Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jelentkezzek a védőnőkné...

Adriennjeni kérdése:

Mikor jelentkezzek a védőnőknél, vagy mikor érdemes?

Figyelt kérdés
5 hetes és 2 napos kismama vagyok.
2013. febr. 22. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, h a doki ad ki igazolást az élő terhességről és ezzel kell menni a védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvet!Ált. 7-8 hetesen szoktak menni először a kismamák!Legalábbis nálunk!Gratulálok :)

11hkm

2013. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen szóltak a nőgyógyászaton, hogy keressem fel a védőnőt. Akkor megszeretem a telefonszámát és felhívtam. Azt mondta, hogy ő megvárja mindig a 8. hetet és után fogad, de adott előre időpontot.
2013. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
7 hetesen voltam nála először.
2013. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor a nőgyógyász megállapítja a terhességet,vagyis amikor már látja az élő embriót és már van szívhangja is :) Kapsz róla egy leletet az orvostól,azon rajta lesz a terhességi hét is,és azzal kell bemenned a körzeti védőnőhöz és megmondod neki,hogy terhes vagy és szeretnél hozzá bejelentkezni.Aztán tesz fel majd pár kérdést,kitölti neked a terhességi kiskönyvet,amit onnantól kezdve minden vizsgálatra,Uh-ra,tanácsadásra magaddal kell vinned.Nagyjából ennyi.Bejelentkezel a védőnőhöz és onnantól kezdve majd ő tudja a továbbiakat.Onnantól kezdve gondozásba vesz.

Bocsi,hogy hosszúra sikerült a válaszom.


29+3 hkm

2013. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 4hetes és 5 napos terhességről kaptam képet. 14mm petezsákot látott, meg egy igazolás, h mennyi idős vagyok. Nem fognak leszúrni, ha nem friss igazolással megyek?
2013. febr. 22. 13:21
 6/12 A kérdező kommentje:
8 hetes és 5 napos leszek, mikor vissza kell mennem egy hónap múlva.
2013. febr. 22. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell elsietni a dolgokat, védőnőhöz akkor menjél, ha a doki lát szívhangot.

Vagy még később. Az én nődokim 12 hetes vizsgálat után küld el először a védőnőhöz. akkor kezdi meg a terhesgondozást.

2013. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. akkor gondolom csak kapok, majd egy friss igazolást róla... Sajna nem sokat tudok még ezekről, első babás vagyok. :))))
2013. febr. 22. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok,de nekem úgy volt jó,ahogy csináltam.Én 6 hetesen voltam nődokinál,akkor már volt szívhang is,és 7 hetesen jelentkeztem a védőnőnél,aki megcsinálta a kiskönyvemet,és rögtön adott laborba beutalót is,meg elküldött a fogászatra meg a belgyógyászatra is.Ezeket mindent megcsináltam még azon a héten.Meg a kötelező Uh-okra is ő adott beutalót.Úgyhogy szerintem azt várd meg,hogy legyen a babádnál szívhang,és azzal a lelettel keresd fel a védőnőt.

Boldog babavárást :)

A kismama voltam.

2013. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos megvizsgál és ha már van szívhang, odaad egy csomó beutaló, és mondja, hogy keressem fel a védőnőt.Elmegyek a védőnőhöz, kiadja a kis könyvet és elirányít a következő hetek teendőire.
2013. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!