Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (bővebben lent) depressziósok/...

(bővebben lent) depressziósok/pánikbetegek! Nektek is laposodtak el családi / baráti kapcsolatok?

Figyelt kérdés

depressziósok/ pánikbeteghez szól elsősorban a kérdésem.

Titeket is hagytak el barátok / rokonok azért mert nem értették meg, hogy ez egy betegség, és vannak napok mikor nem tudsz otthonról kimozdulni stb.. és ők úgy fogták ezt fel, hogy lusták vagytok és nem akartok tovább velük kapcsolatot tartani? én sokszor nem tudok elmenni otthonról ilyenkor elhívom a lakásomba a barátaimat de néhányuk beleunt és fejemhez vágtak nem túl szép dolgokat majd megszakítottak velem minden kapcsolatot.

mi erről a véleményetek?



2013. febr. 17. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha van róla igazolásod hogy orvosilag beteg vagy mutasd meg nekik és elhiszik, talán másképpen viszonyulnak hozzád és segitenek.


de amig magadnak állitod be a diagnózist addig elfordulnak tőled a leirtakból kifolyólag.

2013. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

van róla orvosi papírom nem is 1.

gyógyszereket is kell szednem.

ettől függetlenül nem érdekli őket

2013. febr. 17. 13:59
 3/13 A kérdező kommentje:
vagy ilyenkor dől el ki az igaz barát? mert van olyan is aki ezt tejes mértékben megérti és segít amiben tud
2013. febr. 17. 14:00
 4/13 anonim ***** válasza:

valószínűleg amiatt vagy beteg is egyrészt, mert nem foglalkoznak vele


aki nincs jól az nehezen tud jó kapcsolatokat kialakitani , terápiáztasd ki magadból

2013. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

gyerek korom óta van ez csak egyre erősebben stb stb végül orvos lett belőle kaptam gyógyszereket vannak leletek, de néhány barátom akiket nagyon szerettem elhagytak, mivel nem túl együtt érzőek. én nem kértem senkit, hogy sajnáljanak csak értsék meg, hogy nem tudok elmenni koncertekre stb helyekre, sokszor meghívom őket a lakásomba, és mondom is nekik, hogy attól hogy én nem tudok tömegbe és hasonló helyekre menni ők menjenek nyugodtan.

nagy részük befejezte velem, 1-2 ember viszont érti miről van szó és ők ég mellettem állnak.

de én a többit is szerettem viszont nem tudom érdmes-e még harcolni olyan barátokért akik ha bajban vagyok magamra hagynak

2013. febr. 17. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:

ha egy barátságért harcolni kell az már rég rossz!

a bajban ismered meg őket, a többit pedig hagyd akik menni akarnak menjenek.

most sem azokkal beszélgetsz itt akik barátaid mégis foglalkoznak veled..

2013. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen. Ilyenkor derül ki.
2013. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

2-3 éve még a suli tizedével spanoltam, és bírtak meg minden, pánikbeteg lettem, és 2 barátom maradt. Családom nem tudja felfogni, hogy 17 évesen hogy létezhet ilyen betegsége valakinek.. és nem értenek meg. Szerintem, ha valaki pánikbeteggé válik, jobb ha minél hamarabb felismeri a tüneteket és orvoshoz fordul, mert ez a 'kapcsolatok ellaposodása' 100%-ig benne van a pakliban végsősoron.


17/f

2013. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem orvos kell, hanem pszichoterápia, a gyógyszerektől nem fogod jobban tudni, társas helyzetekben hogy érdemes reagálni helyzetekre
2013. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia,

a barátaidat (a megmaradtakat) be lehetne vonni a gyógyulásodba, és akkor jobban megértenék, hogy mi is ez az egész, és részt tudnának benne venni.

A pánikbetegség leggyorsabban úgy győzhető le, ha kiteszed magadat olyan helyzeteknek, amikben nem teljesen könnyű részt venned, de nem is okoz halálfélelmet. Ha nem tudsz tömegbe menni (érthető, pánikbetegként), akkor először olyan környezetbe érdemes menned, ami hasonlít ahhoz a helyzethez, amiben pánikrohamod lenne vagy nagyon rosszul lennél, és ami kivált valamekkora félelmet, de nem annyira intenzívet.

Ezekben biztos szívesen segítenek a barátaid, ha megértik, hogy neked ez szükséges ahhoz, hogy fokozatosan képes legyél majd a koncertekre is eljutni.

A lakásba meghívás jó dolog, de nem fog segíteni abban, hogy meggyógyulj, mert "túl egyszerű" a szituáció, nem gyakorlod benne azt, hogy mit csinálj, ha jön a pánikroham.


Ha gondolod, keress meg privátban, én ilyen oktatással foglalkozom, és szívesen segítek a helyzetek megtervezésében, amit aztán próbálgathatsz másokkal.

2013. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!