Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek valamilyen enyhe mentális problémája van? (szorongás, pánikbetegség, bármi ilyesmi) Hogy viselitek a terhességet?

Figyelt kérdés

Én pánikbeteg vagyok, eddig egész jól voltam, de mostanában ahogy haladunk előre jönnek elő megint napi szinten a rohamok. Ez az időjárás és a front csak még jobban rátesz, ráadásul teljesen egyedül vagyok, a férjem is ottragadt az egyik rokona lakásán innen több mint 200 kilométerre és elnézve a jelenlegi viszonyokat ő sem ma fog hazajönni..


Szóval tiszta ideg vagyok, vérnyomásom pulzusom az egekben, szédülök is és egyéb finomságok amik ezzel a problémával járnak..

Ha esetleg valaki van (vagy volt) hasonló helyzetben és megosztana tapasztalatokat annak nagyon örülnék.


2013. márc. 15. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mennyi idős terhes vagy, fulladsz is a rohamok alatt? Én már nem vagyok pánikbeteg, helyette jött a depresszió :(.
2013. márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Hány hetes vagy? Én is pánikbeteg vagyok, most 23 hetes. Engem mikor megtudtam, hogy babát várok hetekig elkerültek a rohamok, majd fokozatosan visszatértek, szerencsére ritkán komoly, inkább csak szorongok. A frontok tényleg nincsenek jó hatással... Ha hirtelen felmegy a vérnyomásom és érzem, hogy jönne a roham akkor elkezdek valamit csinálni, ami leköt.. mondjuk elmegyek zuhanyozni, megmosom a hajam és csak a babára koncentrálok közben. Jah.. és én is sokat vagyok egyedül... :/ Muszáj nyugodtak maradni és azért ad valami erőt az, hogy most nem magam miatt kell csupán, hanem van egy kicsi kis élet aki tőlem függ!
2013. márc. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tegnap léptem be a 19. hétbe, eddig én is szuperül viseltem, nem volt egy rohamom sem egészen a 16. hétig, de azóta 2-3 naponta előjön sajnos.. :(

Próbálom magam nyugtatni, figyelek a légzésre, iszok hideg vizet stb, de hát nem nagyon hat.. Ha rohamom van akkor gyors szívverés, szédülés, mellkasi szorító érzés jelentkezik mindig illetve lezsibbadnak a végtagjaim. Ez 10-15 percig tart általában de egész nap szorongok és érzem hogy valami nem kóser..


Ti jártok valamilyen szakemberhez? Gyógyszert szedtek? És még valami: enged titeket a doki hüvelyi úton szülni majd vagy császározni fog? Nekem a nőgyógyászom is és a pszichológusom is javasolta a császárt, de nagyon kattogok ezen a témán, nem tudom mi lenne a helyes (kevésbé rossz) megoldás..

2013. márc. 15. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Szia! A barátnőm pánikbeteg volt. Katasztrófa. Végigstresszelte a terhességet. Minden formában próbáltuk nyugtatni. A pszichiáter gyengegyógyszert írt fel neki, de nem szedte be.....a pánik miatt nem szülhetett rendesen. A baba agyvérzést kapott a pocakban :( nem fejlődik rendesen. Érdekes, mára lenyugodott a barátnőm, másfél éves a babája és szeretné újra kezdeni nyugodtan, mert tudja, csak ő tehet róla, hogy a kicsi beteg.

Ha magadtól nem tudsz megnyugodni, kérj gyógyszeres kezelést. Kevesebbet ártasz a babának, mint gyógyszer nélkül!!!! Benned egy élet van, akinek az egész életét befolyásolja ez a 9 hónap! Ne cseszd el. Nyugi :) Ha gondolod írj privibe, sokat vagyok gép előtt....én is babót várok. Ne idegeskedj!

2013. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, 1. vagyok. Azért kérdeztem, hogy a rohamokkal jelentkezik-e légzés nehézség mert ha igen, sok szakember a gyógyszert javasolja, mivel nem jut ilyenkor elég oxigén a babához! A gyógyszerrel a szorongást tudják csökkenteni ami okozza a pánikbetegség tüneteit... Nekem anno légszomj, fulladás, heves szívdobogás, izzadás, zsibbadás és szédülés volt (iszonyú) át tudom érezni ezt a borzasztó helyzetet! Ez elmúlt 4 éve, 2 éve meg kijött a depresszió.... Az orvos azt mondta egy az "alapja" ennek a két betegségnek. Szedtem rá gyógyszert, jól voltam, de mióta várandós vagyok nem szedem és így újra előjöttek a tünetek, pár nap és belépek a 2. trimbe és nagyon gondolkozok, hogy elkezdem szedni a gyógyszert! Ja és valami! Már van egy gyerkőcöm, akinél igaz már nem voltak pánikrohamok de császárral jött a világra ( tehát más okból) és utána lettem depressziós amihez a császár is hozzájárult és persze egyéb más negatív dolgok is. Tehát én most rettegek a császártól.... DE! Szerintem hiába egy az alapja a 2 mentális betegségnek a pánik ebben az esetben ha az orvos mondja megalapozza a császár lehetőségét az esetleges komolyabb szülés alatti mellékhatások miatt...
2013. márc. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Végigcsináltam ezt....Mikor terhes lettem abbahagytam a gyógyszereket és ahogy neked is nekem is a 16-17 héttől bedurvult a pánik rohamom, annyira, h egy hétig nem ettem, remegtem, 140-150 volt a pulzusom, nagyon rosszul voltam, akkor azt mondtam elég ebből, most doki. Elmentem egy 55-60 körüli pszichiáter nőhöz 4 gyereke van, tapasztalt. Azt mondta, itt sokkal többet ártok a baba fejlődésének a pánikkal, mint a gyógyszerrel, higgyem el, h nyugodtan beszedhetem, kis mennyiségben, mert az NEM ÁRT! De az állandó pánik igen! Tehát, én szedtem végig, most itt a kisfiam, teljesen egészséges, ma 3 hetes, az utolsó hónapban már csak egy negyed gyógyszer vettem be, teljesen lecsökkentettem a szülés után, meg abba tudtam, hagyni, kb. 2 hete 3-4 naponta egy negyedet veszek csak be, nem akarom elkiabálni de jól vagyok. Ha van kérdésed írj nyugodtan! Győri a pszichiáter ha el tudsz oda jutni szívesen megadom az elérhetőségét. Ne szenvedj és főleg a babádnak ne árts ezzel, inkább doki!
2013. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok! Érdekes, hogy a legtöbb embernél ugyanígy a 16. hét után tér vissza. A terhesség produkál olyan tüneteket amik hasonlóak a pánikos tünetekhez, pl magas pulzus, nehézlégzés, szédülés... Sokszor egy egészséges embert is megijeszt, nem hogy egy pánikbeteget. Fontos lenne, hogy meg tudd magad győzni, hogy ezek a tünetek a baba miatt vannak és normálisak. Én ha elfajulna a dolog biztos szakemberhez fordulnék, de talán inkább pszichológushoz, mint pszichiáterhez. Szedtem antidepresszánst és nyugtatót amíg be nem sokalltam, hogy sz*rt sem ér és saját akaratomból teljesen egyedül leszoktam róla. Persze, van akinek pont a gyógyszer segít, mint ahogy előttem is írták, ezt neked kell érezned mennyire súlyos a helyzet. Én arra nem is gondoltam, hogy emiatt nem szülhetnék hüvelyi úton, pont valamelyik nap olvastam hasonló témában. Egyelőre úgy gondolom, hogy jobban bepánikolnék a császárnál.. Próbálom minél szorosabbra fűzni a kapcsolatom a kislányommal, hogy biztos legyek benne, képes vagyok megszülni! Nem egyszerű, tudom, hogy mit érzel!
2013. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én 34 hetes vagyok,eddig egész jól bírom,mondjuk a gyógyszert nem tettem le (0,5 mg Rivotril napi 1,+ 50 mg Sertralin,100 mg-al kezdtem,de önerőből felére vettem),a védőnő szerint nem árt,nem igazán jut el a babához.Rohamaim ritkán,2-3 hetente vannak,de már el tudom terelni a figyelmem.Inkább a feszültséggel van gond,néha úgy érzem felrobbanok,vagy megőrülök.Meg félek,hogy majd szülés közben meghalok.Így leírni vicces,de valós félelem.Nekem az a trükköm,hogy a babára koncentrálok,sokat pihenek,és lekötöm magam.A pánikbetegségem abban nyilvánul meg,hogy elkezdek odafigyelni a légzésemre,és egyszer csak úgy érzem nem jut elég oxigén a tüdőmbe,fulladok,annyira ökölődök,hogy hányok meg ilyen finomságok.De ez (lekopogom.....) inkább múltidő.
2013. márc. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! 24 hetes vagyok, lassan 3 éve pánikbeteg, a lányom születése óta. Cipralexet szedek, próbáltam lecsökkenteni, 2-3 naponta fél szemre, de szerintem ez a sok front betett nekem, ma kifejezetten rosszul voltam. Szerintem visszaállok napi félre, de akkor sajnos szoptatás nem lesz. Szédelgés, remegés kezdődik és fejfájás plusz a kislányom november óta hetente beteg, borzalmas bölcsis vírusok vannak, kórházban is voltunk tüdőgyulladással, most pedig hetente megyünk orvoshoz asztma gyanú miatt. Eddig éjjel csak 2-3szor kelt, de január-a kórház- óta többször és én sajnos nem tudok visszaaludni már 4 óra felé. szerintem ez is kihozza a rohamokat. Velem ez van, remélem lesz jobb is! Üdv, mindenkinek!
2013. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én 33 hetes múltam. nekem is a 16. hétben jött elő a pánik,de kordában tartható volt. viszont 30 hetesen borzalmas mértékű szorongás jött ki rajtam, azóta járok pszichológushoz és szednem kell gyógyszert. nem említettek császárt. ha gondolod írj.
2013. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!