetek a babátoknak (vagy esetleg magatoknak) és nagyon hasznos dolog volt és mi az, amit megvettetek és megbántátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. hinta, pihenőszék stb. egyéb használati tárgyak, amit a babátok vagy ti használtatok a terhesség alatt és után.
2013. febr. 22. 12:45
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi hasznos válaszokat! Jegyzetelek, mi legyen az, amit biztosan megvegyünk majd! :)
2013. febr. 22. 13:20
 12/19 anonim ***** válasza:

Ami nagyon hasznos lett számunkra: légzésfigyelő, bébiőr, pihenőszék, hinta, nagyméretű játszószőnyeg, pelenkázó szekrény (gondolkoztam annak idején az ágyra rakható merev pelenkázó lapon) porszívós orrszívó .

Amit nem használtam az a mikrós sterilizáló (a kifőzés valahogy szimpatikusabb számomra), kézi orrszívó.

Ami részben volt hasznos, az a szagelzárós pelenkázós szemetes, tényleg jó sok pelus belefér, meg nem is engedi ki a szagokat, de a bele való betét nagyon drága.

2013. febr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok.

Egy szopipárna nekünk is jól jött volna. Emlékszem, az ölben szoptatáshoz az összes itthon létező párnát igénybe kellett vennem: 2 a hátam mögé, 2 a gyerek alá :D

2013. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Most várom a másodikat, úgyhogy már tudom mi az ami nekem bevált, ill. nem kell.

Fisher price baby gear hinta. 2 hónapos volt mikor megvettem, hamarabb kellett volna.

Szoptatóspárnán nagyon jó szoptatni!

Mikrós sterizálótól szépek maradnak az üvegek!

1x egyet kifőztem, úgy nézett ki utánna, mint egy 3 éves kopott matt cumisüveg, meg a vízkő rajta maradt.

Kiságyra körforgót kaptunk, de utáltam, mert felhúztam, mire kiértem a konyhába megettem vissza megint felhúzni. Most elemeset veszek:)

Játszószőnyeget sem vennék, nem érte el a gyerek a játékokat, nagyon magasan voltak, a babatornázató jobb volt!

Habszivacs szőnyeg 1 nap után ment a kukába, a közepét kiszedte, művészet volt minden darabot megtalálni, vissza rakni, a lànyom, megrágta, evett is belőle.

2013. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nagyon bejött a pihenőszék, az ágy fölé rakható zenélő körforgó, vékonyabb hálózsák (a takarót mindig lerúgja magáról), télre babakocsiba bundazsák.

Ami helyett ma már másmilyet vennék, az az ágyneműtartós kiságy. A mi kiságyunkat az ágyneműtartó miatt nem lehet olyan mélyre letenni, mint a tartó nélkülieket. Így amióta feláll, félek benne hagyni, nehogy kiessen.

2013. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ami hasznos volt:

holdpárna (szopipárna) már 4 hónapos pocakkal azzal aludtam, és még mindig használjuk (8,5 hónapos), mert nem mindig akarok azzal bajlódni, hogy becsatoljam az etetőszékbe - főleg este, amikor bealszik evés közben :)

ágy fölé zenélő (elemes) forgó: még mindig bekábul tőle, ha nyűgös, megnyugszik

többfunkciós tornáztató (chicco), mert dönthető a támlája

mellszívó, mert sose akkor volt éhes, amikor túlcsordultam :)


kevésbé hasznos:

rezgő pihenőszék, kevés ideig volt el benne

ergonómikus kiskád: imád pancsolni, és csak gátolta a mozgásban. már nagykádban fürdik, hason

csapra szerelhető felfújható védő: nem jó a csaptelepünkhöz, de legalább már kirágta :)


megbántam kategória:

cicire tehető melegító/hűtő zselépárna

cumisüvegmosó, mert megkarcolja a felületet, hamarabb tönkremegy az üveg, és jobban megtapadhat a belsején a baci

babaolaj

babahintőpor

szoptatós melltartó, mert antiszexi, helyette sport és merevítő nélkülit használtam

2013. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Amit nagyon megbántam az a mikrós sterilizáló volt. Mivel a sterilizálási percek száma függ a mikró teljesítményétől, így ha valahová mentünk, állandóan azt kellett figyelgetnem, hogy "mennyit tud" a mikró. A végén már annyira idegesített, hogy elajándékoztam és vettem helyette elektromosat. Azt csak bedugtam a konnektorba és kész. Amit még szintén megbántam, az Avent cumisüvegek. Nekem állandóan folyt valahol. Volt olyan, hogy vagy 10x tekertem le-fel és még mindig folyt, na akkor földhöz is vágtam. A kézi orrszívóról nekem is hasonló a véleményem, mint néhány korábbi válaszolónak: semmire se jó. Az orrszívó porszívó nagyon bejött. A mai napig használjuk, pedig már 3 éves a lányom, de még nem tudja kifújni az orrát egyedül.

A babakocsink is jó választás volt. A sportrésze vízszintesig dönthető és gyakorlatilag a 3 év alatt "több ezer" kilométert futott.

2013. febr. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lassan alakul a listám :) köszönhetően nektek! Utolsó megmondanád milyen babakocsitok van? Nézegetem a neten a multifunkciós babakocsikat, de nem tudok választani.
2013. febr. 23. 13:05
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Graco babakocsink van/volt, hordozóval együtt vettük. Mi nem használtunk mózest, mert ahol a kocsit vettük (D-Amerika), ott nem használnak, ezért nem is lehet kapni. Ettől függetlenül tudtuk használni a sportrészt újszülött kortól, mivel a lábrésznél vissza lehetett hajtani és tépőzárazni az ülés lábtartóig lelógó részét. Belinkelek egy kocsit, ami szinte ugyanolyan, mint a mienk. A miénk valószínűleg egy régebbi verzió lehet, mert a Graco honlapján se találom.

Itt a link a szinte ugyanolyan kocsiról és a hordozóról:

[link]

2013. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!