Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a terheléses...

Magas lett a terheléses cukorvizsgálat eredménye: 9,3. Mi lesz ezután? 32 hetes kismama

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 18:08
 1/5 frászkarikaborsó ***** válasza:

Szia! A terhesség végéig diétáznod kell. Valószínűleg dietetikushoz fognak küldeni.


Érdemes komolyan venni, mert a gyakori magas vércukorszint nem túl előnyös a baba szempontjából. Ha van otthoni cukormérőd, akkor evés után egy órával érdemes méregetni, a lényeg hogy ne menjen 7 fölé a cukor. Ezzel a diétával 99% hogy nem megy fölé. Ha az 1%-ban vagy, akkor pedig inzulinoznod kell. Az sem tragédia, én csináltam, de tényleg kevés az esély rá hogy a diéta nem segít. Olvasd el a cikket, és minél hamarabb térj át erre az étkezési módra. Ha van konkrét kérdésed, nyugodtan keress meg, sajnos profi vagyok a témában.

2013. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell menned a belgyógyászatra, és ott kiértékelik az eredményed, és eldöntik, hogyan tovább. Diétáznod kell, és lehet, hogy gyógyszert is kapsz.
2013. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi.

Az enyém 9,9 lett, ha jól emlékszem, 26 hetesen(?).


A háziorvosom javaslatára diétázni kezdtem, de csak annyira, hogy kerültem mindent, ami cukros/finomlisztes, a burgonyát/rizst/tésztaféléket, és inkább sok tejterméket, teljes kiőrlésű kenyeret, száraz húst, zöldségeket ettem.


Közben otthon étkezések előtt/utána 1,5 órával méregettem a vc. szintet, ami egyébként egész jó volt.


Pici odafigyeléssel elkerülhető hogy probléma legyen.

2013. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
180 vagy 200 grammos ch-diétára tesznek (napi 5 vagy hatszori étkezés, meg van adva melyiknél mennyi ch-t lehet enni), és mérned kell a vércukrot étkezés után 1 órával (főleg a délelőtti étkezéseknél fontos, mert akkor a legrosszabb a szervezet szénhidrátanyagcseréje), lehetőleg maradjon 7 alatt. 36. héttől amúgy már magától is javul a dolog, szóval nem kell sokáig csinálnod. De hogyhogy csak most derült ki? 24-26 hetesen szokták elvégezni a terheléses vizsgálatot (de az én kórházamban pl. 16 hetesen is ha bizonyos kockázati tényezők fennállnak mint családban cukorbetegség, 35 év feletti életkor, 5 feletti éhgyomri cukor és hasonlók).
2013. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már volt egyszer a 24. héten, akkor éhgyomri 3,7, a kétórás pedig 3,6 volt...
2013. márc. 15. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!