Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második terhességnél mennyi...

A második terhességnél mennyi az esély toxémiára ha az első terhességemnél toxémiám volt?

Figyelt kérdés
Hétvégén teszteltem pozitívat és 2 hét múlva megyek orvoshoz. kicsit izgulok. Nem szeretnék most is végig aggódni a toxémia miatt.
2009. szept. 15. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem feltétlenül kell hogy újból az legyen,de elég nagy a valószinűsége!

Igyál sok folyadékot majd és lehet kapni olyan sót a bioboltokban,amit ilyen esetekben használni lehet,mert a rendes sók bármilyen kis mennyiségben is fogyasztod őket megkötik a vizet a szervezetben.

Azért nagyon szoritok,hogy ez a terhességed toxémiamentes legyen!:)))

2009. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Aranyos vagy!

Több olyan esetről hallottam hogy a 2. terhesség simán ment. Már most elkezdem a sószegény diétát. Abból gond nem lehet.

2009. szept. 15. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is toxémiás voltam,most 31 hetes vagyok a második babóval,edig semmi hál'Istennek.Belenéztem angol kutatási eredményekbe, ott minimálisra teszik a második terhességnél az előfordulási valószínűségét, feltéve,ha azonos az apa.

Állítólag az első toxémia alkalmával antitestek termelődnek, amelyek a további terhességekkor védik a méhlepényt.

Szóval ne aggódj, én majdnem ottmaradtam a nagyfiammal 5 évvel ezelőtt,nem véletlenül ekkora a korkülönbség.Kicsi az esélye nagyon(8%),ha jó kezekben vagy, nem lehet semmi bajotok.

2009. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj de jó hírek.:)))) Nekem 3 éves a kisfiam. Nem voltunk életveszélyben mert nagyon enyhe volt a toxémia és időben elkezdték kezelni ez volt a szerencse. A 37. hétig kihúztuk. Remélem most nem lesz semmi gond.
2009. szept. 15. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok,nekünk nagyon gáz volt.240/150-es vérnyomással császároztak...Most még csak nem is diétázom,teljesen jól vagyok.Azóta orvost váltottam(eddig 2szer),mivel megfogadtam akkor,hogy ha egy csepp kételyem is támad a szakértelmét illetően,nem maradok.Még mindig nem vagyok biztos benne,hol fogok szülni...
2009. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!