Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, ti nem féltetek/féltek...

Lányok, ti nem féltetek/féltek az első baba születése előtt, hogy nem fogjátok szeretni a babát?

Figyelt kérdés
Rettegek attól,hogy nem fogom szeretni! el sem tudom képzelni,hogy milyen lehet egy gyereket szeretni. ma is néztem egy szülős videót. amint kibújt a baba, anya azonnal nyúlt érte, bennem meg csak az merült fel,hogy ha én lennék ott, azt sem tudnám mit kezdjek vele,eszembe sem jutott volna nyúlni érte, pedig az enyém, szüksége van rám... ez szörnyű érzés! mi van,ha nem fogom szeretni? ti is éreztetek ilyet az első baba előtt?

2013. márc. 22. 16:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, olyan fura volt olvasni amiket írtok. Félre ne értsetek, csak belém most jött a para, hogy tényleg ennyire fura lesz ha itt lesz? Én 30 hetes vagyok, de máris imádom, máris ő a mindenem. Nekem tudjátok inkább mibe fura belegondolni? Hogy már nem lesz itt a pocimban, hogy milyen lesz ha már nem ott lesz. Imádom, hogy mindíg "velem van". Persze biztosan jobb lesz, ha már a kezemben tarthatom. :)
2013. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11.

nem vagyunk egyformák, szerintem természetes, h mindenkinél másképp van. amúgy nagyon sok, az első időkben az újszülöttjét gépiesen ellátó anyukáról hallottam már én is. sokan nem tudnak rögtön belehelyezkedni az anyaszerepbe. de ennek kevés nő tud ellenállni, előbb-utóbb megjön a szeretet érzés. imádom a babámat az első perctől kezdve (még a pocakban van). de ilyen típus is vagyok. a kérdező azt írja, h el sem tudja képzelni, h milyen szeretni egy gyereket- én meg őket szeretem a legkönnyebben. nem is kell, h a sajátjaim legyenek ahhoz, h mélyen és nagyon tudjam szeretni őket. a kérdezőnek meg nyilván más megy könnyedén és magától értetődően, amibe esetleg nekem meg úgy kell belerázódni. mindenki másképp van bekötve. nem olyan riasztó ez, amíg az a vége, h rövid időn belül beleszeretsz legalább a saját babádba :)

2013. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen 12-es épp ezért fura nekem ez, nyilván a kérdezőnek meg amit én írok biztosan az fura :) De kedves kérdező: biztos vagyok benne, hogy nagyon fogod szeretni Őt. Hiszen ha nem érdekelne, ha máris nem szeretnéd (bár lehet ez még nem tudatosult benned igazán) nem félnél attól, hogy nem fogod eléggé szeretni. Szerintem. Ne félj, jó és szerető anyukája leszel :) 11-es
2013. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem! Ilyen soha fel sem merült bennem!
2013. márc. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam terhesen, hogy szeretni fogom, mert ez a természetes, de pl nem tudtam vele beszélgetni pocakon keresztül, énekelni neki és el sem tudtam képzelni, hogy tényleg egy pici baba van bennem. Valahogy nem ment. Csak azt tudtam, hogy biztos, hogy jó anya leszek. Születés után mikor a kezembe adták, alig tudtam elhinni, hogy tényleg egy igazi pici baba van velem és nem is tudtam mit kell vele csinálni. Egyszerűen hasznáhatatlannak éreztem magamat. Aztán az első két hét nagyon jó volt, alig sírt, inkább csak aludt, fel voltam pörögve, házimunka, baba ellátás, mindent ment mint a karikacsapás. Aztán jöttek a hasfájós hónapok és mint ahogy utólag kiderült pajzsmirigy alulműködésem volt, ami egyfajta depresszióhoz is vezet. Szóval nem igazán voltam vidám és nem is éreztem, hogy annyira nagyon szeretném a fiamat. Persze mindent megcsináltam neki és a lehető legjobban, ahogy csak bírtam. A kötődés nálam nagyon erős volt, nem is hagytam másra soha. De mégsem volt az igazi.

Most 11 hónapos és most már elmondhatom, hogy érzem azt a nagy-nagy szeretetet! :) A depresszió elmúlt, nagyon jól kijövünk egymással, sokat nevetünk, egymásra hangolódtunk teljesen.

Ne aggódj azon, hogy nem fogod szeretni. Szerintem olyan nincs. Aki tudatosan vállalja a babáját az biztos szeretni fogja. Ha meg nem tudod majd, hogy mit kell vele csinálnod, azon se aggódj, majd kialakul. Minden jön majd magától. Biztos, hogy nagyon jó Anya leszel! :)

2013. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

lányok örülök,hogy ilyen megérőek vagytok! :) az egyikőtök kérdésére válaszolva már csak 5 napom van hátra a szülésig. nagyon várom! a fájdalmakat is, épp azért,hogy itt lehessen velünk kint. éjszaka ha felébredek mindig belenézek a kiságyba,hogy milyen jó lenne,ha hallanám,hogy ott szuszog, vagy ha nem magamtól keltem volna,hanem épp gyerekvisításra :) de ez az anyai szeretet kérdés annyira felfoghatatlan nekem... vagy ezek mind azok lennének? csak még nincs "kézzel fogható" alanya a szeretetemnek és ezért nehéz átélnem? nem tudom, de nagyon remélem,hogy nem várat magára sokáig! :)

köszönöm a támogatásotokat! ;)

2013. márc. 23. 06:29
 17/20 Babeli Zurzavar ***** válasza:

a kivsncsisagbol, a vagybol, a feltesbol, a felelembol, az akaratbol es sok sok apro erzesbol lesz majd az anyai szeretet,azt gondolom.

szerintem.sz,hogy ki hogyan eli meg az anyava valast, fugg attol is, milyen korulmenyek kozott jott a baby. pl tervezett volt-e, hosszu probalkozas eredmenye, szerelembe erkezett e... stb.

csak hogy mondjuk en osszehasonlitasi alap legyek (az anyai erzeseimet korabban leirtam) a baba teljesen varatlanul, semmifele tudatossaggal, 5 eves kapcsolatba egy nagyon szerelmes idoszakban fogant amikor nekem a karrierem elkezdett eroteljesen ivelni felfele.

most kivancsi leszek a masodiknak hpgy alakul. o tervezett, erzelmoleg sokkal kiegyensulyozottabb idoben jon

2013. márc. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

11-es: (9-es vagyok) szerintem nem teljesen ugyanaz pocakon "keresztül" szeretni a babát.

Én is imádom őt és - ahogy írtam - alig várom már hogy láthassam a kis lábacskákat amik rugdosnak, a kis pofikáját, a pici kis hátát amitől néha úgy kidudorodik a pocim :)


De én abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy egy nehéz szülés után elém raknak egy kis újszülöttet, hogy akkor most tessék őt szeretni, vigyázni rá és a következő 18 évben mindent megadni neki... akkor nagyobb lesz az ijedtség/fáradtság/megszeppentség, akármi, mint a rajongó szeretet.

Persze fogalmam sincs, hogy mi lesz, mivel most szeretem és alig várom, ezért úgy gondolom akkor is szeretni fogom, de közel sem vagyok 100%-ig biztos benne.

2013. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Itt 11es. Persze ertem en, es nyilvan nem tudhatom milyen lesz mar ugy hogy itt lesz velünk.Csak azt tudtam leirni amit most erzek. Ez az imadom szeretem erzes nekem akkor kezdődött mikor megmozdult es egyre erősödik ahogy telik az idő. De nem vagyunk egyformak es ez igy van jol es ettöl meg egyikőnk nem fog jobban vagy kevesbe szeretni. En egyebkent is az a tipus vagyok aki nagyon tud ragaszkodni. Huszoneves fejjel ket napig sirattam a hörcsögöm mikor meghalt. :)
2013. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En imadom a lanyomat de pl soha nem tudtam beszelgetni a hasammal:) Ez amugy erdekes dolog amennyiben normalis szulesed van a termeszet gondoskodik rola ,hogy szeresd!!Olvastam,hogy ilyenkor olyan nagymerteku boldogsaghormon szabadul fel a szervezetben ,hogy szo szerint az anya beleszeret a gyerekebe. Nem tudom,hogy csaszarnal mondjuk ez mikent megy vegbe de azt tudom,hogy a noverem aki csaszarral szult majd elvittek a babajat szolt a novernek,hogy sir a babaja adjak neki oda:) pedig nem egy szobaban voltak es rengeteg gyerkoc sirhatott volna de o megismerte a baba sirasat!!Ne aggodj az anya ott lapul benned!! Szerintem,hogy ezert aggodsz mar azt jelzi,hogy szereted a babad;)
2013. márc. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!