Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavárás esetén milyen...

Babavárás esetén milyen ételeket, italokat, tevékenységeket kell vagy érdemes mellőzni, és melyeket előtérbe helyezni?

Figyelt kérdés
Teljesen tájékozatlan vagyok a témában, azon kívül, hogy alkohol és cigaretta tilos (az alkohol minimális mennyiségben is a terhesség és szoptatás teljes időszaka alatt??).
2013. febr. 23. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

Kerüld: felvágottak, félkész/gyors kaják, sós nasi, mert csak minimális sóbevitelre van szükséged. Szénsav, zsíros, fűszeres ételek. Kevesebb koffein (tea, kávé, csoki).


Ami kell: sok zöldség, gyümölcs, fehérje.


Hirtelen ennyi, remélem segítettem.

Én 2 vetélés után mindent betartottam, eleinte nehéz volt, de van egy édes kisfiam :) Ha minden rendben veletek tornázhatsz is, nekem tilos volt. Szép babavárást!

2013. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Kedves első válaszoló! A felvágottakat miért kell kerülni? Nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok.
2013. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem kötekedek én sem, de vajmi köze lenne a vetélésnek ahhoz, hogy belakok egy jó nagy adag zsíros birkapörköltből, és iszok rá egy fél liter kólát??

Én is vetéltem el, nem egyszer, nem kétszer sajnos, de mikor a kisfiam végre sikerült, csak élveztem minden pillanatát és ennyi.

Szénsav azért nem jó, mert amúgy is savas leszel, égni fog a gyomrod, van akinek ez nem jó, bár nekem a hideg kóla, és a hideg gyömbér csillapította.

Amit tényleg nem szabad: nyers dolgok,nyers tojás,húsok, pl. fasírtba sütés előtt annyira ne nyalogassál bele. Illetve ha jól tudom a mályvateát nem szabad!!!

Egyél nyugodtan bármit amit megkívánsz, ami jól esik! Akár egy pohár jó minőségű vörösbort is! Ez a kilenc hónap nem kínzókúra, élvezd ki minden pillanatát!

2013. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki egészségesen szeretne étkezni, az lenne a legjobb, hogy ha a lehető legkevesebb előre feldolgozott élelmiszert fogyasztaná-nem csak terhesség és szoptatás idején. A felvágott is ilyen, jobb, ha nem is tudjuk mi van benne-egyébként én is eszem, meg egy csomó más ilyen kaját is. Kerüld még a szénsavas, cukros üdítőket,ezek is tele vannak cukorral. Nassolni valót is mértékkel-ropi, chips, csokoládé. Szoptatás alatt a puffasztó hatású, nehéz ételeket érdemes kerülni, mert ha a baba hajlamos hasfájásra, elég rossz vége lehet 1-1 ilyen kísérletnek. De ugyanígy, ha észreveszed, hogy bármire érzékeny a babád, amit te fogyasztasz, érdemes kerülni (csokoládé, kávé, tejtermékek). Egyél minél több zöldséget, gyümölcsöt-ezeket nyersen ha lehet, rostot.

1-1 deci finom vörösbor viszont kifejezetten jó hatással lehet naponta a vérképedre.

2013. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Első vagyok. Segíteni szerettem volna, nem okoskodni. De mivel kérdeztétek: a felvágottban is rengeteg só van. Mert mint tudjuk a sót tartósítószerként is használják. A zacskós kaja is tele van vele. Egyébként pedig amikor legközelebb beszélsz a nőgyógyászoddal, kérdezd meg tőle. Nálunk a főorvos azt mondja, hogy minden grammja méreg a babának. Só okozhat magas vérnyomást, toxémiát, vizesedést. Sok puffadt kismamát láttam, akik jól bevizesedtek. Én ebből kimaradtam, lehet TI a sok sóval is megússzátok a komolyabb bajokat. 5 hetet töltöttem kórházban. Láttam pár kismamát, akiket szintén nem érdekelt semmi korlátozás és szép alig 2 kilós babáik lettek, mert idő előtt kellett az orvosoknak cselekedni.


Mégegyszer mondom, segíteni akartam. De itt nagy százaléka a válaszolóknak a másikba szeret belekötni és lepontozni. Pedig mindenhol van egy kérdés, amire mindenki a saját válaszát/véleményét/tapasztalatát írhatja le, ami lehet ellenkező máséval, de szerencsére nem vagyunk egyformák.

2013. febr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és köszönöm a választ. Aki meg egy ártatlan kérdést képes lepontozni, az menjen, ahova goondolom!
2013. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, mindenki örüljön, aki képes ilyesmivel foglalkozni, hogy mi egészséges és mi nem ...

Most várom a második babámat, az elsővel konkrétan kekszen, ropin, kólán és infúzión éltem túl az első 16 hetet, az ágyból felkelni sem tudtam az állandó hányástól.

Most "jól" vagyok, nem kell infúzió, és már 2 hete camembert sajtos kenyeret tudok enni, amit ugye elvileg kerülni kéne. Hát én meg örülök, hogy van egy valami, amit meg tudok enni és nem hányom rommá magam!

És hozzáteszem, az első babám is makkegészséges, okos, tüneményes, semmi nyoma annak, hogy én kólán és chipsen éltem abban az időszakban, amikor elvileg a legegészségesebben kellett volna táplálkoznom!

Nem kell túllihegni a dolgot, egyél-igyál és csináld azt, ami jól esik, persze az ésszerűség keretei között. (Nyilván ne alkoholt igyál és ne cigizz, de ezek már a végletek ...)

2013. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Csak azért kérdeztem, mert innen-onnan hallottam fél füllel, hogy pl. penészes sajtokat és pasztőrözetlen tejterméket, nem teljesen átsült hús- és tojásételeket, kagylóféléket, májat nem ajánlott.

De ezek szerint mértékkel mindent lehet, hiszen ahogy mondani szokták, a gyermekvárás nem betegség, csak egy állapot.

2013. febr. 23. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta mindent szabad enni amit csak megkívánsz sósat is, a sóval csak azért kell vigyázni mert a vége felé bevízesedhetsz. ennyi amúgy mindent szabad enni , kérdeztem a frissen facsart gyümit is hogy olvastam nem szabad , azt mondta szabad .
2013. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!