Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hegszétválás császár után?

Zsu Ko kérdése:

Hegszétválás császár után?

Figyelt kérdés
17 hónapja császároztak meg a kisfiammal, most ismét várandós vagyok. Most lesz fogadott orvosom, aki nagyon lazán látja a világot, mert szerinte megpróbálhatom majd a természetes szülést is. Pont 2 év lesz kereken a 2 kicsi között. Viszont már most előre stresszelek, mert félek, hogy szét ne váljon a heg. (az elején a kisfiammal eléggé megerőltettem magamat, fájt is hónapokig a sebem) Félek a sima szüléstől is, mert 7-8 órán keresztül iszonyat fájásaim voltak, szünet nélkül. Így úgymond félek ettől is, attól is. Tudnátok tanácsot adni? Igaz még csak 8 hetes terhes vagyok, de nem kéne, hogy stresszeljek, élveznem kéne az egészet, félelmek nélkül.

2013. márc. 5. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kérj császárt, nekem 3 hetes a lányom császáros volt. Biztos hogy nem probálnám meg pont emiatt amit irtál.
2013. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tudom hülye lesz a kérdés, de "megpróbálhatod" vagy meg KELL próbálnod a természetes szülést?


Hasonló korkülönbség lesz nálunk is, most töltöm csak a 28. hetet a kislányommal, az orvos nekem elmondta, hogy (igaz más okok miatt is) de hogy a császárt javasolja, de ha nagyon akarom akkor megpróbáljuk, de a legapróbb eltérésnél is műtőbe visz. Végül megállapodtunk a császárban.


Kérdezz rá, bár még most relatív "korai", de ahogy halad a terhességed, beszélgessetek róla.

2013. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem az orvost, azt mondta sima szülésnek indúl, és majd félúton elsők császár, vagy sima szülés lesz a vège!!!


Szeritem ezt orvosa válogatja!

Ha a mostani nem császár párti, még

Most keress másikat!!!

2013. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan sima szülésem volt, de egy ismerősöm császár után kereken 1,5 évvel szülte meg természetes úton a 2. babáját. Semmi baja nem volt, jól voltak mindketten (azóta már 26 hónapos a kicsi).

2013. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A sógórnőm is hüvelyi szülést szeretne a császár után, kb. ennyi idő telik el nála is 2 gyerek között. Neki azt mondta az orvos hogy lehet róla szó, de szülés után elaltatják és megnézik a heg állapotát, Bp.-en így is csinálják a Margit kórházban.
2013. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 év különbséggel már simán meglehet próbálni a spontán szülést, nagyon minimális az esély, hogy szét nylik.
2013. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Csak tudod, hogyha a saját és a gyerekeim életéről van szó akkor a minimális is rentgeteg. Császár után kockázatosabb a hüvelyi szülés mint még1 császár.
2013. márc. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki a másodiknál, hogy próbáljuk meg a természetes szülést. De igazán a szülés előtti hetekben fog eldőlni, hogy milyen a heged, sőt, akár a szülés beindulásakor is változhat a helyzet.

Végül nekem egy héttel előtte azt mondta a dokim, hogy csaszi lesz, mert vékony a heg. 21 hónap van a gyerekeim között. Most, hogy a kicsi 3 éves újra várandós vagyok, ő már egyből császáros lesz (nem is bánom).

Ne aggódj! Ők sem mennek bele rázós ügybe, nehogy gond legyen, mert az az ő fejükre is baj! De ha jó fej a doki, meg is beszélheted vele, hogy császárt szeretnél.

2013. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a saját példámat tudom csak leírni.

A fiammal annó apás szülést terveztünk. Az élet duplán közbeszólt, a vége sürgősségi császár lett. Mindketten egészségesek vagyunk. Nagyon jól összevarrtak, nem is éreztem a hegemet.

1 éves volt a fiam, mikor újra babás lettem. Akkor mondta az orvosom, hogy az előző terhességemhez képest változott a protokoll, és már lehet úgy szülni természetesen, úgy hogy 18 hónap telt el a császár óta. (Előtte 24 hónap volt) Ha gondolom meg lehet próbálni, de csak akkor, ha én is szeretném és nem lép fel semmi komplikáció (magas vérnyomás, vékony heg). Császár után sima szülésnél nem vajúdhatsz sokáig, nem kaphatsz oxitocint. Gondolkozzak nyugodtan rajta.

A vége az lett, hogy a császárt választottam. Ugyanis a komplikációk nem csak terhesség alatt léphetnek fel, hanem szülés alatt is. Már tudtam, hogy mi vár rám. A vérnyomásom mondjuk a második terhességnél nem szállt el, még talán határeset voltam, de nekem így volt jó.


Ha már most gondok vannak a heggel, én inkább császárt kérnék.

2013. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7.-nek:


[link]


Először nézz utána, ne ijesztgesd feleslegesen a kérdezőt, szegény is eléggé megijedt.

2013. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!