Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhességi toxémiám...

Lehet terhességi toxémiám akkor, ha terhesség alatt fogytam (nem fogyóztam! ), a vérnyomásom rendben (általában 100/60-90), terhességi cukrom nincs de a bokám vizesedik?

Figyelt kérdés

119 kg-ról indult a terhességem, most 115 vagyok és csak a boka vizesedéssel van gond. Lehet hogy a melegtől vizesedik? Pisiben néha előfordul fehérje, de nem vészesen. Diétáznom kellene...

31hkm


2010. aug. 9. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a súlynál nem csoda hogy fogytál.


A túlsúlyos kismamák nem híznak vagy még fogynak is. Nekik szinte pár kiló plussz is sok már. Persze itt a nagyon tulsúlyosok mint te vonatkozik.


Nincs toxémiád, a boka vizesedés normális, polcold a lábad és hideg-mlegevizes zuhany a lábnak esténként jót tesz.

2010. aug. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Persze, akármi előfordulhat, de nem túl valószínű. Ilyen vérnyomással, úgy, hogy fogytás is, kizárt szerintem. A toxémia első jele a rohamos hízás. Én toxémiás voltam, januárban kezdtem vizesedni, tehát nem is nagy melegben, nem a bokámon, hanem testszerte és a 18. héten. Egy hét alatt öt kilót híztam, ez volt az első jele. A végére nemhogy dagadt volt a bokám, hanem óriási az egész lábam, úgy a 35. héten már egyszerűen nem jött rám semmi, az alapból 37-es lábamra 40-es papucsot kellett húznom. Ja és a vérnyomásom félidőtől 145/90 volt vérnyomáscsökkentő mellett.

Szóavl amígy ezeket a tüneteket nem produkálod, addig ne parázz. A dagadt boka tök normális velejárója a terhességnek, főleg nyáron.Ja, Összesen a végére én 21 kilót híztam, ebből 10 víz volt, és nem voltam egy nagyon súlyos toxémiás.

2010. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!