Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzzel és Gyeddel kapcsola...

Táppénzzel és Gyeddel kapcsolatban lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Táppénz:

Akkor most a fizetésem hány százaléka jár ha eljövök táppénzre?Úgy tudom eddig ha valakinek nem volt meg a 2 év munkaviszonya akkor 60 % akinek meg megvolt annak 70%.De most azt hallottam hogy ez módosult 2 év munka után jár 60 % ha nincs meg a 2 év akkor meg 50 %.Igaz ez?Nekem megvan az egy évem de a kettő nem lesz meg akkor csak 50 %-a jár a fizumnak?

Gyed:

2010 szeptember 15-re vagyok kiírva.Akkor ez azt jelenti hogy a 2009 év jövedelmét veszik számításba?Úgy értem hogy 2009.jan 1.-2009 dec 31-ig.Ennek nézik az átlagát?


2010. febr. 2. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, 60% a táppénz.

A 2009-es jövedelmedet fogják alapul venni a GYED-hez.



Itt ki tudod számoltatni:


[link]

2010. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem nincs meg a 2 és munkaviszonyom egy év meg jó fél év lesz mikor elmegyek táppénzre.Tehát nem lezs meg a 2 évem.Akkor ezek szerint én csak 50 % táppénzt kapok.Azt most hogy számolják a nettó fizuból???
2010. febr. 2. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy akkor is 60% ha nincs meg a két év!

a gyednél valóban a tavalyi év fog számítani... itt viszont számít az 1 v 2 év mert ha nincs kétéves m.viszonyod akkor a babával 1 év gyed és egy év gyesen lehetsz otthon, ha viszont meg van akkor 2 éves koráig lehetsz gyeden(ami ugye pénzben nem mindegy, hogy gyed v gyes!)

legalábbis én így tudom, de ezek a jelenlegi törvények, állítólag ha más párt lesz megválasztva visszahozzák a régi rendszert, de nem akarok politizálni, mert gyűlölöm, meg nem is hiszek nekik, ezt csak hallottam itt az oldalon!

26 hetes km

2010. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!