Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamak es anyukak! Szerintet...

Kismamak es anyukak! Szerintetek 33. hetes terhessegnel sok a 2054g egy fiu babanak?

Figyelt kérdés
Orvos szerint lesz 3800g... Vagy tobb. Es mitol lehetseges hogy azt mondta a baba orra be van nyomodva???
2013. márc. 15. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok a súlya. Orra be van nyomódva???? És nem kérdeztél rá, hogy mire akar ezzel kilyukadni?
2013. márc. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem sok a súlya, főleg, hogy ez egy becsült adat. Lehet 3-400 grammal kevesebb és több is. A fiam a 34. héten 2630 grammal született.


Arra az orrbenyomódásra biztos rákérdeztem volna. Szerintem menj el még egyszer hozzá, hogy nézze meg újra, v az sztk-ba, hogy nézzék be uh-n.

2013. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem! Miért, baj lenne, ha 3800 grammos lenne? Nekem 3 babám is annyi vagy még több volt, de nem volt nehezebb megszülni, mint a 3,5 kilósokat.
2013. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 30 hetesen volt 1870 gramm, fiú, hát hogy mennyi lesz a vége azt még nem tudjuk (33 hetes vagyok), de az első babám 3800 gramm volt, és 20 perc alatt toltam ki, 1 cm-s vágással. Relatív, hogy mi a nagy baba, az anya genetikai adottságaitól függ mekkora babát tud megszülni, pl. attól hogy mennyire képes tágulni, mennyire széles a medencéje (és ennek nincs köze a soványsághoz-kövérséghez, pici, 50 kilós nőnek is lehet széles a csípője, és 100 kilósnak is lehet, hogy maga a medencéje, a csontok közti távolság az keskeny/kevés).

Amúgy meg a súlybecslés az csak becslés, néhány mért adatból számolják (combcsont hossza, fej átmérő, haskörfogat), ha már picivel odébb teszi a kis x-et az ultrahangos akkor már téves a becslés.

Szóval szerintem ne aggódj a súlya miatt, majd 38 hetesen már viszonylag pontos becslést kapsz. De amúgy sem a súly a sarkalatos pont, hanem a fejkörfogat, az én 3800 grammos babámnak nagykönyv szerinti 34 cm volt, ismerősöm sokkal kisebb babájának 36 cm (császár volt, nem emiatt, de utólag azt mondta a doki, hogy necces lett volna simán megszülnie).

2013. márc. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 32 hetesen mondták, hogy kb 1860 g a fiam. szerintem sem sok, mert azt mondják hogy ilyenkor már heti 150-200 g-ot hízik.

Az orrára viszont tényleg rá kellett volna kérdezned!

2013. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én most voltam kedden 32 hetes Uh-on,és nekem olyan 1800 g-ra becsülték,de pont ettől félek,hogy a becslésre nincs mit adni,az is lehet,hogy több a kisfiam súlya,és nekem az a rémálmom,hogy több lesz mint 3500 g.Attól tartok,hogy egy 3 és fél kilósnál több gyereket nem tudnék megszülni hüvelyi úton.Persze nem tudhatom,hiszen első baba,csak a berögződésem,hogy ha nagyobb lesz,akkor szakadni-repedni fogok össze-vissza vele,és ez megijeszt. :/

Azt nem tudom,hogy mitől lehet az orra benyomódva,én még ilyen ,,esettel,, nem találkoztam.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak,szerintem a 2054 g teljesen jó súly,nem is nagy nem is kicsi.

Könnyű szülést kívánok neked.


32+3 hkm

2013. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! VÉgigolvastam a vélaszokat, és ezek után én meg kicsinek érzem a babámat. :) 32 hetesen és 5 naposan volt 1750g a kisfiunk, első baba lesz. Mondjuk, nekünk is at mondták, hogy átlagos babaméret, szóval aggódni nem aggódok... :) De egyébként a kérdezőnek válaszolva: szerintem a 2054g is teljesen átlagos.
2013. márc. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem nagy, teljesen átlagos.
2013. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33+5 hetesen mérték az én kislányomat 1960gra.A kisfiam is ekkora volt ennyi idősen,36. héten született 2180g-al,viszont 48 cm-el.Ha végig bent maradt volna lett volna 3kg.Teljesen normális.
2013. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt 4D-n mondta az orvos és rá kérdeztem de nem tudott egyértelmű választ adni. Holnap megkérdezem a fogadott orvosomat hogy mitől lehet,én csak valamilyen rendellenességre tudok gondolni. Amúgy sima ultrahangon is megtudják neki nézni vagy állapítani hogy mitől lehet?

Félek nagyon hogy mi lehet ez...

2013. márc. 16. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!