Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák, anyukák!...

Ikres kismamák, anyukák! Mikor kezdtétek és mivel kenni a pocakotokat, hogy ne repedjen meg a bőrötök?

Figyelt kérdés
Még csak 8+5 hetes vagyok, de elég vékony testalkatú. Másfél hete nagyon viszket a bőröm, egészen a hátam közepétől a köldökömig...már most kennem kellene?
2013. márc. 9. 06:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem voltak ikreim, de érdemes már az elején kenegetni...

Másfelől a drága krémek sokszor semmit nem érnek, esetleg enyhítik a dolgot, de nem akadályozzák meg teljesen. Én végig kenegettem, és mégis csíkos lettem. Ez genetika.

2013. márc. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyban genetika. Nekem sem a lányommal, sem az ikrekkel nem repedt a bőröm, nem kentem semmivel, kb 3x mikor viszketett testápolóval csak. Igaz nem volt nagy hasam, de a két fiú 4,5 kg volt a végére, én meg 158 cm vagyok, és normál testalkattal kezdtem, 13 kg-ot híztam.

Kenni nem árt, biztos hogy használ is, valakinek jobban, valakinek kevésbé.

A kórházban volt egy ikres anyuka, 32 hétre szülte a lányait, nem volt 3 kg a két kicsi (szerencsére jól vannak), mégis szanaszét repedt.

Bocs, remélem nem keserítettelek el, nem ez volt a szándékom, csak azt szerettem volna ezzel mondani, hogy inkább genetika a dologban a lényeg, mint a kenegetés.

De abban mindenképpen segíthet a krém, hogy ne viszkessen.


Nagyon boldog babavárást! :-)

2013. márc. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A viszketés kicsit kellemetlen, de kenni fogom (eddig a Nívea segített). Ha ez genetikán múlik nagyrészt, akkor nem kell aggódnom. :) Nem vagyok "repedős" típus...
2013. márc. 9. 07:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én is azt hallottam, hogy ez alkati kérdés, valaki mindennel kenegeti, mégis csíkos lesz, más semmit sem tesz, mégse lesz csíkos.

azt mondják amúgy, hogy zsíros, e vitaminos krémmel érdemes kenegetni. nem kell valami flancos stria elleni krém csak valami egyszerű, de zsíros!

14 hkm

2013. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
csak az utolsó pár hétben kentem, shea vajjal, és nem repedt meg. Plusz nagyon sok folyadékot ittam, szerintem inkább ez segített mint a kenegetés.
2013. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
ja bocs én nem ikres vagyok, de talán tudsz mit kezdeni azzal az infóval hogy egy sima terhességnél mitől nem repedt meg :)
2013. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd el kenegetni, amikor nőni kezd (persze lehet hamarabb is, azzal nem ártasz)!
2013. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már viszketsz, akkor ideje kenni! De ne sima testápolóval, hanem jó zsíros krémmel. Az AVON stria elleni kréme és a DM-es (Babylove) nagyon jók, nekem ezek váltak be.
2013. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ikrekkel iszonyú nagy hasam volt, mégsem repedt meg sehol. Semmi különössel nem kentem, csak fürdés után a szokásos Baba testápolómmal.


A bőrviszketést említsd meg az orvosodnak, védőnődnek.

2013. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is shea és kókusz vajjal kenem, van, hogy elfelejtem. Eddig nem repedtem meg, legalábbis a hasamon nem. Terhességem elején viszont nem kentem az oldalamat és a hátamat, ott sajnos szétrepedt a bőr, mert felszedtem pár kilót... :( Sajnos én repedős vagyok és előre rettegek mikor lesz csíkos a hasam! :(
2013. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!