Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiám lenne?

Terhességi toxémiám lenne?

Figyelt kérdés

5 napja nagyon vizesedek és semmi nem használ ellene. Ráadásul tegnap nagyon lusta volt a Babó délelőtt, délután és este viszont úgy ficánkolt, mint eddig.

Ma azonban az NST-m bár reaktív volt, én nem voltam megelégedve vele: máskor sokkal erőteljesebbek a rúgásai és többször mozog. Az UH-on az áramlás jó volt, s ma kaptam meg a vérképemet is, ami tökéletes.

Voltam védőnőnél is, aki monddta, hogy oedemás vagyok, s már nemcsak a bokám és a térdem tűnt el, hanem a csuklóm is és nagyon pufi az arcom.

Ráadásul, amióta észrevettem a vitzesedést (5 napja), azóta 3,5 kg plussz van rajtam!!!

Ja, s a vérnyomás is ma már 140/92 volt, holott eddig 100/60 és 110/70 között mozgott.

Viszont nincs fehérje a vizeletemben.

Azt mondta, holnap menjek vissza a dokimhoz, mert ez figyelemfelkeltő.

De most sem mocorog úgy a Kicsi... Megvolt a 10 mozgás (9.00-tól 12.30-ra lemozogta-nálunk így kell számolni), de nem vagyok nyugodt. Délután viszont nincs bent a dokim. Mit tegyek???


Szerintetek toxémiás vagyok? Vagy nagyon közel az "Idő"?

36+5 hetes km


2009. szept. 14. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet. Az orvos is azért mondta, hogy menj vissza holnap. A vérnyomásod határeset, nyugi, a doki tudni fogja, mit kell tennie, ha tovább romlik a helyzet.
2009. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nem ártok a babának, ha csak holnap megyek be a kórházba?

Milyen káros hatással lehet rá, ha "húzom az időt", ha valóban mérgezésem van?

Itt vagyunk a végén és most jön a baj...

Készen vagyok

2009. szept. 14. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már 30 hetesen úgy vizesedtem, hogy eltűnt a lábam formája. A vérnyomásod azért is lehet magas, mert felizgatod magadat. Nyugodj meg. A vizesedés normális állapot terhességnél. Ha a baba mozog rendesen, akkor nem lesz baj. Holnapig biztosan nem!
2009. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, bizz az orvosodban. Ha valóban baj van, akkor befektetnek, lehet, hogy meginditják a szülést. Az orvos figyeli az állapototokat, ha gond van, szólni fog. A babának pedig az idegeskedéssel ártasz leginkább, semmi baj nem lesz. Többen túlélték már a toxémiát, és szöltek egészséges babát, nyugi.
2009. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!