Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az egyik netes oldalon azt...

Az egyik netes oldalon azt olvastam, hogy májat tilos enni terhesség alatt. Ezek szerint májashurkát sem lehet enni? Nagyon szeretem, de nem szeretnék bajt a babámnak.

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem lehet. Májat is csak nem sokat.heti egyszer lehet. Én imádtam a májkrémes kenyeret.
2013. márc. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
nem tilos, miért lenne? mértékkel szabad enni, ami azt jelenti hogy ne egyél meg egyszerre több kiló májat, de májas hurkát, kenőmájast simán lehet. Én is ettem.
2013. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok májat nem ajánlatos enni, de az nem jeleti azt, hogy egyáltalán nem lehet.

Én a terhességem alatt kétszer feküdtem 3-3 hetet a terhespatológián és majdnem minden nap kaptunk májkrémet.

2013. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Ehetsz, max hetente egyszer ( "A" vitamin tartalma matt nem szabad többször). A májkrémnek pedig nagyjából csak a neve máj több köze nincs hozzá :) :)
2013. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
A vitamintartalma miatt hogy ne lehetne májat enni ? Terhesen ?Mikor a vas benne a fő vitamin ? Azért nem ajánlják, mert a máj méregtelenítő szerv ,ezért káros anyagokat is tartalmaz. Belsőségek fogyasztása nem ajánlott,de kis mennyiségben nem lesz bajod tőle, mert emellett aki vérszegény, vashiányos, annak kimondottan mondják, hogy egyen májat.
2013. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem a vitamin tartalma, hanem konkrétan az "A" vitamin miatt... ( azzal pedig várandósan és szoptatás alatt vigyázni kell) A vas tartalma miatt tényleg jó.... De azért, mert félreérted, nem kell hülyének nézni :)
2013. márc. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Jaa,és a vas nem vitamin :)
2013. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
nyugi, ha valaki félreérti az irományod, attól még nem néz hülyének, nem kell megsértődni.
2013. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
A B1, B6 B12 C E, folsav, cink, vas, kálcium, kálium, attól függ milyen állatét eszed. Úgyhogy egyél májat, de mértékkel !
2013. márc. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

A-vitamin források:

Élelmiszer Mennyiség Tápérték

Máj 100gramm 26000NE

Sárgarépa átlagos 9500NE

Paraj 1 adag 7800NE

Sütőtök 1 adag 7100NE

Papaya 1db 5700NE

Káposzta 1 adag 4900NE

Brokkoli 1 adag 4100NE

kicsit sokkal több van a májban, mint másban


A-vitamin - csontkinövés, rák


Ez a vitamin is zsírban oldódik, így könnyen felhalmozódik szervezetünkben. Pedig a növekedés, a bőr felépítése vagy a sötétben látás elképzelhetetlen lenne nélküle, hiánya a farkasvakságért is felelős lehet. Törékeny haj és körmök esetén is érdemes megnézni, nincs-e A-vitamin-hiányunk.


Túlzott bevitele viszont nem tesz jót a hajunknak: megvastagszik és megritkul, de a túladagolás tünete lehet a sárgás árnyalatú, esetleg gyulladt bőr, a fejfájás, vagy csontkinövések.


Mivel az állatokat teletömik többek között ezzel a vitaminnal is, sok csirkemáj fogyasztása már veszélyes, terheseknél akár magzatkárosító hatás is előfordulhat, de szintetikusan is túl lehet adagolni, az eredmény pedig akár combnyaktörés is lehet. Koppenhágai tudósok különösen a nem természetes, tehát nem élelmiszereken keresztül történő bevitelnél figyelmeztetnek: sok A- és E-vitamin szedése korábbi halálozást indukálhat, mivel összezavarja a szervezet védelmi rendszerét.

Bizonyíték: nem a levegőbe beszéltem. De mindegy. Nem vitázom. Szakmailag némi közöm van az ételekhez, leírtam a véleményemet, és ennyi. És az sem érdekel, ha csak 0 %- ban hasznos a válaszom.

2013. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!