Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki került már kapcsolatba...

Valaki került már kapcsolatba a PrenaTest -el?

Figyelt kérdés

Tájékozódtam felőle, de nagyon drága, és ha jól tudom, csak down kórra szűr!

Valaki esetleg csináltatott már? Milyen a megbízhatósága,mennyi idő alatt van meg, hol csináltattad?Elsősorban ezek a dolgok érdeklenének!


Köszönöm


2013. febr. 26. 12:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Oké, majd írok! Ha meglesznek az eredményeim, és elmentem a genetikushoz, aki valószínűleg úgy is meg akar majd szúrni!:) A saját orvosom sem nagyon amnio párti, azt mondta várjunk, ha jók az eredmények, akkor lassan azzal a szúrással!
2013. febr. 28. 10:12
 12/23 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy régi a kérdés,de hátha jár itt valaki:)

Kiderült a tesztből,hogy milyen nemű a baba?

2013. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
ez nem az a teszt ahol kiderülhet a baba neme, ahoz magzatvizet kell leszívni...
2013. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Azért gondoltam,mert itt is a baba kromoszómáit vizsgálják.Te csináltattál ilyen tesztet?
2013. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
igen, én vagyok a válaszoló a kérdező kérdéseire... vissza olvashatod
2013. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Sziasztok! A PrenaTest elvégzésével megtudhatjátok a baba nemét is!!!

Itt írják a honlapon!:

A magzat nemének meghatározása

A PrenaTest® a magzat nemének meghatározására is képes a 12. terhességi héttől kezdődően. Ez különösen a nemhez kötötten öröklődő genetikai betegségek esetén nyújt fontos információt.

[link]

2014. márc. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
Igaz, hogy régi a kérdés, de azért leírom a tapasztalatomat, ha valaki erre tévedne... 2014. december 10-én vették le a vért, akkor voltam 12+5 hetes. Dec. 16-án visszajelzett a labor, hogy nincs elég magzati DNS a véremben, ismételni kell (ezért nem kellett fizetni újra). Végül 2015. január 14-re lett eredmény: negatív, mindhárom triszómiára és kislány. Pokol volt az az 5 hét, a negatív 12. heti UH ellenére is. Nekem a korom miatt kellett elvégezni mindenképpen valamilyen szűrést. Összegezve: jó, hogy nem kellett megszúrni a hasamat, de aki túlsúlyos (és én alaposan az vagyok) számíthat rá, hogy esetleg nem sikerül elsőre. Második vérvételnél 15+3 hetes voltam, és így is csak 4,36% lett a magzati DNS a vérben (4% felett értékelhető csak.)
2015. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 franciska99 válasza:
100%

bár nem friss a kérdés. de hátha valakinek jól jön.


én nemrég csináltattam prenatest-et. 43 éves vagyok. most 16 hetes terhes.

az amniót nem akartam a vetélés kockázata miatt.

a kombinált teszt meg szerintem csak játék a számokkal, amolyan neszesemmifogdmegjól. tévedhet negatív és pozitív irányba is.

a prena meg azért 99,9 %-os választ ad.

én a legdrágább variációt választottam, 225 e volt, szűr down-ra, patau-ra és edwards-ra, plusz még vagy 4-5 féle kromoszóma rendellenességre, ha jól emlékszem.

két hét alatt ígértek választ, pont akkorra meg is jött. telefonon hívott a doki, és azt mondta, mindenre negatív. nagyon megnyugtató! :)

ja és kiskrapek. :)

én azt ajánlom, aki anyagilag megengedheti magának, válassza ezt, mert ez ma a legkorszerűbb és legbiztonságosabb vizsgálat.

hozzáteszem, nekem nagyon nagy mákom volt, hogy akkor ki tudtam fizetni, ma már nem tudnám, mert közben egyedül maradtam, elhagyott a férjem. na de ez az én nyomorom. : nem lehet minden tökéletes. :(

2015. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Mi is a vizsgálat elvégeztetése mellett döntöttünk, pont ma múlt egy hete, hogy levették a vért és és 14napra ígértek eredményt. Már nagyon várjuk, bízom benne,hogy van esély arra, hogy előbb megérkezik.
2015. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
76%
Előző válaszoló vagyok, a kérdésre visszatérve: a választott csomagtól (és pénztárcától) függ, hogy pontosan mely genetikai rendellenességekre szűrjenek. A legnagyobb csomag tartalmazza a Down-, az Edwards- és a Patau- kór szűrését, nézik a leggyakoribb nemi kromoszóma eltéréseket és bónuszként, amennyiben kéri az ember, a baba nemét is megállapítják.
2015. márc. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!