Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab utan abortusz?

Missed ab utan abortusz?

Figyelt kérdés
2011ben volt egy missed ab.om. most azt hiszem babat varok, de valgoztak az elet kotulmenyek, nem hiszem hogy tudnank vallalni....eselyes hogy meddo maradok? hasonlo tapasztalatok?
2013. márc. 4. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarok ítélkezni, de ha már volt missed ab-od, én örülnék ennek a babának, és nem merném elvetetni! Igen, esélyes, hogy meddő leszel.
2013. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az életkorodon is múlik. ha 30 körül lennék a te helyedben, biztosan megtartanám. Persze ha híd alatt laktok pl.., mit jelent a megváltozott életkörülmény?
2013. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
22 vagyok, 2011 ben volt misseabom. azota szetmentu 4 ev utan az akkori parommal, most van uj parom masfel honapja. e matt nem vagyok benne biztos,hogy vallalniaharom a babat...
2013. márc. 4. 18:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól gondold át, mert mindkettő lehet rossz döntés, de csak te tudod megítélni mi lenne a helyes. Van esélye hogy utána nem leszel terhes, vagyis inkább az hogy megtörténhet olyasmi hogy a méhszáj nem fog záródni megfelelően a műtét során szükségszerű tágítás miatt, és még sok más, de szerintem ezeknek kicsi az esélye. Az orvost kellene megkérdezni.
2013. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzet. a párod mit mond? anyukádék mennyire tudnának segíteni, ha esetleg a pároddal szétmentek? párodnak, neked van munkahelyed? nagyon fiatal vagy, de én nagyon félnék , h két műtét után sikerül e teherbe esni.
2013. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy tetted vona fel a kérdést, hogy 2 missed után lehetséges-e , hogy meeddő maradsz, akkor itt most mindenki nagyon sajnálna, és azt válaszolná, hogy "dehogy, ne aggódj, a 3. már rendben lesz" .. márpedig a missed, ugyanaz mint az abortusz. Csak itt ha leírod az abortusz szót, akkor sokak szemében ördögtől valóvá válsz, és persze, hogy azt írják, hogy "igen nagy eséllyel" meddő leszel. Szerencsés vagy, most megúsztad anélkül, hgy nem a kérdésdre válaszolva legyilkosozzon valaki.. :-/


Szal ma már nem olyan barbár módon kaparnak mint régen. Mivel minden műtétben fenn ál a komplikáció esélye, így ebben is. De nem következik automatkusan akár 4-5 missed, abortusz után sem a meddőség. Szal nem kijelnthető, h esélyes lenne.

2013. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg utána még lehetsz terhes. De én minden -képen megbeszélném ezt a párommal is, hogy ő mit gondol erről.

Ez szerinte te veled mi lesz a műtét után alkati kérdés, mennyire érzékeny a szervezeted. Van olyan aki több abortusz után simán terhes lett és van aki első után is nehezen esett teherbe. Ezt így nem lehet megmondani sajnos előre.

2013. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom orvostanhallgató, nemrég részt vehetett egy abortuszon megfigyelőként tanulásképpen, gyakorlaton. Azt mondta hogy először egy nagyobb "kanállal" "kaparják körbe a méhet, majd egy kisebbel, majd egy még kisebbel hogy a redőkbe is be tudjanak menni, és ez így megy amíg végeznek a műtéttel. Félig vakon történik a dolog, tehát most is drasztikus. (SOTE) Kérdező ezt nem neked írom hanem neked aki azt írtad hogy manapság már más az abortusz mint régen. Sajnos a hormonális dolgokat is hirtelen mesterségesen megszakítják, ezt senki nem tudja még megmondani ma sem, hogy milyen hatással van a szervezetre a későbbiekben. Pl. mellrák és más daganatok. Nem vagyok egyébként abortuszellenes.
2013. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as hozzászóló, nagy butaságokat irsz. A hormonok vetélés/missed/abortusz után folyamatosan épülnek le. Kaparás nagyjából igy van, ahogy irod, vakon. De azt ne feledjük, hogy ezt csinálják sima eü kaparásnál is, ami bárkinél, bármikor bekövetkezhet.

Abortusz ellen vagyok, és remélem a kérdező alaposan átgondolja ezt a dolgot.

Mivel minden mütét minimális kockázattal és hegesedéssel járhat, ezért megfontolnám. A lelki részéről már nem is beszélve.

De a meddőségre az esély nagyon kicsi. Párod mit mond? Vele mindenképpen beszéld meg.

2013. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megértem, ha úgy érzed, hogy most nem tudod vállalni a babát. De a későbbiekben szeretnél majd, és félsz a felmerülő kockázatoktól. Szerintem az lenne a legjobb mindenki számára, ha örökbeadnád. Nagyon sokan örülnének annak a kis életnek, ami benned fejlődik. És bár az örökbeadás sem könnyű, még mindig kevésbé viseli meg a nőket, akár testileg, akár lelkileg, mint az abortusz. Bízom benne, hogy sikerül jól döntened, ebben a számodra nagyon nehéz helyzetben.
2013. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!