Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek kenegetni...

Mikortól kezdtétek kenegetni a pocakotokat?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmába vagyok: Mikor kell elkezdeni a pocak kenegetését? A mellet is kell kenegetni? Illetve mivel? A mandulaolaj a legjobb erre? Típus?

Milyen féle testápolási "szülésre előkészületi" kencéket kell beszerezni? Melyiket mikortól kell használni? (gátra, has, mell, arc?, comb... kencékre gondolok)


2009. jún. 16. 08:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hetes vagyok és az elejétől testápolózom a hasam. Nem valami különleges kenceficével, hanem sima nivea testápolóval. nekem tökéletesen bevált eddig. Legjobban a hasam, popsit és a melleimet kenegetem.
2009. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a hasam nem kenem semmivel, mondjuk ez meg is látszik rajta, nagyon csíkos... :S Gáz masszázs olajat most szeretnék beszerezni, 36 hetes vagyok.

2009. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem még nincs pocakom, de én már most kenegetem magam szinte mindenhol. A hasam, a fenekem, combjaim, derekam, és a melleimet mindenképpen. Igazából szerintem már ilyenkor el kell kezdeni, mert ha elkezdek "nőni" akkor a bőrnek rugalmasnak kell lennie, hogy ne repedjen. De ez is egyéni, mert van aki nem kente magát, és nem látszik semmi rajta, van aki igen, és így is látszik. Én a biztonság kedvéért már most elkezdtem.

8+4 hetes

2009. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
*Gát masszázs olaj
2009. jún. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az elejétől kenem magamat.7 hetesem koromtól folyamatosan.Én az előző terhességnél se repedtem és nem lettem csíkos,de a biztonság kedvéért kenem magamat.

Boldog Baba várást!

23+3 hetes kismama

2009. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemnél is kentem magam, milupa terhességi csíkok elleni krémmel, meg aventossal, de semmit se ért (pedig nem volt kiszáradva a bőröm sose) és totál megrepedezett mindenhol.

Pedig nem volt hatalmas hasam és nem is híztam sokat (9kiló) és mégis :(((

Most a másodikat várom, ismét kenem a kezdetektől, nehogy az legyen hogy ezen múlik bármi is.

de sztem ugyanúgy repedni fogok :(((

sajnos ez alkati kérdés.

a legnagyobb abj az ezzel, hogy a bőr alatti kötőszövet reped meg, azon meg nem segít semmi krém :(

2009. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok, még annyi hogy attól függ milyen a bőröd de ha normál vagy zsíros mondjuk akkor napközbenre mandulaolajjal sztem nem jó kenni az egész tested mert nem szívódik be olyan jól és ragadni fogsz..

legalábbis én az ilyen olajoktól ragadtam :)


Most amúgy vichy krémet használok, de nagyon drága szóval ezt végig nem tudom hogy fogom bírni anyagilag.

2009. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én a 7. héttől kenem a hasam és a melleimet, nem valami extra dologgal, hanem végre elhasználtam az otthon felhalmozott mindenféle testápolót. Gátmasszázs olajat vettem, de bevallom őszintén, hogy nem érem el magamnak a masszírozandó területet (biztos rövidek a karjaim :-))).
2009. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hoyg 38. hétben járunk, és még nincs egy csíkom se! (előző voltam)
2009. jún. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
En meg csak 5 hetes kismama leszek penteken de mar elkezdtem kenegetni a melleimet meg a pocimat bio olajjal. Majd kiderul kesobb mennyire hasznal. :) Boldog babavarast mindenkinek!
2009. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!