Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány gyereketek van? Mennyi a...

Hány gyereketek van? Mennyi a legjobb? (kifejtettem alul, mindenféleképpen olvassátok végig! )

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy hány gyereket szeretnék 3-at nemhinném, mi is 3an vagyunk és nem szeretem mert páratlan szám. Szeretnék több gyereket is, talán 4et de azt nem biztos hogy fogom tudni kivitelezni. Nektek hány gyereketek van/hányat szeretnétek? (azért viszont nem szeretnék sokat, mert a bolyó kezd elszaporodni. Az arányok:

Naponta 360187 kibaba születik és 148348 ember hal meg. Mialatt elolvastad ezt a mondatot, 25 kisbab jött világra. A Föld népessége mindennap 211839 emberrel növekszik. Az emberiség létszáma folyamatosan növekszik - az elmúlt 50 év alatt több mint kétszeresége nőtt.)



2013. márc. 25. 19:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
:) talán belemegy a kettőbe is:) boldog babavárást:D
2013. márc. 25. 20:09
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai világba 1 vagy 2gyerek az ideális.

Bátor ember az aki mer ennél tobbet válalni -az anyagiakra gondolok sajnos :( ha csak nemvagy milliomos esetleg :D

Három gyerek volt az álmom mindig is ,de most hogy tudom mennyi minden kell egy gyereknek -és évrol évre tobb minden- elég a ketto is .Most fog megszuletni jovo héten a második . :)

Két gyerek annyibol jo ,hogy biztos nemlessz unalmas gyerekkora ,konnyebben megtanul alkalmaszkodni más emberekhez meg ilyenek...Én egyke voltam de annyira vágytam mindig egy kistestvérre akivel játszhatok ha unatkozok ,mert hiába volt megvéve minden játék nekem ,hogyha én pl bujocskázni akartam ,de nemvolt kivel :)

Szoval nekem 2gyerekem lessz ,és lehet hogy nemfogunk minden nap csibemellet enni ,meg krémes sutiket ,nemmegyunk minden évbe kirándulni a tengerpartra, de ok lesznek egymásnak :)

2013. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Aranyos :)


Én nem szeretnék saját gyereket, de nem azért, amit te leírtál. :)


Azt azért érdemes hozzátenni, hogy nézd meg kiből van ennyi, nem európai emberből, aki el tudná tartani. Mi lassan kiveszünk. Főleg azoknál van rengeteg gyerek, akik éheznek.

2013. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

2 gyerekünk van (2 éves és 6 hónapos) és nagyon szeretnék harmadikat. Még az idén:) Férjem nem annyira lelkes, a gyerekeket imádja, de az anyagiaktól fél, azt mondja, hogy örüljünk ha kettőt becsülettel fel fogunk tudni nevelni. Igaza van, de bennem leküzdhetetlen a vágy, hogy 3 gyermekem legyen. Már 14 éves koromban én is tudtam, hogy 3 gyermeket akarok és azóta nem változott:) Sőt! Mióta megvan a kettő méginkább szeretném a harmadikat mert úgy érzem úgy lenne teljes a családunk. A férjem könnyen meggyőzhető, úgyhogy szerintem lesz harmadik:)

Már csak az a kérdés, hogy összejön-e mert az egyik gyerekünkre éveket vártunk mire összejött...

2013. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

kettő van, 3 éves és 4 hónapos !

ennyit terveztünk ráadásul egy fiú egy lány :)

2013. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
hát igen, én azt nem értem hogy miért ott van sok gyerek, ahol nem kéne, mert nem tudják őket eltartani... köszönöm, 10 választ kaptam közel 1 óra alatt:)) vannak még segítőkész emberek:)
2013. márc. 25. 20:41
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem azt várják, hogy majd valamelyik csak ad nekik enni. Más racionális oka nincs.
2013. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem kettő van, fiúk 5 év korkülömbséggel és nagyon de nagyon jó így. Viszont szeretnék egyszer majd egy kislányt is, talán épp ennyi különbséggel. De akkor viszont örökbefogadnék egy nagyobb gyerkőcöt 3-4 évest, egyrészt azért mert szerencsére, belefér anyagilag is, másrészt azért, hogy tuti lány legyen, harmadrészt azért mert a második terhességem nehéz volt, és elég volt.
2013. márc. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kettőt szeretnék, de 3 még "belefér" :)


A túlnépesedéssel kapcsolatban:

1. Magyarországon igencsak távol állunk a túlnépesedéstől, az emberek többsége nyugdíjas és nem gyerek, szóval pont hogy kéne a fiatal nemzedék, akik majd eltartanak minket (ha mindenképp fontos a statisztika :) )


2. "hát igen, én azt nem értem hogy miért ott van sok gyerek, ahol nem kéne, mert nem tudják őket eltartani..."

Ennek 3 oka van:

- Általában, ahol még kenyérre, gyógyszerekre sincs pénz, ott a védekezésre és ami mégfontosabb, a védekezés "tanítására" és népszerűsítésére sincs pénz.

- Ahol kultúrális/vallási/egyéb okokból már elszaporodott a népesség, ott ez fokozottan érvényes, hisz nincs pénz a születésszabályozásra, ellenben a hagyomány marad.

- Európában meg (pl. Magyarország) egyszerű matematika:

adott egy létminimum alatt élő pár, nincs semmi pénzünk, születik egy gyerekük, kapnak érte állami támogatást, segélyt... akkor egy gyerekre jutó segélyből élnek 3-an... sokkal jobban járnak anyagilag, ha 3 gyerekre jutó segélyből élnek öten.

(És ez etnikai hovatartozástól teljesen függetlenül így van)

2013. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amikor annyi idős voltam mint te, 4 fiút szerettem volna és ez a gyerekvállalási kedv megmaradt a mai napig is. A lányom születésekor ugyan kizártnak tartottam, h én valaha még szülni fogok, de mára azért megváltozott a véleményem. 2 év eltelt és szeretnénk testvért. Akár többet is. :)
2013. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!