Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetesen súlyos savproblémák...

27 hetesen súlyos savproblémák? Ajánlanátok valamit? Nagyon szenvedek.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

27 hetes vagyok.

Már a terhességem eleje óta küzdök a gyomorsavval.

Most jutottam el odáig, hogy nem tudok aludni sem. (már szinte ülve se)

Marja a torkom, nyelőcsövem és folyamatos hányingerem van.

Még a vajas kenyértől is savam van... :(

Renie nem hat, salvus víz nem hat sem a hideg tej, hiába eszem kekszet, kiflicsücsköt, szódabikarbónát, citromos vizet semmi nem használ.

Éjjel nappal ég a gyomrom a torkom, napok óta hányinger gyötör.

Van még valami amit kipróbálhatnék?

Ügyelek rá mit eszek, nem iszom mást csak szénsavmentes ásványvizet, mert már gyümilevet sem merek inni.

Tapasztalat?



2013. márc. 20. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt talán találsz valamit ami segíthet..


nekem egy két korty tej szokott segíteni, vagy gyömbér tea, de nekem csak nagyon ritkán égett a gyomrom, és 12. hétre el is múlt

2013. márc. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést. Nekem egész a végéig kitartott. Sajnos. És az állandó böfögésről már ne is beszéljünk. Annyira kellemetlen. Mindig nyeldestem, mert úgy éreztem menten odabukok. Semmi nem segített. Remélem te találsz rá gyógymódot.
2013. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem a Gaviscon használt.
2013. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Terhességeim második felében én is sokszor nagyon szenvedtem a savtúltengéstől. Nekem a Salvus víz vált be.
2013. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. A salvus víz nekem eleinte használt aztán a 3. üveg után már semmit sem segített.

Hideg tejjel is sokáig próbálkoztam,de 10 percig jobb tőle kicsit de aztán semmit.

Étkezésre próbálok figyelni, de nagyon sok minden van amit nem tudok megenni, mert pl. a felvágottaktól felfordul a gyomrom így leginkább vajas, sajnos vagy lekváros kenyeret eszem reggelire, mert sajnos ezeket nem tudok kerülni, mert akkor már semmit sem ehetnék. :(

Ezt a Gaviscont még nem próbáltam, de szerintem veszek hátha segít.

2013. márc. 20. 09:23
 6/16 anonim ***** válasza:
A Bába válaszol-ban valami reszelt krumplis megoldást olvastam, de most nincs nálam a könyv. Ha érdekel, utánanézek.
2013. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Minden érdekel ami megoldás lehet. Ha utána néznél nagyon megköszönöm. :)
2013. márc. 20. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy valami segített és az a szóda bikarbona.
2013. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból refluxos vagyok, úgyhogy megértelek. Szedem rá folyamatosan a Controlocot. Első terhességem előtt elmentem genetikai tanácsadásra és beszéltem nőgyógyász-gasztroenterológussal és mind a kettő engedélyezte a gyógyszert.

Elég veszélyes a sav, ha nincs kezelve, mert felmaródást, gyomorfekélyt okozhat. Ha nem használnak már a természetes szerek, akkor mindenképpen szedjél gyógyszert, hogy megelőzd a nagyobb bajt. Az én lányom teljesen egészségesen született és azóta is az és a mostani terhességemmel (babámmal) sincs semmi probléma, úgyhogy inkább gyógyszer, mint szenvedés és felmaródás!

2013. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A bába válaszol a következőket írja:

Segíthet a hámozott mandula fogyasztása; étkezés után kis kortyokban édeskömény tea; ébredés utáni gyomorégésre javasolja a száraz kenyeret, tejet.

Ha ezek nem válnak be, akkor a hasonlót a hasonlóval elv alapján: narancs, ananász vagy paradicsom fogyasztása (nyersen vagy csak a leve) - ezek általában savat okoznak, de van, akinél éppen enyhíti.

Étkezés után egy kanál mustár.

Legbiztosabb módszernek a krumplilét írja: "Egy friss, hámozatlan, lehetőleg vörös krumplit reszeljen apróra, majd a krumplipépet csavarja ki egy tiszta kendőben." Azt írja, napi két-három alkalommal, kis mennyiséget kell belőle fogyasztani. Hozzáteszi, hogy van olyan biobolt, ahol lehet krumplilevet venni, szóval meg lehet spórolni a vele való munkát.

Kukoricahaj teát ajánl reggelre és étkezések előttre.

Homeopátiás szerekből a következőket ajánlja: magnesium phosphoricum, natrium phosphoricum, mercurius solubilis (ebből az első elég gyenge). Fogalmam sincs, hogy ezek léteznek-e egyáltalán Magyarországon, a szerző Németországban él.

A savkötőkről annyit ír, hogy sok közülük megköti a vasat, magnéziumot és egyéb ásványi anyagokat is, ezért a hatásmechanizmusára rá kell kérdezni, mielőtt valamilyet elkezdesz szedni.

Én ebből a mandulát és a tejet próbáltam. Valamit mindkettő segített, de nem szüntette meg. A többit azért nem próbáltam, mert lusta voltam hozzá (nekem a Rennie eddig bevált).

Hát, remélem, lesz közte valami, ami segít Neked. :)

2013. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!