Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzzel kapcsolatban...

Táppénzzel kapcsolatban kérdezném, járt-e valaki így? Tudtok-e adni valami ötletet?

Figyelt kérdés
Vérzés miatt veszélyeztetett terhes lettem. A nődoki azt mondta, telefonáljak a háziorvosnak, hogy vegyen fel táppénzre, hívtam is, azt mondta oké, de elfelejtette, vagy félreértettük egymást. Ma a férjem vitte a háziorvosnak a papírt, ő meg rájött, hogy föl se vett. Elküldött valami felülvizsgálati bizottság elé a Vajda Péter utcába. Szerintetek mennyi az esélye, hogy felvesznek utólag?? Vagy mi lesz akkor, ha nem?? Már 15 napja itthon vagyok...
2009. szept. 9. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nem értem, szerintem ezt nem így kellett volna elintézni, nem telefonon működik, nem értem a dokid. Először is ha veszélyeztetett terhes vagy a nőgyógyászod állít ki egy táppénzes javaslatot, amit elviszel a háziorvosnak, és ő így vesz fel táppénzre. Ezt kéthetente meg kell ismételni. Én végig veszélyeztetett voltam, kéthetente kellett mennem.

Ezért jobb inkább ha személyesen intézi az ember.

Remélem sikerülni fog minden. Szeritnem menj vissza a nőgyógyászodhoz, és kérj egy újabb táppénzes javaslatot. A régi megvan ugye azzal a dátummal amivel otthon maradtál?????? A nőgyógyászod sem adott ki papírt, és a háziorvos sem vett táppénzre akkor szívás, de ne így legyen. Szabid nincs annyi hogy kivedd?

Kívánok minden jót, és sok sikert hogy sikerüljön!!!

2009. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a nőgyógyásztól megvan a papír, a baj az volt, hogy feküdnöm kellett, nem mehettem sehova. Különben persze, hogy elmentem volna! És nem is gondoltam, hogy baj lehet, mert eddig is volt már olyan, amikor nem tudtam azonnal menni a háziorvoshoz (hasmenős vírus), betelefonáltam, és felvett. Sajnos nincs annyi szabim...
2009. szept. 9. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Én is voltam ilyen "bizottság" előtt kérdés nélkül kiadták a papírt, hogy a házidoki vissszamenőleg felvehesssen tp.-re. Még szerencséd, hogy felajánlotta a dokid, én az EOP-hez fordultam segítségért, hogy milyen jogaim vannak, mert én is hasonló félreértés miatt nem kerültem be a doki nyilvántartásába. Csak az én dokim nem volt ennyire készséges, mint a Tied. Ne aggódj, csak lehet, hogy sokat kell várni. Szegeden a többi rokkantsági felülvizsgálatossal egy helyre kellett mennem. A háziorvos ugye adott papírt amivel majd mész?
2009. szept. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen adott papírt. Most egy kicsit megnyugodtam, nagyon köszönöm! Remélem, tényleg ilyen simán fog menni. Szerencsére most már felkelhetek egy időre, így el tudok menni.
2009. szept. 9. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is feküdnöm kellett az elején, de a háziorvoshoz el tudtam menni (el kellett menni!), sőt a nőgyógyászhoz is kellett járjak...

Ezt nem bántásból írom, de egész nap amúgy sem tud feküdni az ember, az orvosnál is ülni kell, amíg vársz a sorodra. Az ilyet személyesen kell elintézni, nem telefonon. Amúgy nem értem a nőgyógyászodat, ugyanis, ha veszélyezttetett terhes vagy, ő nyugodtan fel vehetett volna táppénzre! Sok kismamát a nőgyógyász tart táppénzen, így nem kell eljárni külön a háziorvoshoz.


37hetes pocis

2009. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Én a második voltam. Nekem olyan rosszul jött ki a lépés, hogy du. engedtek ki, akkor már nem tudtam leadni, másnap vitte a papírom a párom a házidokihoz, aki közölte, hogy rossz dátum van rávezetetve, az a nap is kiesett és jött a 4 napos ünnep aug. 20, úgyhogy eleve buktam a leadási határidőt. Dehát erre van ez a megoldás szerencsére az OEP részéről.

Aki veszélyeztetett, az tudja, hogy milyen rossz még ücsörögni is órákon át egy váróban (főleg, ha fáj esetleg a hasad), kismamaként beteg emberek között.

2009. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elintéződött a dolog, persze úgy bántak velem, mint egy bűnözővel... Pedig nem vagyok táppénzcsaló. Mindegy, a lényeg, hogy sikerült elintézni.
2009. szept. 11. 14:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem értem, a valóban hasznos válaszokat MIÉRT pontozzátok le??
2009. szept. 11. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!