Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éreztétek már, hogy legszívese...

Éreztétek már, hogy legszívesebben visszacsinálnátok és mégse kell se terhesség, se baba?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs babám, egy év múlvára tervezzük, hogy elkezdünk próbálkozni. És még így is néha néha rám jön a para, hogy úristen ez hatalmas dolog, nem lehet visszacsinálni, ha már egyszer beindult, ennyit a szabadságról és a fiatalság bolondság korszakról. Máskor meg, jajj teljen már le ez az év és essek már teherbe! Ez normális?
2009. szept. 13. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én ilyet nem éreztem még, de ha még megfordul a fejedben, hogy inkább szórakoznál, akkor tényleg várd ki a legalább a tervezett 1 évet. Igaz, mi nem "kapkodtuk" el a gyermekvállalást, én lassan 29 leszek, de hát mindenki más. Egyébként mi is többek közt azért vártunk eddig, mert szerettük volna élni a saját kis életünket, szórakozni. Persze, babával is sok mindent lehet csinálni, de az már közel nem ugyanaz. Okultunk mások döntéseiből, van a családban nem is 1 pár, aki még alig volt 20 és már gyermeket vállalt, és most bánják, hogy mennyi minden kimaradt az életükből. Te mennyi idős vagy?
2009. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ!


21 vagyok. nem is a szórakozás része az, ami hiányozna, mert én már szórakoztam, utaztam, buliztam annyit, mint más egy életen át sem.

igazából mindig ilyen apróságok jutnak eszembe, hogy jaj babával nem alhatok délig, most kedvem van ide leülni fórumozni vagy punnyadni a tv előtt, babával ez nem így lesz. hozzá kell majd alkalmazkodni nekem, aki eddig nem így élt.

2009. szept. 13. 18:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mielottt terhes lettem, voltak ketsegeim. utana egy szal se. eszembe se jutott annyit aggodtam, hogy jol van e, meg a nagy rosszulletek kozott :D (minden tunetet maximalisan produkaltam)
2009. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve 24évesen szültem az első babámat, most várom a másodikat. Ha már ott a baba, akkor meg sem fordul a fejedben, hogy inkább tv-t nézz és ne vele foglalkozz, én legalábbis így éreztem. Az anyaság sok mindent megváltoztat az emberben.
2009. szept. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 26 évesen vártam a fiamat, és bizony akármennyire is szerettük volna, megfordultak ezek a gondolatok a fejemben, és a vége felé mikor már nagyon nyűgös voltam mindenem fájt, vizesedtem, szanaszét repedt a bőröm stb. akkor néha elküldtem magam a fenébe persze ez csak pillanatnyi állapot volt.

Én pesszimista alkat vagyok alapban :) szóval minden létezőt felvonultattam magamban, hogy mi mindent nem fogok tudni csinálni majd meg stb.

Aztán megszületett a fiam és hidd el, hogy szakítok időt arra amire igazán szeretnék és ha meg nem akkor egyszerüen SEMMIN se bosszankodok ha róla van szó!!! ha 25 ezerszer kell felvennem egy nap és szaladt a ház mert egész nap csak szopizni akart stb. akkor is minden gondom eltörpült amellett hogy CSAK neki jó legyen!!!

Régebben elképzelhetetlen lett volna hogy én kipihenjem magam pár óra alvástól vagy hogy 6kor keljek minden áldott nap...most meg egyszerüen tudom h nincs értelme ezen keseregni és ha lehetne se tudnék már annyit aludni.

Mindig minden körülmények között ö az első, és én ettől vagyok boldog :)

Megváltoztatott mindenféle értelemben a fiam:)

És ez így jó sztem, valahogy így van összerakva az ember lánya :))

2009. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszolóval teljesen egyetértek! Ha már megszületett a baba, alig várod, hogy ébren legyen és vele foglalkozhass! Eszedbe sem fog jutni a net, mikor ott van ő, aki olyan édesen szuszog ott melletted.

Mi a férjemmel most várjuk a harmadik babánkat, 32 évesen. Az elsőt 21 évesen szültük, nekem is voltak kétségeim a jó anya kérdéssel kapcsolatban és már én is úgy éreztem mint te, hogy kibuliztuk magunkat nagyon, többet mint amennyit kellett volna! :)

Felüdülés volt egy közös gyermek, végre nem csak szórakozni, utazni járni, hanem vigyázni, óvni és nevelni szemünk fényét! Ez volt és ez életünk értelme, a gyermekeink! Semmi nem hiányzik az életünkből és nem sajnálunk semmit, fantasztikus éveink voltak/vannak!

28 hetes km

2009. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én szülés előtt gondoltam ilyenekre. "Minek kellett ez nekem? Úristen, nem lehetne visszacsinálni?"

Most már tudom, hogy a szülés előtti pánik miatt volt ez.

Tényleg úgy van, hogyha gyermeked van, akkor már nem lesz fontos a punnyadás, a tv nézés. Az lesz a legfontosabb, hogy a gyermeked jól érezze magát.

2009. szept. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én 22 évesen szültem az elsőt, 24 évesen a másodikat és most várom a 3. babát.

Hidd el nekem, hogy szülés után, sőt már a terhesség alatt, mikor elkezded érezni a hasadban a pici mozgását, kialakulnak benned az anyai ösztönök és onnantól kezdve csak Ő lesz a fontos a számodra. Érte fogsz aggódni, folyton rá fogsz gondolni és várni azt a pillanatot, amikor végre a karjaidban tarthatod a Te drága gyermekedet. Ez az élet legcsodálatosabb ajándéka és szerintem az élet gyermek, vagy gyermekek nélkül teljesen értelmetlen lenne.Ő értük dolgozunk, gürizünk, hogy minden meg tudjunk nekik adni, és jó látni azt, ahogy cseperednek, felnőnek és boldog felnőtt válik belőlük.

Sok boldogságot kívánok!

25 km

2009. szept. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24 eves vagyok es 35 h.km.:)kezdenem azzal,hogy egy gyerek,bar nagyon nagy felelosseg,de nem BORTON!soha nem fogsztudni igazan felkeszulni,barmennyit is olvasol,vagy jarsz utana,persz kell az,meg jo dolog es nem is azt mondom,hogy egy tini akkor mar siman szuljon is,es garanciat erre nem kaphatsz,hogy ha nem jo akkor vissza adod,de az elet mar csak ilyen,amugy meg ha ilyeneken gondolkozol,szerintem az mar jo jel mert van benned felelosseg erzet,komolysag es mar most arra gondolsz,ha megszuletik te szeretnel lenni az egyik legjobb anyuka,szerintem ezzel mind igy vagyunk,szoval nyugi,megegyszer:a gyerek nem borton,attol meg neked is lesz maganeleted,kellemes babavarast:)
2009. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 évesen szültem, és még nekünk is voltak ilyen gondolataink...

Aztán most itt van ez a csodaszép, jófej 3 hónapos kis törpe, és semmiben nem korlátoz minket, ugyanúgy ki tudunk mozdulni, egymásra is van időnk. Persze ehhez el kell tudni vágni azt a bizonyos láthatatlan köldökzsinórt.

2009. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!