Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 éves vagyok és babát...

19 éves vagyok és babát várok. Mit JAVASOLTOK mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Szüleimmel élek, főiskolára járok és mellette dolgozom. A párom 3 éve állt munkában, jól keres, de nem érzem magam felkészülve, hiába nem lenne gond az anyagiakkal.
2013. márc. 13. 16:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
10%
Add örökbe. Én 16 évesen estem teherbe az első gyerekkel. Ha van kedved írj nyugodtan:)
2013. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
56%
Párod, szüleid mit mondanak? Én, ha 19 évesen terhes lettem volna biztos nem tartom meg, de a te helyzeted így nem tűnik olyan rossznak, szerintem megtartanám, ha párom mellettem állna.
2013. márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
A párom mellettem áll, a szülők is. Én vagyok bizonytalan, hogy menne-e nekem ez az egész...
2013. márc. 13. 16:33
 4/45 anonim ***** válasza:
73%

Azt neked kell érezni, hogy mi lenne a legjobb. Ha nem érzed magad készen az anyaságra, akkor két lehetőséged maradt. Ha nem szeretnél abortuszt, add örökbe, ahogy az első is írta.

Én csak saját magamról tudok nyilatkozni. Ennyi idősen nem tartottam volna meg. De ez emberfüggő. Van aki már 18 évesen érett az anyaságra, nálam meg ez 30 évesen jött el.

2013. márc. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
64%
A menne-e nem kérdés. Még a mezőre kicsapott kisgyerekek is felnevelkednek valahogy. Az a kérdés, hogy jól csinálnád-e. Én a te helyedben, tehát ilyen bizonytalanul, felkészületlenül nem vállalnám.
2013. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem ez teljesen normális,hogy így érzel.Még az a kismama is elbizonytalanodik néha,akinek tervezett babája lesz!!Példának itt vagyok én is.Nekünk tervezett baba lesz,de néha még most is felteszem magamnak a kérdést,hogy biztos,hogy készen vagyok erre a feladatra?Biztos,hogy jó anya tudok majd lenni?És a válasz:IGEN.

Neked még nehezebb ezt feldolgozni,hogy babád lesz,mert váratlanul ért a terhesség ténye,de ideje lenne azon is elgondolkodnod egy picit,hogy tényleg meg tudnád-e ölni a gyermekedet!!!Ha a szüleid és a párod is támogatnak a terhességben akkor ne vetesd el.Nincs jogod elvenni egy emberi életet!!Gondolj bele,hogy már ver a pici szíve,attól,hogy a pocakodban van és még nem olyan valóságos az egész,de már él!!Ha neked jogod van az élethez akkor neki is!!És ráadásul még csak az anyagiakkal sem lenne gondotok.Én tuti,hogy megtartanám,és nem azon agyalnék,hogy ellenérveket keressek a terhesség ellen,hanem azon lennék,hogy felnőjek erre a feladatra és igen is bebizonyítsam,hogy jó és felelősségteljes anya tudok lenni!!


32+1 hkm

2013. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogy nem tudnám megölni. De annyi félelem és rettegés van bennem most. Valahogy nem látom már a jövőmet, nem tudom mit hogyan kellene majd csinálnom, hogy tudnék-e jó anya lenni.
2013. márc. 13. 16:53
 8/45 anonim ***** válasza:
29%

Tudom,hogy bizonytalan lett a jövőd,mert nyilván más terveid voltak még..egyben biztos lehetsz.Egy gyermek megváltoztatja az ember életét!!De egyben kiteljesíti is azt!!Egy gyermek értelmet ad az ember életének,van kiért élni,van kiért küzdeni,és minden egyes napodat átjárja a gyermeked iránti szeretet és imádat :) Egy gyermektől nincs értelmesebb és értékesebb dolog a világon!Ahogy látod őt cseperedni,ahogy nap mint nap tanul és mutat valami újat hát azt nem lehet összehasonlítani semmivel sem.A főiskolán lehet évet halasztani,szóval a tanulmányaidat be tudod fejezni gyerek mellett is.Dolgozni úgyszint lehet gyerek mellett is(sőt 3 év után kell is). Csak bízz magadban,és hidd el,jó anya leszel.Tudom,hogy ilyenkor sok a kétely az emberben,de ahogy haladsz majd előre a terhességgel elkezdenek letisztulni a dolgok,és amikor megszülsz és először veszed a kezedbe a gyermekedet,onnantól kezdve teljesen tisztán fogsz látni és megszületik benned az anyai ösztön és úgy fogod ellátni a picidet,mintha ezt csináltad volna már évek óta.A természet jól megalkotott minket embereket,pláne a nőket! :)


32+1 hkm

2013. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem fér a fejemben hogy lehetek terhes fogamzásgátló mellett, és úgy, hogy 17 éves koromban egy daganat tönkretette a petefészkem.

2013. márc. 13. 17:13
 10/45 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó vagyok:erre csak annyit mondok,hogy egy gyermek Isten ajándéka,és Istennél semmi sem lehetetlen!! :)
2013. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!