Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlyos székrekedésre mi a...

Súlyos székrekedésre mi a megoldás? Van valami enyhe hashajtó, amit szedhet kismama?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy nekem terhesség előtt is problémáim voltak a székeléssel ( heti 1 alkalom nem valami sok ). Most a terhesség elején egész jól beállt, volt egy napi ritmusom és ha nem is minden nap, de 2-3 naponta eltudtam menni reggel wc-re egy 3in1 elfogyasztása után. A 22. heti vérvétel eredménye, vashiány. Írt fel az orvosom vastablettát, de az köztudott fogja a székletet. Amióta elkezdtem szedni ( már abba is hagytam ), nem tudok elmenni wc-re, de már nagyon szenvedek miatt. Ingerem van, de semmi és ez eléggé aggaszt. Gyümölcsöt, zöldséget eszek és viszonylag sokat is iszom. Tipp, hogy megoldjam?

Válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 12. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vashiányra Krater Blue-t igyál, ez tele van vassal, én is ezt ittam terhesen, és annyira megdobta a vasamat, hogy szülés után sem kellett semmit szedjek (vérveszteség), és szorulásom sem volt tőle (pedig volt, hogy parafin olajat ittam előtte, hogy wc-ni tudjak, tehát én is szenvedtem a székeléstől).


Hashajtásra: Laevolac szirup éhgyomorra langyos vízbe (ezt szoptatáskor is lehet inni)

Lennmagot tegyél joghurtba (aktívia)

2011. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

gyümölcs zöldségböl sem mindegy mit eszel


ami hashajót az a szilva, szárítva is és lehet kapni a gyógyszertárba tejcukrot az is hashajtó.

2011. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ismerős a gond.

SAjnos nekem csak egy segített: vettünk egy gyógyszertrári pumpás beöntő készüléket, drága férjem naponta elkészítette a beöntést esténéként.

A nődokim riogatott, hogy így majd teljesen leállnak a bélbolyhaim a munkával, de eddig két terhességet kihordtam így, és néhány hónappal a szülések után elhagyhattam a készülék használatát.


Én gyakorlatilag minden "természetes alapú praktikát" kipróbáltam előtte, de nem segített. A hashajtókat meg nem akartam, mert az az egész gyomor és bélrendszert felbolygatja, míg a beöntés csak az alsó bélszakaszra gyakorol hatást.

2011. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A lenmag nem segít, az van otthon.

A hashajtót csak időlegesen alkalmaznám, ha már nagyon nagy a baj, mint most. Azért kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül a problémával... :s Elég kellemetlen dolog ez számomra.

2011. dec. 12. 13:35
 5/18 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Krater Blue-t hol lehet venni és mi, hogy inni kell? Lehet kipróbálom...

2011. dec. 12. 13:36
 6/18 anonim ***** válasza:
Magnézium, kamillatea, lekvár, végső esetben glicerines kúp. Nekem a Tamarinlax is jó volt.
2011. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
olajat bírod? Oliva, Kókuszzsír, nézz utána, de szerintem kismamák is ehetik.
2011. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Olajok nem menne le, az tuti, az olajosabb ételeket se igazán kultiválom... Kamillatea van otthon, hazamegyek iszom is egy bögrével.
2011. dec. 12. 14:04
 9/18 anonim ***** válasza:

gyógynövényboltban, gyógyszertárban lehet kapni!

Rajta van az adagolás, már nem emlékszem 4 éve volt aktuális.

De tényleg szuper volt, bevált nálam.

Kérdezz meg ott a boltban majd egy eladót, biztos ő is javasolja majd.


Olajos dolgokkal szerintem se próbálkozz, főleg ha nem kívánod, ne hogy meghányasson, mert aztán kész a baj...

2011. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja első voltam :)
2011. dec. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!