Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány kismama van itt az...

Hány kismama van itt az oldalon aki tornázik/ott a terhessége alatt is és odafigyelt az étkezésére is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 hetes kismama vagyok rendszeresen mozgok. Kismama tornázok és kiadós sétákat teszek.

Arra lennék kíváncsi, hogy ti miket ettetek esztek a terhességetek alatt, hogy minden meglegyen de semmiben se legyen megvonás?

Én az elmúlt 1 hónapban csak is kizárólag zöldségeket és gyümölcsöket kívánok. Na meg a savanyúságok minden mennyiségben. Káposzta ubi stb.

Viszont mivel nekem személyesen gondom van az a szénhidrát bevitel. Gyaorlatilag annyi a "szénhidrát bevitelem amit a gyümölcsökből és zöldségekből betudom vinni. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem kívánom meg a nasikat de egyszerűen nem esik jól. A húsok tejtermékek, tojás zöldség gyümölcs minden mennyiségben jöhet és semmi bajom tőlük

Ti mit ettetek? Esetleg akik cukor betegség miatt diétáztak ti is leírhatnátok, hogy miket ettetek.


2013. márc. 10. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan vagyok mint te csak én szándékosan nem eszem sokat semmiből és kevesebb kalóriát viszek be vagyis odafigyelek, nem úgy eszek mint alapban egy normál ember hogy amit eszébe jut és amikor eszébe jut hanem ugyanúgy eszem mint nem terhes állapotomban ( mivel sajnos én nagyon hízásra hajlamos vagyok így ÁLLANDÓ diéta az életem, amit nem úgy kell elképzelni hogy 90 napos diéta vagy atkins vagy norbi vagy bármi ilyen "nézet" hanem "csak" kalória számolás).

Már voltam terhes 2 szer és ha úgy eszek ami eszembe jut akkor a vége 15-17 kg.Pedig nem zabáltam egészségtelen dolgokat két pofára egyszerűen csak ha úgy kívántam akkor megettem egy levest másodikat meg még esetleg desszertet is.

Ettem bundáskenyeret, párizsis zsömlét ha épp azt kívántam, fogyasztottam sok gyümölcsöt (számolatlanul) jégkrémet stb.

Most nem szeretném ezt követni.

Ami az érdekes hogy jelenleg 1500 kcalon vagyok és ugyanannyi kiló vagyok 3 hónapja holott elvileg ezzel fogynom kéne kicsit, mégsem fogyok.Szóval szerintem ilyenkor átalakul változik az anyagcsere is még inkább a raktározás irányába. Ja és a babám köszöni jól van nő, semmi baja. És az orvosom sincs ezellen a táplálkozás ellen. Zöldség gyümölcs, főzelékek sovány húsok sovány tejtermékek. Cht minimálisat persze eszek kicsi krumplit (sütőben sütve olaj nélkül) meg rizst de minimálisat.

2013. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Viszont nekem az a bajom, hogy nem esik jól. Szoktam egy egy falatot enni de nem nem megy le egy két kanálnál több.

Én is figyelek arra, hogy a nasik és édes lötyik ne legyenek szerves részei a minden napjaimnak (nem zárkózók el csak igyekszem inkább valami mással pótolni ami hasznos is számunkra így hét közbe hétvégén meg szabad lenne mindent enni.)

Nekem is ez a második terhességem akkor sem híztam sokat 10kg-ot de akkor azért a kenyér nasi és társai le le csúszott.

2013. márc. 10. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok szerintem nem kell erőltetni akkor biztosan nem véletlen hogy nem kívánod. A cukros kismamák is jóformán alig ehetnek cht (ha azt nézzük hogy szinte mindenben van a sima húst meg a zöldséget leszámítva)és egészséges babáik születnek.
2013. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Nem is erőltetem igaziból. Viszont mivel dolgozok tornázok és még tanulok meg nevelem a 2 éves lánykámat azért meg meg fordult a fejembe, hogy nem e kevés ez. Na majd kiderül. Amúgy még nem jött rám semmi.
2013. márc. 10. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én annyit csinálok, hogy nagyokat sétálok (plusz ellátom a gyerekeimet, ami szintén elég sok mozgással jár), és kerülöm a fehérlisztet (néha 1-1 zsemle vagy kifli reggelire megengedett) illetve a cukrot.
2013. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is nyomom a kismamatornát.

Az étkezési szokásaim 180 fokos fordulatot vettek. Rettenetesen egészségtelenül étkeztem a terhesség előtt, délelőtt semmit nem ettem, reggelizni soha nem volt kedvem és erőm, gyorskajákat ettem, 5 cukorral ittam a kávém...

Ahogy teherbe estem, megváltozott minden. Ha nem eszem reggel, rosszul leszek 10 körül, így minden reggel zabpehellyel indítok. Én kevésbé eszem a zöldségeket, de gyümölcsöt -főleg az almát- egész nap tömöm magamba. E mellett rengeteg tejterméket eszem-iszom.

Ja, meg leveseket bármilyen mennyiségben.

Nekem a gyenge pontom a kóla, de tekintve, hogy a terhességem előtt átszoktam az édesítőre, szerintem a szervezetem kívánja a kimaradt cukormennyiséget. :)

A másik problémám, hogy a húst nem kívánom, hetente maximum 2x csúszik le csak, de a védőnő azt mondta, hogy ha tejtermékekkel beviszem a fehérjét, akkor nincs gond.

Én kb. kétóránként eszem, mert a gyomrom nem bír el többet, rosszul leszek, ha sokat eszem egyszerre.

Az a véleményem, hogy a szervezet tudja, hogy mire van szüksége, ezért én nem aggódom túl, hogy mit eszem, és szerencsére csak nagyon ritkán kívánom meg a hízlaló kajákat.

2013. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!