Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a cukorbetegség annyira...

Ha a cukorbetegség annyira veszélyes a magzatra meg az anyukára is akkor miért van az hogy csak 25-26 hetesen van a terheléses vércukor mérés? Addig nem baj hogy mondjuk magas cukrokkal volt vki?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
hát addig van két vérvétel, ha jól gondolom, egy biztosan, azért ott is megnézik
2013. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de az éhgyomri az lehet hogy valakinek még normális. Vagy nem tudom, én most barátnőmnél találkoztam ezzel a dologgal hogy kiderült hogy terhességi cukros, és az egy laboron ami volt eddig azon éhgyomri cukor volt ami 5 lett neki arra senki nem mondott semmit.

Egyébként nekem 3 gyerekem van ( a legkisebb 1 éves) és az éhgyomri cukraim 5.6 ok voltak, de terhelésnél nem volt semmi gond szerencsére.

Most barátnőm nagyon aggódik hogy rendellenességet okozhatott már eddig is a cukor a babánál?

2013. márc. 20. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

èn úgy tudom, hogy elötte nem terhességi cukor van. vagy is ha valakinek terhességi cukra van az a középidö körül alakul csak ki.


viszont a túlzott cukor fogyasztás veszélyes lehet a babára akkor is ha az anya képes lebontani és nincs terhességi cukra. Sajnos manapság egyre gyakoribb, hogy született cukorbetegsége van a gyerekeknek. Ez attól van hogy az anya sok cukrot fogyaszt, ami átmegy a placentán, de az inzulint a babának magának kell megtermelnie, inzulint nem kap az anyától.

2013. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "igazi" cukorbetegség és a terhességi cukorbetegség két különböző betegség. Kezeletlenül mindkettő veszélyes a babára. Aki már terhesség előtt is cukorbeteg az végig diétázik, és kapja az inzulint, ahogy a terhessége előtt is. A terhesség előrehaladtával csökken az inzulinhatás. Ez mindkét betegség esetén így van. Aki már eleve cukorbeteg annak fokozatosan emelik az inzulin adagját. Nekem kb. a 30. héten kezdett el rohamosan nőni az inzulinigényem.

Aki "csak" terhességi cukros, annak kb. a 24. hét környékén jut el az anyagcseréje olyan állapotba, hogy a csökkent inzulinválasz már nem elég és szükség van diétára, vagy akár inzulin injekcióra. Ezért csinálják ilyenkor a terhelést. A terhességi cukrosoknak általában jó az éhgyomri cukruk. Ha valaki hamarabb cukros lesz, mert már a terhesség előtt is a közelében járt, akkor az éhgyomri cukra hamarabb emelkedni fog és hamarabb észre veszik, mert vérképet többször néznek.

2013. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hat erre mondjuk en is kivancsi lennek. En mondjuk alapjaraton IR-es vagyok, szoval gyakorlatilag ugyanazt a dietat kell csinalnom mint amit amugy a gdm-es kismamaknak irnak elo, es ezt a terhesseg alatt meg inkabb figyelni kell. Epp ezert 16 hetes vagyok ugyan, de en mar 3szor voltam reggelizos terheleses vervetelen, amikor is ugye a reggeli utani 1 oras cukromat nezik, es ez nem mehet 7 fele. Mivel ugye en alapbol kovetem a dietat, es gyakorlatilag 0 a cukor es feherlisz bevitelem, ezert az eddigi cukraim nekem tokletesek, nem is fogja a dokim kerni a cukros lottyos terhelest a fentiek miatt, mert ugye nalam es a hasonlo esetekben ertelmetlen, nem lenne "eletszeru". Viszont tenyleg azoknal, akik nem tudnak meg rola,vagy alapbol jo cukorral kezdik a varandossagot, azoknal en se ertem, hogy van az, hogy 24-26. hetig nem baj, de utana mar igen? Aki ert hozza, tenyleg elmagyarazhatna. Mert en az elejen folyton attol rettegten, nehogy baja legyen a babanak, ha megis felszalad a cukrom valamiert. Persze vegig jo ertekeket mertem, de alig mertem enni emiatt.
2013. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert akkor fejlődik a magzat ki annyira, hogy bele tud szólni az anya inzulin termelésébe.

Ha az anyánál nem múködik jól az inzulin termelés, a baba szervezetet erre reagál, és ő kezd el termelni extra inzulint. ettől lehetnek a károsodások a magzatnál.

és a 25. hét előtt még nem olyan fejlett, hogy ezt meg tudja csinálni.

én cukros-terhes voltam. nekem ezt a diabetológus dokim mondta.

2013. márc. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a terhesség alatt lettem cukros. Bár 15 perccel hamarabb vették le a vért, de 8 lett a terhelt 2 órás érték.

Egyszer jól bekajáltam krumplis tésztából, 2 óra múlva 6 lett a cukrom...

Tartottam a diétát, de a kislányunknak születés után nagyon leesett a vércukor érték. Kapott rá infúziót is.

2013. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszoló teljesen jól leírta, hogy miért.


Egyébként a kezeletlen terhességi cukrosoknak szokott hatalmas gyerekük lenni, egyébként ez iszonyú ritka, ma már mindig kezelik.

Úgy képzeld el, hogy a cukor nem jut el hozzád, csak szépen kering benned és megkapja a gyerkőc. Olyan, mintha egész nap csokit kajálna odabent.

2013. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi kórházunkban 16 hetesen végzik a terhelést, ha bizonyos kockázati tényezők fennállnak (35 év feletti életkor, 30 feletti BMI, cukorbeteg a családban, előző terhességnél gdm, 5 vagy a feletti éhgyomri cukor), de akkor is ha te kéred így. Amúgy az éhgyomri cukor semmit nem mond az esetleges gdm-ről, ha már az éhgyomri cukor is magas lenne az már rendes cukorbetegségre utal. Nekem is 4,4 volt az éhgyomri a terhelés mégis 9,2 lett.
2013. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen rendellenességeket tud okozni egy fel nem ismert cukorbetegség a babánál? Nekem csak éhgyomri laborom volt, és az normális. A 24. hétig sajnos nem jutottunk el...
2013. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!