Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatmillió abortusz történt...

Kürasszír kérdése:

Hatmillió abortusz történt Magyarországon 1956 óta. Soknak tartjátok, vagy elfogadható mennyiségnek?

Figyelt kérdés
Az országnak 10 millió lakosa van, a terhességek kb. 40-45%-a abortusszal végződött az elmúlt 56 évben.

2013. márc. 18. 17:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
30%
Mi is ezt taglaltuk biosz órán éppen a héten, hogy ha azok az abortuszok nem lettek volna elvégezve még egyszer ennyien lennénk Magyarországon. Szerintem szörnyű.
2013. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
86%

Csak bele olvastam a válaszokba, de leszeretném írni azt, hogy mi az én véleményem. Szóval az, hogy a mai fogamzásgátlás mellett esik valaki teherbe önmagában nem gond mert sajnos ezek sem 1000%-os védelemt nyújtó eszközök. Azért ha megnézzük melyik réteg megy abortuszra az az akik nagyon rossz anyagi helyzetben élnek. Ergo nagy eséllyel nincs pénzük normális fogamzásgátlásra. Az abortusz bizonyos esetekben meg ingyenes az áteső félnek, ha az anyagi, szociális körülményei úgy ítélik, meg, hogy jogos a kérelme. Én a lányommal óvszer mellett maradtam terhes. Minden jól sült el, de ha pár évvel korábban estem volna vele teherbe most le lehet pontozni de nem biztos, hogy megtartottuk volna. Mert suliba jártam nekem nem volt önálló keresetem. Amikor megtudtam, hogy babás vagyok akkor beszélgettünk a párommal a gyerek válaláson és egy fél év éven belül elkeztük volna. Viszont fiatal vagyok és nem gondolnám, hogy az a jó döntés, ha egy jó módúbb ember a szülei házába szüli meg a gyermekét úgy, hogy közben még a gyereket szülő nő sem tudja eltartani magát.

Nehéz kérdés és ez nem fekete fehér. Mert ez ömlesztet infó és ebben nincsenek azok külön választva hogy kik voltak betegek stb.

Igen sok de vajon nekik mennyire lett volna jobb ha egy olyan helyre születnek, ahol nincs meg egy csomó mindenük. Igen a szeretet sok mindent megold de pár dolgon nem változtat. Pl ha éhes a gyerek nem ad neki enni, télen nem ad cipőt, meleg ruhát. Most is kismama vagyok és bele őrülnék a a babámmal valami történne de én úgy gondolom, hogy igen is vannak olyan élethelyzetek amikor az abortusz mint lehetőség szóba jöhet.

2013. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
21%
Sok
2013. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!