Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ettől valami baja a...

V-f.m. kérdése:

Lehet ettől valami baja a babámnak? - Nagyon aggódok.

Figyelt kérdés
Ma reggel erős torokfájásra ébredtem, most már az orrom is nagyon folyik és lehet hőemelkedésem is van. Nem tudok pihenni sem mert munkában vagyok. Szerintetek ez árthat a kis pocaklakómnak? Később lehet valami baja ettől? Mit csináljak, hogy Ő rá minél kevésbé hassanak a bacik? :( 8+1 h kismama
2013. márc. 7. 14:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. :)

Kedves Utolsó! Neked pedig köszönöm a sok-sok tippet, majd bevetek belőlük néhányat! Egyébként a C-vitamin miért ártalmas a picinek? - Nekem a háziorvos azt mondta, hogy a felesleg úgy is hamar kiürül a vizelettel így szedhetem nyugodtan. De akkor most szedjem vagy ne?

Láz csillapítására lehet szedni Panadolt-t? -Ugyanis azt is a háziorvosom ajánlotta de most már akkor ebben sem vagyok oylan biztos. :/

Ha csak hőemelkedésem vana kb 37,4°C az is árthat a picinek?


Mégegyzser köszönöm szépen a válaszokat, remélem a mi picikénk is nagyon erős baba és észre sem veszi ezt a megfázást, vagy mit :)

2013. márc. 8. 09:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi is megemelt C-vitamint szedtünk a párommal, ha betegek voltunk, végső esetben nyúltunk gyógyszerhez. Aztán az egyik terhesgondozáson rosszul lett a férjem, úgyhogy őt előbb ultrahangozták, mint engem. :))

Vesehomokot találtak, úgyhogy azóta is vízhatjó kúrán van.

Ezt találtam róla:

"Arra viszont oda kell figyelni, hogy a C-vitamin a szervezetben kémiai anyagokká (oxaláttá) bomlik le, és ez ürül a vizelettel. A vesekövek háromnegyede kalcium-oxalátból áll, így emiatt mégiscsak gátat kell szabni a mértéktelen (napi 4 g-ot meghaladó) C-vitamin fogyasztásnak."

Ő 1000mg-at szedett.


Torokfájásra tudom ajánlani, hogy feketeretekbe mézet töltesz, hagyod állni pár órát, majd naponta többször egy evőkanállal fogyasztasz belőle.

Ha köhögni kezdesz, akkor pedig az izlandi zuzmó szirupot ajánlom. A lázat pedig csillapítsd.

Ha lázas vagy (37,5 felett), nyugodtan szedj olyan lázcsillapítót, amit lehet ilyenkor (Rubophen, Algopirin). A hőemelkedéssel nem kell foglalkozni, a baba hője magasabb a tiédnél valamivel, így nem érzékeli.

2013. márc. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a mézet így is minden reggel esszem mióta beteg vagyok, de lehet ma csinálok ilyen feketeretkes mézet. :) Mondjuk Nálam ezzel csak az a gond, hogy elég sokszor van epegörcsöm, és azthiszem a retek az pont olyan amit nem tanácsos ennem. De azért megpróbálom, maximum ha érzem, hogy nem jó a gyomromnak akkor visszatérek a sima mézre :)

Akkor a C-vitaminnal én is vigyázok, mert én napi 1000 mg-ot szedek most hogy beteg vagyok. :/

2013. márc. 8. 10:13
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne is egyed, csak az elkészült szirupot idd meg, a méz kiszívja belőle a hatóanyagot. Igazi csodaszer egyébként, nekem egy nap után hatott.
2013. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Oh, akkor mindenképpen megcsinálom este! Riasztom is a páromat, hogy valahonnan szerezzen feketeretket! :)
2013. márc. 8. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!