Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi a helyzet gyes gyed...

Most mi a helyzet gyes gyed kérdésben?

Figyelt kérdés
Most lesz két éves decemberben a nagyfiam én pedig ha minden jól megy 2010 május 1 körülre leszek kiírva a második babóval. Eddig nagyon jó gyedet kaptam az előző munkahelyem miatt de sajnos az januárban teljesen megszűnik kíváncsi lennék hogy nekem akkor mi jár és meddig.
2009. szept. 15. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor ilyenkor táppénz van a gyed alapján nem?
2009. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen, szerintem is.

de azért egy tb ügyintézőt kérdezz meg mindenképpen személyesen. (telefonon úgyse tudnak semmire pontos infót mondani).

2009. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Táppénz van, de nem a gyed alapján, mivel nem lesz 180 ledolgozott napod az adott évben..ami után járna a rendes táppénz így a minimálbér után kapod a táppénzt, ami sajnos nagyon kevéske.+ ha te kapod a gyes-t is, akkor úgy tudom még abból is vesznek le. Nemrég jártam utánna a dolgoknak, mert hasonló cipőben járok én is!

De javítsatok ki ha valamit nem jól tudok!!!

2009. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy én értettem rosszul, de ha nagyfiad 2010 decemberében tölti be a 3 évet, akkor addig gyest kapsz. Mivel május környékén (június, vagy július 1. után született gyermekek esetén 2 év) születik meg a második gyermeked, így vele is a régi rendszer szerint 3 évig maradhatsz otthon. Ha minden igaz a második gyermeked miatt kapott gyedet a minimálbér alapján számolják ki.
2009. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2010 április 1 után születettekre vonatkozik a új rend.

A 180 nap munkaviszony meglesz, csak nem aktív, így a minimálbér 2szeresének a 80 %-át fogod kapni. Legalábbis nekem ezt mondták. De ez valami nagyon bonyolult, még munkajogászt is megkérdeztem, ő sem tudta pontosan, mert ez Tb ügy.

Nem tudod kivenni esetleg a szabijaidat, és utána elmenni táppénzre? Nekem még ezt javasolták a bérosztályon. De a Tb-hez hiába mész be, ott jó tanácsokat nem fogsz kapni. Ott kifejezetten arra mennek, hogy minél kevesebb GYED-et kelljen adni. (Hivatalosan amit írtam a táppénzcsalás egyébként. Csak nem lehet rád bizonyítani.)

2009. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
HAHÓ,VÁLASZOLÓK!Decemberben 2 éves lesz a nagyfiú,nem 3!
2009. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 20.33-as válaszolónak írom,h az április 30.-a után született babákra már az új rendelkezések vonatkoznak,tehát anyuka 2 évig lehet otthon.
2009. szept. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hahó 09-18 23:32!!!


A válaszoló ezt írta: "Lehet hogy én értettem rosszul, de ha nagyfiad 2010 decemberében tölti be a 3 évet, akkor addig gyest kapsz."


Mivel idén decemberben még 2009. lesz (ha addig az ellenkezőjét meg nem szavazzák a Parlamantben) a válaszoló tudja, hogy akkor még csak 2 éves lesz a "baba". A válaszban ugyanis 2010-et írt!

2009. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!