Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondanátok el a...

Ti mikor mondanátok el a közelebbi rokonoknak, hogy kistesó érkezik, ha az előző kettőt sem fogadta ováció?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

12 hetesen. Pedig csak a másodikat várjuk, azt kérdwzték gúnOsan mennyit akarunk még!

Mintha valamit is adtak volna eddig...

2013. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy nem fogadta ováció? Kinek a részéről? Sógor, testvér, nagymama? Kit érdekel? Ha ti örültök, az a fontos, a többiek meg majd észreveszik, ha már nő a pocakod.
2013. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az egyik nagyszülőpáros mindkét babánál tett nem túl szép megjegyzéseket, és ezt most úgy érzem, nem szeretném hallani. A másik nagyszülőpárosnak szívesebben elmondanám, de presztízst csinálnak ebből, ami megint egy negatív végkifejletet hordoz :)


Egyébként nem érdekel, hogy mit gondolnak, csak egyelőre nem szeretnék szembesülni és telefonon/élőben hallgatni a megjegyzéseiket, vagy a tartózkodó, lekezelő, vagy sértő hozzáállásukat.


12. hétre gondoltam, hogy legalább addig, +- néhány hét/nap, amíg találkozunk, de mivel harmadik baba, már most kezd látszódni, csak terhesnacit tudok hordani, mert a többi szorítja a hasam. Még csak az elején vagyok pedig.

2013. márc. 7. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Nálunk nagy öröm fogadta a hírt, anyósom nyakamba borulva, sírva köszönte meg az unokát. Akkor voltam 6 hetes. :) Valószínű, hogyha nem örülnének neki, akkor a 12. hét után mondanám el, és lehet, hogy készülnék pár epés megjegyzéssel, hogyha ismét hoznák a formájukat.
2013. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet, pedig már előtte is mondogattuk (direkt, hogy ne legyen meglepetés), hogy szeretnénk harmadikat.

Ezért a 8-9. héten a férjem elmondta a szüleinek telefonon, hogy mire találkozunk, addigra feldolgozzák. Én addig kimentem a szobából... persze jöttek a megjegyzések...

Igyekszem nem foglalkozni vele, bár belül fáj. Azzal kezeljük le, hogy legalább lesz még egy ember, akit szerethetnek. Szerencsére ezzel nincs baj, ha már kint lesz, nagyon fogják szeretni, csak addig fanyalognak.

Ja, és ők sem sokat segítettek eddig, lehet, hogy ezért nem örülnek, mert nagyobb a lelkiismeret furdalásuk?

Szóval sajna nem lehet megúszni, keményítsd meg a lelked, legyetek túl rajta mielőbb. Aztán próbálj meg nem foglalkozni velük! Kitartás!

2013. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a lelkiismeretfurdalásuk az oka, ez még eszembe sem jutott.

Teljesen önállóak vagyunk, önálló egzisztenciával, nem szorulunk a segítségükre, nem is kérjük tőlük. Ha véletlenül mégis kell (volt egy ilyen alkalom), el sem akarták vállalni azt a minimálist, amit kértünk (unokavigyázás). Akkor nagyon megdöbbentem, és most nem szeretnék megint csalódni bennük. így is nehéz, hogy nem örülnek az unokáiknak (pedig nekik több, mint 3 gyerekük született).

2013. márc. 8. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!