Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az amit még megtehetek...

Mi az amit még megtehetek terhesség alatt, hogy ne hízzak túlságosan el, de ne diétázás legyen belőle?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon könnyen hízok, nem túl jó genetikákat örököltem.Édesanyám is több mint 30 kilót hízott a terhesség alatt, amit azóta se adott le.

Én is már 20 kiló túlsúllyal kezdtem a terhességet.Most járok a 15. hétben, eddig szerencsére csak 2 kiló jött fel, de úgy tudom, hogy a terhesség második felében kezdenek csak felkúszni a kilók.Mit tehetek annak érdekében, hogy ne sok zsírt szedjek fel magamra, de a babámat se veszélyeztessem?Köszönöm a segítségeteket!


2009. szept. 15. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fogyasszál kevés liszteset,helyette inkább teljeskiörlésű élelmiszereket és kerüld a sok cukrot,csokit kekszet,helyette 1-1db túrórudi,kis krémtúró stb.És egyél minden nap közel azonos időben naponta 5-6szor.A szervezet egy idő után megszokja,hogy mindig azonos időben történik az anyagcsere és zsirlebontás és lehet már a többi hetekben nem is fogsz hizni,hanem rólad megy le a felesleg!Már ne haragudj,de már szebben nem tudtam megfogalmazni,hogy érthető is legyen!:)Én az egyik terhességemet 82kg-val kezdtem és 76voltam,mikor megszültem.Mindenki kérdezte,ezt hogy csináltam.Hát igy.Most megint rendszertelenül kajálok és már megint rajtam a 10kg felesleg!Most én is biztatom magam,hogy visszaálljak a napi 5-6szori étkezésre.

Minden jót kivánok!:)

2009. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az előttem válaszoló! Még amit tenni tudsz, hogy este 7 után ne egyél és sose szénhidráttal zárd a vacsorát mert akkor nem lesz éjszakai zsírégetésed. Igyál sok vízet, napi 2-2.5L-t mert a szervezet néha becsap, azt jelzi éhes vagy, pedig csak szomjas!!! És esténként egy kényelmes séta vacsi után, nagyon hasznos és nem is túl megerőltető! Minden jót!
2009. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségetek, és a hasznos tanácsokat!
2009. szept. 16. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!