Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A CTG papíron melyik mit...

A CTG papíron melyik mit jelent? A felső a baba szívritmusa az alsó a fájások, vagy az a baba mozgása?

Figyelt kérdés

Most voltam először, de a dokim csak futva tudta megnézni mert rohant szüléshez, és nem volt időm megkérdezni ezeket. Annyit mondott hogy minden rendben, jövöhéten találkozunk.


Hogy néz ki ha fájások is vannak? Én nem éreztem semmit csak hogy mozog a babám, talán néha olyan szorítós érzést.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 11. 14:27
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kép róla.

2009. szept. 11. 14:51
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
A felső a baba szívverése ami normál esetben 120-160 között kell hogy legyen. Az alsó a baba mozgása hogy milyen erősen, sürün ficánkol. Bár nem vagyok doki, de szerintem teljesen jó a leleted.
2009. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezen gyönyörűen látszik, hogy a baba ébrenléti állapotban volt a CTG alatt, a felső görbe mutatja a szívhangját. Feltételezem, hogy mozgolódott közben rendesen, mert akkor felgyorsul és sűrűbb lesz a görbe.

Alul a fájásokat láthatod. Ebből látszik, hogy valószínűleg még egyelőre nem lesz szülés, mert a szülési fájások úgy néznek ki, hogy teljesen szabályos időközönként látsz egymás után több "hegyet", nálad ezek még elég össze-visszák és szabálytalanok. Ha szülési fájásaid lesznek, a görbe úgy fog kinézni, mintha szép hegyek emelkednének a papíron, jól elválaszthatóak lesznek egymástól, mind a 10 közeli értékről fog indulni. Nálam szülésnél 80-ig ment fel, általában 100ig szokott. Remélem segítettem! Élményekkel teli szülést kívánok!

2009. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a felső a baba szive, az alsó a fájások, de jó nagy fájásaid voltak..nem érezted??ezzel lehet nem birod ki jövőhétig
2009. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Időnként mozgott a babám, de nem végig. Néha kinyomta valamijét. Fájást nem igen éreztem, néha egy kis szorító érzést, pedig ahogy itt olvasom a régi kérdések között, van aki 90 körül szül...nekem meg még néhol 100 fölé is felment volna.


Bocsi hogy értetlen vagyok. Tehát akkor hogy is van?

Ha a baba mozog azt alul látni és akkor fent is látni kell a szívfrekvencián, vagy ha alul fájások (nálam akkor jóslók) akkor a babának is magasabbnak kell lennie a szívfrekv.-nak?

2009. szept. 11. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, alul nem a baba mozgásai vannak, hanem a fájások. A felső meg a szívhangja. Ha mozog a baba, sűrűsödnek, élénkebbé válnak a szívhangjai (ha mozog, gyorsabban ver a szíve - épp úgy, mint nekünk). A fájások erőssége már csak akkor számít, ha szabályosak, tehát az már tulajdonképpen a vajúdás.
2009. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!