Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok/bírtátok a...

Hogy bírjátok/bírtátok a titkolózást a terhesség elején? Amikor még nem mondhattátok el a család nagyrészének, kollégáknak, stb?

Figyelt kérdés
Én legszívesebben kikiabálnám. :)
2013. febr. 27. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
detto. de meg szeretném várni a 6-7 hetes UH-t. nem könnyű:))) addig a szülők se tudják pl. én úgy enyhítettem ezen, hogy 1-2 barátnőmnek elmondtam, bár nagyrészt "praktikus" okokból, szerettem volna kölcsönkérni ezt+azt stb.
2013. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én jól.

Párom tudja,más nem lényeg.

(vagyis a közvetlen főnököm is tudja,így nem kell semmi nehezet emelnem ,stb.-minden terhesnek "jár" itt a könnyitett meló,nagyon rendesek)

2013. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem butaság lenne kikiabálni vagy szétkürtölni a nagy hírt. Ha meg történik valami a 12. hétig, ami egyébként mindennapos, akkor meg lehet sírva fogadni a "mi történt?" telefonokat, íméleket, vagy a 100. "kerekedik már a pocak?" jópofáskodást, meg magyarázkodni a munkahelyen, h "igen, a m últ héten még terhes voltam, de most már nem."

Ha a 12. hét után mondjátok el, akkor is foktok elég bókot, jókívánságot kapni a 40. hétig, nem maradtok le semmiről, viszont megkímélitek magatokat a fentiektől.

2013. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 4 heteen tudtam meg hogy terhes vagyok. Nagy volt az öröm, viszont a férjem mel megbeszéltük, hogy ne mondjuk el senkinek, legalább a 8-10 hétig. Mindketten így gondoltuk ezt. Aztán mikor először találkoztam a szüleimmel, éppen ott volt a bátyám és a sógornőm is, ekkor egyébként 6 hetes voltam, egyszerűen nem bírtam magamban tartani, elmondtam nekik. Komolyan úgy gondoltam az elején, hogy nem mondom el egy ideig, aztán csak nem bírtam megállni. De végül élveztem a nagy érdeklődést, úgyhogy nem bántam meg hogy így alakult.
2013. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehezen. A férjem tudja és két barátnőm. Nekik is épp elég rossz lesz elmondani, ha történik valami... Március végén lesz a szülinapom, akkor leszek 8 hetes és találkozunk mindenkivel. Talán elmondjuk, de könnyen lehet, hogy várunk a 12. hétig, vay akkor már inkább a 14.-ig (akkor megyünk 4D-re, az előző babánk nemét is így tudtuk meg).
2013. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen! Masodik baba, de hatalmas az izgalom! Muszaj varnunk meg a hirrel, mig a vizsgalatok nincsenek meg, hogy minden ok! Igy a legjobb! Nem csak amiatt, hogy jonnekmajda kerdesek, stb., havalamitorteni, de, ha ne talanvalami nem lenne rendben (DE PERSZE NEM LESZ ILYEN!!!!) akkor a csalad tobbi tagjanak sem szeretnenk fajdalmat okozni.
2013. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden terhességem elején nagyon nehezen bírtam...
2013. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!