Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második vagy többedik babát...

Második vagy többedik babát váró kismamák, ha az első terhességeteknél magas lett a vérnyomásotok, okozott-e gondot a többi terhességnél is?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha lennének pozitív tapasztalatok is... :)
2011. máj. 20. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Első terhességemnél a 6.hónaptól fokozatosan emelkedett a vérnyomásom,a végén már a gyógyszerekre sem reagáltam,így a 36.héten megcsászároztak. A műtőben 213/135 volt...

Második terhességnél is elkezdett emelkedni,de jól reagáltam a gyógyszerekre,nem is ment 150/100 főlé,így megvárták a császárral a 39.hetet.

Remélem ez elég pozitív tapasztalat!!! Ha aggódsz emiatt,tuti felmegy.


Jó egészséget,boldog babavárást!

2011. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.:) Külső hatásra kezdtem idegeskedni miatta, de rájöttem, hogy tényleg így van, ahogy írod, ha idegeskedek rajta, akkor tutira felmegy. Nekem mondjuk szerencsém volt, első terhességem alatt nem volt ilyen vészes, mint a tiéd, gyakorlatilag nekem akkor volt nagyjából 150/100 a legmagasabb érték, gyógyszerrel kordában tudtam tartani, és időre szültem simán. Ja, és 35 hetesen kezdett el felmenni, szóval nem is olyan korán, mint nálad. Nagyon bízom benne, hogy ezúttal is kimerül ennyiben, ha egyáltalán gondot okoz, most néha még alacsony is.

Még egyszer köszi a választ, és természetesen várok még tapasztalatokat!!!

2011. máj. 21. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a 22. héttől magas volt.Először sokáig csak pihenésre,diétára fogtak de a vége felé gyszert is kaptam,így rendeződött annyira,hogy természetesen szültem meg a babát.

Most a másodiknál is figyeltek nagyon,hogy lesz-e hasonló de szerencsére most minden rendben volt.40+2 hetes vagyok és eddig nem volt magas a vérnyomásom,vizeletem is mindig rendben volt,bár mostmár rendesen vizes vagyok.

Szóval én vagyok a pozitív példa!:-)

2011. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszoló! Köszönöm szépen a válaszodat, és szívből örülök, hogy ezúttal minden rendben van!:) Könnyű szülést és jó babázást kívánok!:)

Ui.: Várok még válaszokat.:)

2011. máj. 22. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:

első 2.-nél a vége felé műár magas volt 140/ és 150 /

most a 3.-nál meg tul alacsony :D

2011. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, maradjon is így!!!:)
2011. máj. 23. 16:29
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valakit foglalkoztatna a kérdés: Idő közben megszületett a kisfiam, jelentem, nem volt magas a vérnyomásom. Sőt, időnként túl alacsony is volt.
2011. okt. 22. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!