Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lesz cukorbeteg egy...

Miért lesz cukorbeteg egy kismama?

Figyelt kérdés
Mivel jár ha az?
2013. márc. 9. 11:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Mindenk az lesz terhessége alatt?Mit nem szabad ilyenkor enni?
2013. márc. 9. 11:13
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Gyakran már eleve volt egy cukorháztartási zavara, amiről nem is tudott (csökkent érzékenység vagy inzulinrezisztencia), és a helytelen táplálkozás során ez elmélyül. A várandósság is rátesz egy lapáttal, mert fokozott inzulinigénnyel jár. Ha terhességi cukorbeteg valaki, szigorú diétát kell tartania (amit amúgy korábban sem ártott volna, ha tudja, hogy beteg), és ha nagyon rossz a helyzet, inzulin szurikra állítják be.
2013. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz mindenki az, de gyakori. Nagyobb születési súlyú, későbbiekben cukorbetegségre hajlamos babák születhetnek emiatt, ha az anyuka nem tartja a diétát. Ezt dietetikussal kell megbeszélni. Kevés szénhidrát meg van szabva miből mennyi. Stb
2013. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát, most lehet páran megköveznek, de szerintem a három fő betegség (cukorbetegség, magas vérnyomás, vizesedés) a terhesség alatt alapvetően a túlzott súlygyarapodásra vezethető vissza. Nem egészséges a 20-30kg hízás, és nem is indokolt.
2013. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, nyilván fáj az igazság pár embernek...
2013. márc. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok az,nem is pontoztalak le.Csak informálódok.A vérnyomásom pont,hogy alacsony.Csak szeretném felderíteni mi az(étel,ital)ami rásegít a diabetesre.Szeretném megelőzni.
2013. márc. 10. 18:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondoltam, hogy nem te voltál. :)

Sajnos sokan áltatják magukat és másokat, hogy ez nem így van. Nem szabad túlzásba vinni az evést, lefekvés előtt 2-3 órával már nem szabad enni, és azért igyekezni kell, hogy megválogasd az ételek minőségét. Kis adagokat, többször egyél.

Ne aggódj, nem lesz gond. :)

2013. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg.Minap megint riogattak,pontosabban okítottak.Már most tudja anyósom milyen érzés lesz ha megmozdul.És,hogy mekkora darab leszek.Kikészítenek az ilyenekkel!

:-)

2013. márc. 11. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ó, velem is ezt csinálta az egyik rokon. A rosszindulattal nem lehet mit kezdeni, csak ha nem váltod be az elképzeléseiket, az lesz a fricska! :)
2013. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!