Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatmillió abortusz történt...

Kürasszír kérdése:

Hatmillió abortusz történt Magyarországon 1956 óta. Soknak tartjátok, vagy elfogadható mennyiségnek?

Figyelt kérdés
Az országnak 10 millió lakosa van, a terhességek kb. 40-45%-a abortusszal végződött az elmúlt 56 évben.

2013. márc. 18. 17:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

azért ez így le van egyszerűsítve, most van 10 millió ember, de 56 óta születtek és haltak is meg, ehhez viszonyítani elég fura dolog, mert azt sugallja, hogy minden 2. nőnek volt...

A másik meg: milyen abortusz? Van, hogy kaparással kell befejezni a vetélést, az is abortusz.

Korszerű fogamzásgátlók meg mostanában vannak, de ezek sem 100%-osak.

És remélem, a férfit is ugyanolyan felelősnek tartjátok ilyenkor, mint a nőt! Ő is ott volt!!

2013. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%
kedves 4-es! Afrikában azért van annyi gyerek, mert a nőt kutyába sem veszik, pasi hazamegy, bevágja neki, nő megszüli...persze nem a műveltebb rétegre gondolok, de nincs más választásuk, mint ahogy régebben Magyarországon sem volt a nőknek, terhes lett, megszülte.
2013. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Elég szomorú,hogy ennyi angyalkának kellett meghalnia...egyrészt felelőtlenek az emberek,és nem a gyermek hibája,hogy megfogant annak ellenére,hogy nem akarták,hanem a szüleinek akik nem vigyáztak,talán ha egy kicsit jobban odafigyelnének az emberek nem lenne szükség abortuszra!Azt megértem ha valakinek nincs se pénze,se családja akire számíthat,vagy elhagyja a párja,de aki csak azért nem tart meg egy babát mert neki nincs kedve felelősséget vállalni a tetteiért azt szánom!
2013. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
és igen, gyilkosság. De inkább legyen egy 12. hét előtti legális abortusz, mint egy nem kívánt, kukába dobott gyerek, tönkrement életek. Kérdezz meg egy nem kívánt utált gyereket, akit nem akar szülő, abból nem lesz normális ember, csak sérült :(
2013. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Nah, akkor itt vagyok én. Engem nem akart senki. Pillanat és belinkelem a pár nappal ezelőtti kérdésemet. Egyébként nem gondolom, hogy sérült lennék:D Ennyire ne általánosíts!


Kérdező, kíváncsi lennék a te álláspontodra is.

Jön a link!

2013. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon érdekes! Örülök, hogy kitettem ezt a kérdést! Így már nem érzem magam olyan egyedül.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2013. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
15-ös! Valóban eléggé szélsőségesen gondolkodtam, de más egy besikerült, de később szeretett gyerek, meg más, akit ütnek-vernek-éheztetnek és aláznak minden nap. Persze van mindenféle eset. Engem pl. akartak, de egyik szülőm gyakorlatilag soha nem foglalkozott vele, mintha nem is lett volna, ez később is problémákat okozott, talán még most is, hogy nem alakult ki köztünk kapcsolat.
2013. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
5%
Brutálisan sok!
2013. márc. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem e témában érdemes azon is elgondolkodni, hogy csak mondjuk két emberöltővel ezelőtt is mekkora volt a csecsemőhalandóság. A gyerekek „értéke” korántsem volt ekkora, mint manapság, azért szültek minél többet, hogy azok közül pár legalább megérje a felnőttkort. Szóval, ha ezt nézzük, a trend nem igazán változott, csak most még megszületésük előtt, direkt vetetik el a nők a gyerekeket, régebben pedig a természet „gondoskodott” a szelekcióról.


Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, ám én azt gondolom, senki sem jókedvében vállalkozik az abortuszra, igenis van olyan élethelyzet, amelyben ez indokolt lehet – és nem hiszem, hogy sok nő lenne, aki ne sérülne ettől egy életre, vagy táncikálva jönne ki a kórházból. Könnyű ítélkezni mások felett, nehezebb beleképzelni magunkat a helyzetükbe.


(Mondom ezeket úgy, hogy nem volt abortuszom.)

2013. márc. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen sok. Mert sokan még ahhoz is lusta disznók, hogy beszedjék a gyógyszert... A mai fogamzásgátló tabletták mellett nagyon ritka a fogantatás. Mégis minden második azt mondja, hogy deháát én szedtem...na persze. Aki nem akar gyereket, az tegyen ellene, gyógyszerrel ÉS gumival, akkor nem kéne abortuszra rohangálni.
2013. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!