Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Mit kellenne...

Egyetemisták! Mit kellenne most tennem, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem az egyetemet, de családi dolgok miatt nagyon rosszul sikerült a félévem, semmiből sem lett meg a vizsgám.

Beadtam a szakváltási kérelmemet, a múlt héten; a tanulmányi előadóm azt mondta, két hét múlva érdeklődjek, sikerült-e a dolog, és ha igen, már a mostani félévtől vagy csak szeptembertől. Viszont a regisztrációs időszaknak pénteken vége...


Szerintetek mi lenne a jó lépés? Nem szeretnék aktív hallgatóként regisztrálni, ha nem kerültem még át a másik szakra; viszont ha mégis átvettek, és én passzívban vagyok, akkor buktam egy egész félévet.


Már teljesen összezavarodtam... :(

Hátha nektek van valami ötletetek, tanácsotok. :)


2010. febr. 2. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen el kell végezned az új szak első félévét is, szóval nem hinném, hogy fel tudod venni a tárgyaidat (gondolom minden épül valamire). Vagyis hiába vesznek át, passzívnak kell lenned.


A másik lehetőség, ha vannak a két szaknak közös tárgyai (akár "tölteléktárgyak"), akkor azokkal indulj neki, mert azokat még a jelen szakoddal is fel tudod venni, és amikor átvesznek, át tudod vinni.

2010. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. :)


Ha felveszem ezeket a közös tárgyakat, és csak azokat, de a főszakom tárgyait elhagyom, abból nem lesz baj?

2010. febr. 2. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem, ha érvényes a féléved. Kérdezd meg a TO-n is, de elvileg csak egy adott minimális kreditszámot kell felvenned, hogy érvényes legyen a félév, hacsak nálatok nincs máshogy szabályozva (amit nem hiszek). Ez lenne az egész kreditrendszer lényege egyébként.
2010. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!