Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett ennyire divat az...

Miért lett ennyire divat az orvosnak súlyos tízezreket adni szülés után?

Figyelt kérdés

Itt most természetesen azokra értem, akik NEM fogadtak dokit!

Nekem nincs fogadott dokim, de a terhesgondozásra végig egy doktorhoz járok (magán). És mivel ügyeletes dokinál fogok szülni, így eszembe sem jut majd adni neki, hisz az a dolga, hogy ott legyen, azért kapja a (nem kevés) fizetését. Miért kell még külön pénzelni is őket?


2012. márc. 1. 18:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem tudják hova tenni a felesleges pénzüket, meg azért hogy utána elmondhassák, hogy ők mennyit fizettek.
2012. márc. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%
Egy ilyen kérdésre itt pár perc alatt válaszolnak körülbelül tizen, hogy én nyolcvanezret adta, és százat. Úristen! Gratulálok nekik! Ez rengeteg pénz, kidobva az ablakon. Költhették volna a babára. Én ügyis orvosnál szülök nemsokára, fogok adni 10-20-et, de ennyi (végig a terhesség alatt nulla forint orvosra), és ez éppen elég, hogy a "biztonságomat" megvásároljam. Sajnos ilyen világ van.
2012. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azért adtam, hogy elmondhassam. Azért fizettem, mert ragaszkodtam a dokimhoz és féltem, így gondoltam, ha adok legalább figyelnek rám. Akik nem fogadnak, azok pedig, ahogy a szobatársaimtól tudom, ezt előre eltették, mert hálásak, ha normális az orvos. És őszintén, van pár, aki várja is.
2012. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom itt nem azokról van szó, akik fogadtak dokit, hanem azokról akik ügyeletesnél szültek!
2012. márc. 1. 18:55
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs. Én azt vok, aki a 10-20.ezret írta, én úgy értettem, ennyi lesz nálam/páromnál a szülésre. Azért adjuk (HA adjuk) mert pl. rendes volt, türelmes, stb. Tehát, tényleg hálapénz, és nem biztos, hogy odaadjuk. Sőt, sem is biztos, hogy az orvosnak, lehet, hogy fele-fele arányban a szülésznővel, aki végig ott van veled, és sokat segíthet. Tehát CSAK akkor, ha rendesen bánnak velem, hálából.
2012. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
91%
És kit érdekel, ha várja? Nem az a dolga, hogy normálisan viselkedjen Veled és mindent megtegyen azért, hogy rendben menjenek a dolgok? De igen!
2012. márc. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Mert van nem kevés orvos,aki csak akkor végzi normálisan a munkáját,akkor nem beszél vele dúgy mintha a seggéből rángatott volna ki,ha adagolod neki a bankókat.

Tisztelet a kivételnek,sok van aki nem ilyen ,csak ugye a rossz tapasztalatok mélyebb nyomokat hagynak az emberben,ide is csak azok irnak akiknek problémájuk van ,mégsem jelenti azt,hogy mindenkinek van.Nem reprezentatív.

Egyébként: van,aki így fejezi ki a háláját és jó szívvel adja oda . Vagy kötelességének érzi,vagy tényleg sok feleslege spénze van,vagy elakar dicsekedni a szomszédoknak vele.Bármelyikre lehet példát találni,mindenki arra költi a saját pénzét amire akarja,és annyit amennyit akar . Ezzel a hálapénz dologgal semmi gond nem lenne,ha az eü-sök egy csoportja (emberileg is olyanok) nem VÁRNÁ EL,ugyanúgy látna el mindenkit attól függetlenül,hogy adnak e érte jattot.

Én eüs vagyok (nem orvos,szóval nem ugyanaz a kategória ezt aláirom) visszatérő betegekkel és memgondom őszintén fogalmam sincs,kik szoktak adni,meg kik nem. Ugyanúgy látok el mindenkit,ugyanolyan minőségben és stílusban.

Ezt nem azért,hogy fényezzem magam,de ez lenne a normális..persze akad bőven olyan kolléga aki elvárja és megsértődik,bunkózik,hanyag munkát végez ha nem adnak neki.Elég szomorú.

2012. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Ez még azt gondolom belefér, 10 e az orvosnak, 10 a szülésznőnek, vagy csak a szülésznőnek egy ajándékcsomag , mégiscsak ő van ott veled végig, a doki csak benéz, meg a végén összevarr.De én olyanokat hallok, hogy 50-60 ezreket az ügyeletes orvosnak, hát ez szerintem már túlzás!
2012. márc. 1. 19:02
 9/38 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként nem azért,hogy az orvosokat védjem de hálapénz nélkül ők is éhendöglenének kb. Kivéve akiknek magán praxisuk van,régóta praktizálnak. Nem véletlenül vándorolnak (msotmár nem lesz rá lehetőségük) tömegével a fiatal,pályakezdő dokik külföldre. 120 ezer forint konkrétan egy kezdő orvos fizetése. Szerintem ez elég kevés azt nézve,hogy hány évig szentelte tanulásnak az életét.
2012. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annyira nem elterjedt,hogy akkor is adj pénzt,ha ügyeletesnél szülsz.

Nekem fogadott volt. Engem is maceráltak,hogy miért adtam annyit.

Nem mintha bárkinek köze lett volna hozzá, de sürgősségim volt, sokat számított,hogy ő ott volt, jó szakember volt stb.

Továbbá a gyerekem egy fertőzés miatt átkerült a koraszülöttre, ahova 3 napig nem nagyon mehettem be. A dokim minden nap felhívta az ottani gyerekorvost,hogy megkérdezze,hogy van a fiam és hogy mikor mehetek hozzá.

Hála Istennek nem a babától vettük el, megtehettük,hogy adjunk neki!

2012. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!