Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhességnél szerintetek...

2. terhességnél szerintetek mikor érdemes összepakolni a kórházi csomagot?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a 36. hét körül már el kéne készülnöm mindennel, kórházi csomag, babaruhák kimosása, vasalása...

Az első fiam mondjuk faros volt, és a 40. héten császároztak, most viszont a doki már olyanokat is mond, hogy akár 2 héttel is jöhet hamarabb a második. Úgyhogy tanácstalan vagyok, mert persze mindent én szeretnék megcsinálni, csak azt sem akarom, hogy sokáig álljon a szekrényben...

Ti hogy csináltátok?


2010. márc. 28. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Második babával simán összepakolhatod a csomagodat a 36. héten, sőt még előbb is.
2010. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 35.-ik hetemet kezdtem, húsvét után fogom kimosni a kisruhákat. Kisplédeket, törölközőt, lepedőket a kiságyba, a köntösömet, hálóingeket amit viszek majd a kórházba már kimostam. Úgy kb. most félkészen vagyok ezekkel a dolgokkal, még egy kislámpát szeretnék a kiságy fölé venni. A most következő héten a húsvéti készülődésre akarok koncentrálni.

Egyébként nekem is második baba lesz, az első kisfiú - szintén császár a 40.-ik héten. Most kislány lesz, ha minden igaz.

Nálatok? Takarítással már mindennel megvagy?

2010. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkoztam épp tegnap!Nekem is a második baba.Elsőnél a 25. héten össze voltam pakolva, kimosva, kivasalva minden, babaágy bekészítve, stb!De most valahogy nem fűt az a láz!Lehet mert már tudom hogy nem ez a fontos!Én 30 hetes vagyok, ma kezdtem kimosni a babaholmikat.A kiságy beállításával még várok egy pár hetet!36. hétre azért tuti kész leszek mindennel!
2010. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én most 32 hetes vagyok, az igazság az, hogy jóformán még semmi nincs kész. A szobánkat át kell rendezni a kiságy miatt, meg festeni is szeretnénk, még áprilisban. Úgyhogy igazán annyit csináltam, hogy méret szerint szétválogattam a babarucikat, meg vettem már egy-két dolgot. A nagyját most készülök, húsvét után megvenni. A táskát persze bekészítettem, és ami megvan már azt beleteszem, amit kell meg megveszem apránként. A listát a kórházra persze már összeírtam.....:)

Amúgy nekünk is az első kisfiú, most is fiú lesz, úgyhogy sokmindent nem kell vennem, csak azért mégis akarok egy-két új dolgot is. Mondjuk mamáktól úgyis kapunk majd...:)

Boldog babavárást, és jó készülődést Nektek is Lányok!

2010. márc. 30. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!