Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki került már kapcsolatba...

Valaki került már kapcsolatba a PrenaTest -el?

Figyelt kérdés

Tájékozódtam felőle, de nagyon drága, és ha jól tudom, csak down kórra szűr!

Valaki esetleg csináltatott már? Milyen a megbízhatósága,mennyi idő alatt van meg, hol csináltattad?Elsősorban ezek a dolgok érdeklenének!


Köszönöm


2013. febr. 26. 12:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én most várom az eredményt! február 12. én vették le a vért a teszthez. Állítólag minden más kromoszómarendellenességet néznek és 100%-os. 1200 euróba került és Németországban csináltattam.

36 évet betöltöttem azért... És te miért szeretnéd?

2013. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek az amnio okozta vetéléstől. Vagyis a babámat féltem, aki minden jel szerint egészséges, de én 36 éves vagyok, és 37 évesen fogom megszülni. Nincs, más ami közel 100%-os csak ez, és Mo.on. 2 helyen érhető el, csak nekem sajna drága. Itt 300 ezer ft, bár átszámoltam és ott sem olcsóbb!:)Nem tudom mit csináljak. Van tapasztalatod, h kint mennyire elterjedt,és mennyien használják?
2013. febr. 26. 14:46
 3/23 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok, elfelejtettem, h első baba, lombik, éveket vártunk rá, ikerterhességnek indult, és az 6.héten az egyik magzat felszívódott. Ha lenen már 2 gyerekem, vagy egy 10-es el fiatalabb lennék, talán másként gondolkodnék, de sztem ezt csak az értheti aki keresztül ment már ennyi küzdelmen, és nem akar elveszíteni egy valószínüleg egészséges babát.
2013. febr. 26. 14:50
 4/23 anonim ***** válasza:
A férjem sem engedi az amnio-t, ezért inkább kifizette az összeget. Bár a felét se értettem mert ugye németül beszélt a doktornő, de tűkön ülve várom az eredményt. Csak juni óta van ez a teszt külföldön, nagyon új, nem tudok mit mondani én sem. Sokat kérdeztek a család tagjairól nagyszülőkre visszamenőleg, betegségek... szerintem 37 évesen nem kéne ennyire aggódnod, sok nő nem engedheti meg magának, van még sok más teszt amik azért 85%-ban megbízhatóak... Állítólag nálunk 8-10 munkanap az eredmény.
2013. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszi, tudom, hogy új még a teszt, de állítólag kiválthatja hosszútávon az amniót!Igazad van egyébként, de ezek a tesztek csak 85 %-osak! Ha benne vagy a maradék 15-ben, akkor egy életre meg van pecsételve a sorsod...!
2013. febr. 26. 15:08
 6/23 anonim ***** válasza:
szia. ma megjött az eredményem, minden rendben van a kromoszómáimmal. Már tegnap este is hívtak, de nem hallottam meg. 10 nap alatt lett meg az eredmény. a komibi tesztem is jó lett, de bevallom őszintén akkor is nagyon sokba kerül ez a teszt.
2013. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ez jó hír!Most már megnyugodhatsz! Igen, drága...de lehet h kivédtél vele egy esetleges vetélést, plusz egy okot a koraszülésre....!:)


Boldog babavárást! A kombi teszted egyébként milyen lett?Mennyire jó? Mert elvileg az enyém is negatív de azért engem nem győz meg teljesen!

2013. febr. 27. 10:33
 8/23 anonim ***** válasza:
Kedves vagy, hogy írsz mindig. Sajnos konkrét adatot nem tudok mert most magyarországon tartózkodok és csak hétvégén utazunk vissza, hétfőn kapom kézbe az eredméyneket számokban. Csak eddig telefonon hívtak fel mindkét tesztnél, de éppen ezért számokat, arányokat nem tudok. neked milyen lett a kombi teszted? merre élsz?
2013. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szia!A kombi tesztem 1:1700 lett downra, és 1:50.000-hez Ewdwards szindrómára.Azt azért már kizártam, bár igazán nem tudom, h milyen betegség lehet. Ma lesz afp-m, és holnap elmegyek az integrált tesztre.7-én megyek genetikai tanácsadóba, ahol tuti h szúrást ajánlanak, és kérek is rá időpontot.Addig meg remélem meglesznek ezek az eredmények, és még lesz egy genetikai uh-m is, ezek függvényében megyek-vagy nem megyek el a szúrásra. Valami csodára várok, h downra is kijön ez az 1:50.000 hez, és akkor talán lemondok minden további vizsgálatról.:) De sajna ez valószínűtlen ennyi évesen!:(Jó lesz ez a teszt, és talán pár éven belül jobban elérhető. Nekem még nagyon drága, bár ki tudnám fizetni, de akkor is irreális az összeg magyar viszonylatban!Egyébként Székesfehérváron élek, igaz csak 5 éve előtte kelet-Mo-on laktam. Egyébként olvastam egy tanulmányt, hogy több külföldi országban már nem az anya életkora alapján szúrnak, hanem az egyéni vizsgálati eredmények alapján.Nálunk még nem ez a bevett szokás..:)Jó babavárást neked, Te már megnyugodhatsz!:)
2013. febr. 28. 07:41
 10/23 anonim ***** válasza:
Szia! Hát egyidősek vagyunk és látod nálunk Németországban 40 éves korig kitólták a kötelező amniot, mármint, hogy onnan ajánlják fel a kismamáknak, nekem nem is erőltették pedig már ugye 35 feletti szülő nő vagyok. Egyszerűen olyan sokan szülnek 35 felett, és valószínű olyan kevés beteg baba születik. Sok ismerősömnek volt már amniója és azt mondták nem fájt, minden rendben volt. Természetesen a te döntésed, de én a helyedben ilyen szép eredményekkel nem aggódnék, egyébként sok különbség a down miatt arányokban nincs is, ha valaki 32 évesen vagy 36 évesen szül!!! Nézd ha nincs a családban és a rokonságban semmilyen betegség azért az is megnyugtató, ugyanis ezzel kezdik a vértesztet, hogy kikérdezik a családfát töviről hegyire... ne izgulj, biztos minden rendben lesz. Azért írj, hogy mi volt... én még csak ugye 15. hétben vagyok!!! itt megtalálsz
2013. febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!