Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet elfogadni, ha...

Hogyan lehet elfogadni, ha autizmussal diagnosztizálják a gyermeket? Kérlek érintett szülők írjatok!

Figyelt kérdés
Nálunk nagyon friss még a diagnózis, eddig minden szakember azt mondta ez a gyermek nem autista, de még is az a szülői megérzés ami mindig meg volt, végül a vadaskert ki mondta, hogy ez a kislány autizmus sprektumzavarral él. van már két egészséges kislányom és 3 hónap múlva születik a kisfiam, annyira félek rettegek mi lesz milyen élete lesz, és a kisfiam egészséges lesz?!

2013. márc. 25. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ebből egy szót sem lehet érteni.

Ki autista? És miért a terhesség részben van a kérdés?

2013. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem a kérdést.

Hogy jutottatok el a Vadaskertbe?

Oda már csak úgy lehet bekerülni, ha valaki tovább irányít (Nevelési Tanácsadó pl.), akkor mégis volt már gyanú rá eddig is.

Mennyi idős a gyermeked?

A 2 és fél éves kisfiamnál még csak gyanú van.

Járunk a BHRG-be TSMT-re, a korai fejlesztőbe pedig május elejére kaptunk időpontot.

Nagyon nehéz, de én már elfogadtam, hogyha ki is mondják a diagnózist, mi akkor is őt kaptuk Istentől, szeretetre méltó kisember.

Amúgy nekünk is van egy másik gyermekünk is (ő még csak 10 hónapos, de neki is kell a TSMT, mert születése óta le sem lehet tenni, állandóan sír, ő inkább hiperaktív lesz), és lehet, hogy pocakban a következő.

Lehet, hogy ő sem lesz "könnyű eset".

Ritka, hogy egy családnak több autista gyermeke legyen egymás után, akiket én ismerek, ott egypetéjű ikerfiúk mindketten autisták, nem is vállaltak több gyermeket.

2013. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy autistaként is élhet teljes életet a lányod! Annyira azért nem elkeserítő, ha valakit ezzel diagnosztizálnak. Én nagyon sok pozitív történetet olvastam amikor a lányomnál felmerült a gyanú.
2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Elárulom Neked, hogy sajnos mostanában mindenkire kimondják az autista diagnózist. Pedig nem biztos, hogy az.

2013. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem érintett szülő vagyok, hanem szakember, aki Szakértői Bizottságban dolgozik. utolsó voltam
2013. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szakértői Bizottság nem támasztotta alá a gyanúmat, sőt senki más, semmilyen szakember csak a Vadaskert. Későn kezdett most két hónapja beszélni a kislányom, sajnos még nem szobatiszta, nincsen viselkedés gondunk, aranyos kedves, mosolygós, bújos kislány, sok sok puszit ad, szereti a testvérét, mindennel szívesen játszik. Nem ragaszkodik semmihez sem. Nagyon önálló, szinte teljesen el látja saját magát, szemkontaktust fel veszi. Óvodába könnyen gyorsan beilleszkedett társait elfogadta óvónőket szereti, figyelme nem tartós, könnyen elveszíti sajnos, de könnyen fel is kelthető a figyelme. Szeret egyedül játszani, de játékot is kezdeményez. A Vadaskertnek az volt a gondja, hogy nem kommunikációs szándékkal beszél! Dalokat énekel mondókázik, tárgyakat megnevez. Mindent megért, megcsinál! De még is másfél éves szintre tették!:(
2013. márc. 25. 20:12
 7/14 anonim ***** válasza:

# 4: Ez nem teljesen így van. Arról van inkább szó, hogy korábban nem diagnosztizálták a magasan funkcionáló autikat, Aspergereseket.

Persze tény, hogy nagyon sok helyen nem igazán értenek az autizmushoz, de az igazán kompetens szakemberek (Vadaskert ill. Debrecen) csak kellő kivizsgálás és számtalan teszt elvégzése után adnak diagnózist. 3 éves korig leginkább csak gyanút, vagy nem meghatározott pervazív zavart mondanak ki, amit később (4-5 éves korban) pontosítanak. Az viszont nem baj, hogy a magasan funkcionáló autik is kapnak diagnózist, mert ugyanaz a másfajta agyberendezkedés, szociális kompetenciák hiánya rájuk is jellemző, csak ők képesek tudatosan kompenzálni.

2013. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha sorstárs szülőkkel szeretnél beszélgetni, keress meg, van FB-on egy szülőcsoportunk, nagyon hasznosnak bizonyult eddig.
2013. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A vadaskertet saját magamtól kerestem fel, kértem emailbe egy időpontot, kimondottan autizmus sprektumzavar gyanújával, még azt is kértem gyermekemet ha lehet a Prekop Csilla vizsgálja, meg lett az időpont 3 hónap múlva mehettünk is és minden úgy történt ahogy kértem!
2013. márc. 28. 11:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázzuk, hogy Prekop Csilla egy nagyon kiváló szakember, de ő gyógypedagógus, tehát differenciáldiagnózist nem állít fel. Később (4-5 éves kor körül) egy szakorvosi team tud pontos diagnózist felállítani, egy-két hetes kivizsgálás alapján (nekünk ez volt).
2013. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!