Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasfeszülés? Keményedés? Baba...

Hasfeszülés? Keményedés? Baba okozza?

Figyelt kérdés

18. hetet töltöttem vasárnap.

A hasam olyan feszes mint a kő, de alul nem, csak a köldökömnél és a feletti részen. Ma már a köldököm magasságában érzem a kaparászást, ami tuti a baba.

A baba mozgása miatt értem? Arra is nő a méhem?Vagy ez a keményedés és baj lehet?


2013. febr. 28. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi magnéziumot szedsz?
2013. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Napi 1x 500 mg
2013. febr. 28. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem doki az elejétől kezdve mondta, hogy napi 3*2 magnerotot nyugodtan rágcsáljak el. Ennyit nem, de napi 3-4-et biztos elrágok, sokat segít ezeken a görcsöléseken, keményedéseken.

Szedjél több magnéziumot, és jobb lesz.

2013. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A 20. hét előtt nem éri el a méhfundus a köldököt, nem tartom valószínűnek, hogy az ott a baba lenne.

Megfigyelted, hogy mikor kemény a hasad? A babád 18 hetesen még nincsen akkora, hogy komoly dudorokat okozzon (később majd szétfeszíti a pocakodat =) ). Azért kérdezem, mert ha frontérzékeny vagy, annak egyik tünete lehet a keményedés, ha ez áll fenn, akkor később, ahogy nő a méhed valószínű rosszabb lesz, de nyilván ez is egyénfüggő. Én sajnos minden frontot 'végigszenvedek', akkor is, ha pihenek, akkor is, ha beszedem az előírt magnéziumot, maximum enyhít a helyzetemen, de ki nem iktatja. (Néha elég aggasztó.) Ebből kifolyólag 'alapjáraton' napi 2x1 Magnerotot kell szednem, ha vacakabbul vagyok, akkor hármat, de a dokim azt mondta, többet nem szabad. Viszont, mivel ugye az nem tartalmaz B6 vitamint, azt külön hozzá kell szednem, abból normálisan 1-1-et párosítok vele (Egis), ha sok a keményedés, akkor 2-2-t, ezt is az orvosom javaslatára, valóban jobbnak érzem úgy.

Azért a Magnerotot szedem, mert Mg-orotát van benne, nekem ez az egy vegyülete vált be, a Mg-citráttól és Mg-oxidtól hasgörcsös hasmenést kaptam,a Mg-karbonáttal csak egy próbát tettem, arról igazából nincsen tapasztalatom.

Bizonyos számú keményedés normális, kb. 3-5, de e felett szükség van Mg-pótlásra, beszéld is meg az orvosoddal, és mindenképpen fogyassz sok folyadékot, pihenj, amennyit tudsz, ennek főleg később lesz jelentősége.

Egyébként nekem nem mindig keményedik be az egész méhem, néha vagy alul, vagy felül, nem tudom, ez mitől függ.

Jó babavárást! =)

2013. márc. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!