Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi kávét ihat naponta a...

Mennyi kávét ihat naponta a kismama?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy túl sok kávét ittam az elmúlt napokban.Az első 3 hónapban egyáltalán nem ittam, mert már a szagától is undorodtam.Mostanában viszont átlagosan 3 is lecsúszik.Nem túl sok ez?
2009. szept. 17. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Jó lenne levinni napi kettő alá, de a legideálisabb a 0 csésze kávé.
2009. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

én 1-1,5-öt iszok. Nemrég vizsgáztam, akkor lecsúszott a 2-3, de az csak pár napig tartott. Most 3 az 1-bent iszok, azt birom meginni, mert jön fel a savam tőle. Különben szinte mindig rendes feketét ittam.


22 hetes kismami

2009. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2009. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

A koffein veszélyei


Egyes kutatások eredményeként fény derült rá, hogy a nagyobb mennyiségben, rendszeresen fogyasztott koffein növeli a vetélés, illetve az alacsony születési súly kockázatát- habár utóbbi esetben az összefüggés még nem bizonyított. Napi 200-300 mg koffein már komoly rizikót jelenthet. Feltételezések szerint a koffein akár függőséget is okozhat a magzatban, így a szülést követően akár elvonási tünetek is jelentkezhetnek a csecsemőn.


Kerüljük a koffeint?


Mindenképpen el kell kerülni a nagy mennyiségű koffeinfogyasztást, és ha valaki számára nem fontos az ilyen italok fogyasztása, az étrendből való teljes elhagyás a legbiztonságosabb megoldás. Egy-egy csésze tea, vagy egy pohár kóla elfogyasztása azonban megengedhető, illetve korlátozott mennyiségben koffeinmentes kávé is fogyasztható.


Kávét ugyan kaphatunk koffeinmentes változatban, de több olyan étel-ital létezik, mely szintén tartalmazza a várandósság alatt nem javasolt összetevőt. A csokoládé, tea, kóla is tartalmaz koffeint, így ezek esetében érdemes ellenőrizni, szükség esetén korlátozni a napi beviteli mennyiséget.

2009. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem minden reggel egy tejeskávé volt a reggelim. Ezt muszáj volt a vérnyomásom miatt, mert a doki is azt mondta, jobb, mintha gyógyszert szednék rá. De azt javasolta, többet ne is igyak, nekem nem volt nehéz tartani, mert egyébként is csak egyet ittam, csak ha barátnőmmel beültünk valahová anno, akkor ittam capuccino-t, így csak ezt kellett elhagynom. Nem tudom, milyen hatással van a babára a kávé pontosan, de én igyekeztem minden tőlem telhetőt megtenni (alkohol 0, kávé 1 (2dl tejjel), és sosem cigiztem, kerültem a füstöt, a nehéz kajákat, stb).
2009. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is kell innom a vérnyomásom miatt!

Én azt olvastam, hogy 3in1-ből meglehet inni napi 3-4 pohárral, a rendes kávéból pedig 1-2 csésze az ajánlott mennyiség!

2009. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az azonnal oldódó instant kávé vajon ugyanolyan veszélyes lehet, mint a rendes?
2009. szept. 17. 13:11
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is ittam, általában egyet reggel, néha kettőt, de gyengét. A vérnyomásom volt hogy 90/60 volt.
2009. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Az instant kávéban ha kevesebb a koffein, akkor kevésbé ártalmas.

A koffein legyen minél kevesebb, az a lényeg.

2009. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Nescafe 3in1-et iszom naponta 2-őt 3-at. Még így is ritkán megy a vérnyomásom 100 felé...

Szerintem legalább egy rendes kávét iktass ki, igyál helyette 3in1-et, az íze megvan, de a koffein tartalma nem olyan magas.

2009. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!