Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi mindent kell vinni a...

Mi mindent kell vinni a kórházba szüléskor?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy mi mindent kell vinnem magamnak és a babának a kórházba ha megindul a szülés?? És hogy miből mennyit?

2013. febr. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Elször is felhívod a korházat, vagy bebaggyogsz és megkérdezed. Midnen korházban más amit andnak, és vinned kell.


nekem pl szüléshez kisruhát ajánlottak, mert nálunk vajúdás alatt elküldenek sétálni a korházban vagy a parkban, és kisruhában jobb azt megtenni, ja és papucsot. Szüléshez vizet adnak, mindenhol van pohár és víz. ès ha elfolyott a magzatvíz rögtön adnak betétet és hálós bugyit. Lehet vinni cd-t is.

Szülés után a babának mindent adnak, pelenka, ruha, krémek, popsitörlö...

Nekem melegítöt mondtak és polót (ahogy otthon) a napközbeni idöre és hálóruhának amit szivesen felveszünk. Ami különleges dolog volt a szoptatós melltartó. betétet, hálósbugyit adnak, tele van a szoba velük.

volt mellszívó is a korházban.

2013. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A babámnak csak pelust , popsitörlőt kellett vinnem.A többi cucoot a korház adta,(popsikrém,alkohol,gézlap stb)

Ami a táskába volt bepakolva a szülésre.

Köntös,kis-nagy törcsi,oriás bugyi 5 db,oriás betét 2 cs,kis betét 1 cs,pizsi(de nem kellett mert a korházi hálóing volt rajtam)Köntös,Bimbókrém,evőeszköz,pohár,2 ü ásványviz mentes,telefon,töltő,pzs,wc papir,tusfürdő,féső,hajgumi ,csatt,fényképező.

A baba kisruháit mikor vittük haza akkor hozták be,addig a korháziba volt.

Azt hiszem ennyi röviden

2013. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez kórházfüggő. Hol fogsz szülni?
2013. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Cegléden
2013. febr. 26. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a ceglédi kórházat, hogy tartanak-e szülésfelkészítő tréninget.

Vácon igen és ott elkérték az e-mail címünket és azt mondták, hogy majd e-mailben elküldik a listát. Mivel más az amit kimondottan a szüléshez kell vinni és más, amit már az utána bent töltött napokhoz. Kevés a hely és mindegyik kórház más-más felszereltségű.

2013. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pontosan kórházfüggő!

Nálunk a babának csak pelenkát, meg törlőt kellett vinni!

Nekem pl. nagyon jól jött a Domestosos fertőtlenítő, azzal töröltem át a wc-t többsoron, mert hiába van a szabály,hogy nem ülünk rá, császár után egy nappal nem igazán bírtam volna megtartani magam nagydolgozás közben! :) Mindent áttöröltem! :)

Eldobható bugyi, betét, alap tisztálkodási felszerelés, hajszárító (egy hétig voltunk bent, szóval muszáj voltam ott hajat mosni)!

Ja és nyilván az a normális opicó,hogy ha minden rendben, megkapod a babád, de nálunk pl. egy fertőzés miatt átkerült a koraszülöttre, ahol 3 napig nem is szoptathattam, szóval nekem így kellett a mellszívó, fertőtlenítő folyadék, tároló a lefejt tejnek, melltartó betét!

Én ruhában voltam már a 2. naptól mert nem szeretek hálóingben császkálni!

Evőeszköz jó ha van sajátod! Szalvéta, papírzsepi, wc-papír, popsitörlő!

Könyv, vagy újság! Én speciel napközben sosem tudtam aludni, tehát el kellett foglalnom magam! :)

Ja és nálam alap a füldugó, mert eleve éber alvó vagyok, így mindenre felébredek, kórházban pedig az alap a zaj még éjjel is! :)

2013. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!