Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti ebben az eseten hogy...

Ti ebben az eseten hogy keszitenetek el?

Figyelt kérdés
Talaltam egy nagyon jo tiramisu receptet, a babapiskotat mar ki is sutottem hozza (Alapbol dietat kell tartanom a teresseg alatt, mert IR-es vagyok). Csak az a baj, hogy nyers tojasos a recept. Alapjaba veve nem vagyok az a tulaggodos fajta ezek miatt, de pl hogy nyers hust ne egyek arra nagyon figyelek. De most ez a tojasos dolog szoget utott a fejemben, noha olvastam azt is, hogy nem alapvetoen a tojas belsejeben van a szalmonella, mert az egy tiszta steril valami gyakorlatilag, hanem a hejan terjedhet, ha terjed, igy alapos mosas utan elvileg nem.okozhat gondot kismamaknak sem. Ti mit gondoltok errol? Be merjem vallalni? Megmondom oszinten nem mondom, hogy eddig is nem nyalogattam ki a nyers tesztas vajlingot, ha sutit sutottem, sot az elso babammal se vittem tulzasba az ezen valo agyalast, ha nyers tesztarol volt szo, most viszont azert elgondolkoztam.
2013. márc. 18. 13:45
1 2
 1/11 Hanyatka ***** válasza:
Nagyon sok tojás nélküli tiramisu recept van fent a neten,én azt választanám.
2013. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod mennyire vagy aggódós, én simán megenném, amúgy is mindig jól megmosom a tojást, mosogatószerrel, és alaposan leöblítem, pár napja is ettem tiramisut. Szerintem nem lesz belőle baj, de tényleg neked kell tudnod, ha nagyon aggódós vagy és utána 1 napig azon izgulnál, hogy mikor kezd el menni a hasad, vagy mikor kezdesz hányni tőle, akkor inkább ne.
2013. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hat ahogy irtam is, nem nagyon aggodom ilyenek miatt halara magam, nyilvan nyers hust mar en se vallalom be, de ezt a "ezt nem szabad azt nem szabad" nezetet ami mostanaban megy, egy kicsit tulzasnak tartom. Es igenis megeszem a hazi fustolt kolbaszt, meg a teli szalamit is, mert ha mar dietan vagyok, akkor legalabb legyen valami tapanyaga a picinek. Amugy soha semmitol nem volt meg ilyen hanyos hasmenos bajom, marmint se terhessegkor, se azon kivul ugyhogy asszem akkor bevallalom. Koszonom a valaszt!
2013. márc. 18. 13:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le jól a tojásokat és akkor nem lehet baj!
2013. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én többször csináltam majonézt a családnak, ettem is belőle és mindig csak utólag jutott eszembe, hogy nem kellett volna :-( De soha semmi bajom nem lett szerencsére, pedig nem is nagyon mosogattam a tojásokat.
2013. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok, hát én sem vagyok híve ennek a szinte semmit sem szabad hozzáállásnak. Igazából én mindent eszem, néha 1-1 kávét is megiszom, vagy fél dl vörösbort. Nyers halat és húst nem eszek (a füstölt kolbász nálam sem számít nyersnek), minden mást igen, első terhességemnél kis így csináltam, most is.

34 khm

2013. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megnyugtatoak a valaszok, igy legalabb nem erzem "felelotlennek", hogy nem engedek ennek a "semmit sem szabad terhesen" nyomasnak, ami mostanaban korullengi a varandosokat. Az elso lanyommal se tettem ezt. Nalam se szamit a fustolt kolbi nyersnek :)

Es a lanyommal anno camambert sajttal is telezabaltam magam rendszeresen es attol se lett semmi baja. Amugy elkeszult a nagy mu, kivancsi vagyok milyen lesz, meg hul a hutoben egy par orat, mire a parom hazaer jo is lesz :) Mindenesetre a krem maga finom lett. A hazi babapiskotak is jol sikerultek, es nem is dobtak szet magukat a kavetol, ugyhogy kivancsi leszek a vegeredmenyre :)

2013. márc. 18. 15:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem a témába vág, de be tudnád linkelni a receptet? Én terhességi cukros vagyok, és engem is érdekelne a házi babapiskóta recept. :)
2013. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

www.nosalty.hu/recept/dietas-babapiskota-hazilag


Ezt csinaltam meg, ha van rendes habnyomo zsakod, akkor pikkpakk lehet vele keszulni. (nekem nem volt, illetve nem habnyomo zsakom, na mindegy) En xilitet hasznaltam, a recept is gondolom az 1:1-es aranyu edesitore vonatkozik, mert kellett bele a megadott mennyiseg. En masfel adagot csinaltam, ebbol pont egy nagyobb tepsinyi tiramisu jott ki 3 reteggel, bar a tetejen mar igencsak gyeren jutott a piskota, legkozelebb biztos hogy 2szeres adagbol csinalom.

2013. márc. 18. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi :-), meg fogom csinálni én is.
2013. márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!