Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt volt valakinek...

Terhesség alatt volt valakinek magas TSH-ja amit nem kezeltek gyógyszeresen?

Figyelt kérdés

megmaradhat magas 4 feletti tsh-val a baba?

Gyógyszeres kezelés alatt is szabad próbálkozni?



2013. márc. 20. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy magas a tsh-d akkor igen kezeltesd előtte magad, mert veszélyes ha már babás vagy, és jó egy körüli értéket tartani. Én elvetéltem magas tsh szinttel már egyszer, legközelebb is terhesen derült ki, hogy magas, de időben rendezte a gyógyszer. Gyógyszeres kezelés alatt hogy szabad e??? A gyógyszert terhsen is szedni kell, enélkül bajban lesztek te és a baba. szoptatás alatt is szedni kell és életem végéig is!
2013. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mennyi idő alatt lehet levinni anniyra,hogy már teherbe eshessek? Hallottam már 3 hónapról is de fél vagy egy évről is!

2013. márc. 20. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ugy van, hogy az endodoki felirja a gyogyszert es eleinte 3 havonta ellenoriz, igy allitja be fokozatosan a szukseges adagot, amig el nem eritek a kivant szintet. Itt fontos a fokozatossag, mert ha tul van adagolva az artalmas. De nekem pl mar az elso kontrollon 1,62 lett, pedig 4 felettrol indultam es azonnal teherbe is estem. (elotte egy evig probalkoztunk, nem tudtam a pm problemamrol) Ha baba van azonnal szolni kell az endodokinak. En az 5. heten szoltam, ekkor meres nelkul emelt egy egyseget az adagon. 8. heten vert vett, hogy megnezze mit ertunk el vele. Mivel a terhesseg felboritja a dolgot. Ez utan 6-8 hetente fog ellenorizni.
2013. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod msty! Mi májusban próbálkoznánk a babával megint,mert az első elment sajna,de harmadszorra sikerült,szóval amúgy teherbe tudok esni,csak nem szeretnék elvetélni,vagy nem szeretném,ha a baba szellemileg fogyatékos lenne ,mert ugyanis ezt hallottam még a magas tsh szintről.De gondolom akkor nem szabad májusban próbálkozni ha majd csak áprilisban lát endokrinológus,mert akkor pár hónap gyógyszeres kezelés kell...Hát még fél évet várnom kell :(
2013. márc. 21. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!